Jak przekonwertować plik ISO na VDI dla VirtualBox na Windows 10

System operacyjny jest zwykle dystrybuowany jako plik ISO. Pliku tego można użyć do zainstalowania systemu operacyjnego, chociaż będzie potrzebna licencja w zależności od systemu operacyjnego, który chcesz uruchomić. Mimo że plik ISO zawiera wszystko, co potrzebne do zainstalowania systemu operacyjnego, VirtualBox nie może z niego zainstalować systemu operacyjnego. Potrzebuje innego formatu pliku, np. Pliku VDI. Oto jak przekonwertować plik ISO na VDI.

Konwertuj plik ISO na VDI

Aby przekonwertować plik ISO na plik VDI, musisz mieć VirtualBox zainstalowany w systemie i potrzebujesz pliku ISO, który zamierzasz przekonwertować. Po zainstalowaniu aplikacji i pobraniu ISO otwórz Eksploratora plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:Program FilesOracleVirtualBox

Musisz otworzyć Wiersz polecenia w tej lokalizacji. Najłatwiej to zrobić, wpisując CMD na pasku lokalizacji i naciśnij Enter. W oknie wiersza polecenia musisz wprowadzić następujące polecenie. Polecenie wymaga edycji. Zastąp „Complete-path-to-ISO-file” pełną ścieżką do pliku ISO, który chcesz przekonwertować. Podobnie musisz zastąpić „Complete-path-to-VDI-file” tam, gdzie chcesz zapisać plik wyjściowy.

Składnia

VBoxManage convertfromraw --format VDI "Complete-path-to-ISO-file" "Complete-path-to-VDI-file"

Przykład

VBoxManage convertfromraw --format VDI "D:Test 100ubuntu-14.10-desktop-amd64.iso" "D:Test 100ubuntu-14.10-desktop-amd64.vdi"

Uruchomienie polecenia zajmuje trochę czasu, a po jego zakończeniu zostanie utworzony plik VDI. Plik ISO pozostanie nienaruszony. Polecenie go nie zastąpi.

VirtualBox będzie mógł teraz odczytać ten plik, jednak nie ma gwarancji, że będziesz mógł zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej z pliku VDI. Wynika to z faktu, że sam plik ISO musi być bootowalny. Plik nie może być uszkodzony i musisz upewnić się, że komputer ma odpowiednie zasoby potrzebne do zainstalowania systemu operacyjnego jako maszyny wirtualnej.

Tworzenie maszyny wirtualnej nie zawsze jest proste i często uzyskanie pliku ISO jest łatwą częścią. Być może nie skonfigurowano VirtualBox, aby mógł poprawnie działać z systemem operacyjnym lub system operacyjny hosta może mieć własne ograniczenia. Często dlatego użytkownicy, którzy dopiero uczą się obsługi maszyn wirtualnych, wybierają gotowe pliki VDI. Nie musisz tego robić, ale upewnij się, że rozumiesz ustawienia wymagane do uruchomienia systemu operacyjnego jako maszyny wirtualnej i odpowiednio dostosuj VirtualBox.