Jak przekonwertować plik ISO na VDI dla VirtualBox w systemie Windows 10

System operacyjny jest zwykle rozprowadzany jako plik ISO. Pliku można użyć do zainstalowania systemu operacyjnego, dla którego jest przeznaczony, chociaż będziesz potrzebować licencji w zależności od systemu operacyjnego, który chcesz uruchomić. Chociaż plik ISO zawiera wszystko, co jest potrzebne do zainstalowania systemu operacyjnego, VirtualBox nie może zainstalować z niego systemu operacyjnego. Wymaga innego formatu pliku, tj. Pliku VDI. Oto, jak przekonwertować plik ISO na VDI.

Konwertuj plik ISO na VDI

Aby przekonwertować plik ISO na plik VDI, musisz mieć zainstalowany VirtualBox w swoim systemie i potrzebujesz pliku ISO, który zamierzasz przekonwertować. Po zainstalowaniu aplikacji i pobraniu ISO otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:Program FilesOracleVirtualBox

Musisz otworzyć wiersz polecenia w tej lokalizacji. Najłatwiej to zrobić, wpisując CMD w pasku adresu i naciskając Enter. W oknie wiersza polecenia musisz wprowadzić następujące polecenie. Polecenie wymaga edycji. Zastąp „Kompletną ścieżkę do pliku ISO” pełną ścieżką do pliku ISO, który chcesz przekonwertować. Podobnie, musisz zastąpić „Pełna ścieżka-do-pliku-VDI” miejscem, w którym chcesz zapisać plik wyjściowy.

Składnia

VBoxManage convertfromraw --format VDI "Complete-path-to-ISO-file" "Complete-path-to-VDI-file"

Przykład

VBoxManage convertfromraw --format VDI "D:Test 100ubuntu-14.10-desktop-amd64.iso" "D:Test 100ubuntu-14.10-desktop-amd64.vdi"

Wykonanie polecenia zajmuje tylko chwilę, a po zakończeniu zostanie utworzony plik VDI. Plik ISO pozostanie nienaruszony. Polecenie go nie zastąpi.

VirtualBox będzie teraz mógł odczytać ten plik, jednak nie ma gwarancji, że będziesz mógł zainstalować system operacyjny na maszynie wirtualnej z pliku VDI. Dzieje się tak, ponieważ sam plik ISO musi być bootowalny. Plik nie może być uszkodzony i musisz upewnić się, że maszyna ma odpowiednie zasoby potrzebne do zainstalowania systemu operacyjnego jako maszyny wirtualnej.

Tworzenie maszyny wirtualnej nie zawsze jest proste i często zdobycie pliku ISO jest łatwą częścią. Możesz nie mieć VirtualBox skonfigurowanego tak, aby mógł poprawnie działać system operacyjny lub system operacyjny hosta może mieć własne ograniczenia. Dlatego często użytkownicy, którzy dopiero uczą się obsługi maszyn wirtualnych, wybierają gotowe pliki VDI. Nie musisz koniecznie tego robić, ale upewnij się, że rozumiesz ustawienia wymagane do uruchomienia systemu operacyjnego jako maszyny wirtualnej i odpowiednio dostosuj VirtualBox.