Udostępnij teraz w social media:

Snap systemu Windows dzieli monitor na środek, dzięki czemu aplikacja zajmuje połowę ekranu, a druga zajmuje drugą połowę. W ten sposób Snap działał od wieków i nie wprowadzono w nim żadnej prawdziwej zmiany. W pewnym sensie to chyba dobrze, że Microsoft nie próbował naprawiać tego, co nie jest zepsute, ale niektórzy użytkownicy wolą przyciągać aplikacje poziomo, tj. Układać je jeden na drugim. Po wyjęciu z pudełka nie możesz tego zrobić w systemie Windows 10, ale nie brakuje aplikacji do zarządzania oknami, które są bezpłatne i mogą poziomo podzielić ekran za Ciebie.

Zalecamy używanie GridMove. Jest darmowy, lekki i nie koliduje z funkcją Snap w systemie Windows 10. Działa najlepiej, jeśli używasz myszy do przyciągania okien na ekranie podzielonym w poziomie, ale obsługuje również niestandardowe skróty klawiaturowe do przyciągania.

Sprawdź -   Jak ustawić alfanumeryczny kod PIN w systemie Windows 10

Poziomo podziel ekran

Ściągnij, zainstaluj i uruchom GridMove. Doda ikonę do paska zadań, gdzie można uzyskać dostęp do ustawień aplikacji. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Szablony> 2 częściowo poziome”, aby podzielić ekran w poziomie.

Aplikacja może zostać poinformowana, że ​​używasz więcej niż jednego ekranu, co pozwala jej podzielić wszystkie ekrany w poziomie.

Zauważysz, że w ustawieniach aplikacji jest również opcja Hotkey. Pozwala to zaprogramować skrót klawiaturowy do przyciągania okien, jednak nie może przejąć skrótu klawiaturowego Win + strzałka w lewo lub Strzałka w górę + Win +. Niestety, za każdym razem, gdy próbowaliśmy skonfigurować skrót klawiszowy szybkiego modyfikatora, aplikacja wyświetlała błąd. Nawet użycie klawisza skrótu w przykładzie nie zadziałało. Może to być problem specyficzny dla systemu, w którym testowaliśmy aplikację, więc wypróbuj go na swoim komputerze.

Sprawdź -   Jak nagrać swój ekran z wiersza poleceń systemu Linux

Idź do Hotkeys i upewnij się, że opcja Użyj szybkiego ruchu jest zaznaczona. Następnie przejdź do Hotkeys i wybierz Fast Move Modifiers. W oknie, które zostanie otwarte, przeczytaj, jak zdefiniować różne klawisze dla skrótu, a następnie wprowadź skrót klawiaturowy, którego chcesz używać.

Nie brakuje aplikacji, które potrafią podzielić ekran na różne układy. GridMove jest dość prosty, więc jeśli masz duży monitor i chcesz mieć więcej opcji przyciągania okien, możesz wypróbować inne, bardziej wyrafinowane aplikacje. Jeśli chcesz kupić aplikację, aby wykonać swoją pracę, MaxTo jest dość potężny. Kosztuje 30 USD, ale ma wersję próbną do przetestowania, zanim zapłacisz pełną cenę.

Sprawdź -   Jak znaleźć aplikacje zużywające energię w systemie Windows 10