01/18/2022

Jak przekonwertować skrypt BAT na plik EXE w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Skrypty wsadowe to całkiem dobry sposób na uruchamianie poleceń wiersza poleceń, zwłaszcza jeśli potrzebujesz zaplanowanego zadania, aby je uruchomić. Oczywiście skrypt wsadowy jest używany również na inne sposoby, a jeśli istnieje przeszkoda lub ograniczenie oprogramowania, które uniemożliwia użycie pliku BAT, możesz przekonwertować skrypt BAT na plik EXE.

Konwersja skryptu BAT do pliku EXE jest prosta, ale wyniki są różne. Dzieje się tak, ponieważ skrypt uruchamiany w wierszu polecenia może wyświetlać wyniki, np. Wartość ping uzyskaną w samym wierszu polecenia. Jeśli zmienisz skrypt BAT w plik EXE, plik EXE może działać poprawnie, ale nie otrzyma automatycznie GUI do wyświetlania jakichkolwiek wyników. Możesz obejść ten problem, edytując skrypt BAT i zezwalając na wyświetlanie wyników poza wierszem polecenia.

Sprawdź -   Jak zmienić kolejność systemu Windows za pomocą skrótów klawiaturowych w systemie Windows 10

Skryptu BAT do EXE

Istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają konwersję skryptu BAT na plik EXE. Możesz spróbować BAT do Exe lub BAT 2 EXE. Oba działają mniej więcej tak samo, ale BAT 2 EXE jest zbudowany tylko w tym jednym celu, podczas gdy BAT to EXE ma kilka dodatkowych funkcji, w tym edytor skryptów.

Upewnij się, że masz gotowy plik BAT i przenieś go do folderu. Uruchom BAT 2 EXE iw graficznym interfejsie użytkownika, który zostanie otwarty obok okna wiersza polecenia, wybierz folder, w którym znajduje się plik wsadowy, który chcesz przekonwertować na EXE. Następnie wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać plik EXE, który zostanie utworzony.

Sprawdź -   Jak zmienić tapetę przy niskim poziomie naładowania baterii w systemie Windows 10

Daj aplikacji kilka sekund na konwersję skryptu, a plik EXE zostanie zapisany w wybranej lokalizacji. Będzie miał taką samą nazwę jak skrypt BAT, z którego został utworzony. Możesz kliknąć dwukrotnie i uruchomić. Aby uruchomić aplikację, może być konieczne uwierzytelnienie u administratora.

To wszystko, czego potrzeba. Pliku EXE nie da się zainstalować, ponieważ pochodzi ze skryptu. Będzie działać jako aplikacja przenośna, którą można uruchamiać z różnych narzędzi automatyzujących. W przypadku plików EXE, które wymagają uprawnień administratora do uruchomienia, narzędzie używane do ich uruchamiania musi mieć jakiś sposób automatyzacji procesu uwierzytelniania.

Istnieją różne sposoby konwersji skryptu BAT na plik EXE, np. Możesz użyć skryptów, aby załatwić sprawę, lub możesz użyć narzędzia Windows o nazwie iexpress.exe, chociaż używanie go jest nieco skomplikowane. Zaletą korzystania z narzędzia GUI, takiego jak BAT 2 EXE, jest to, że jest to proste. Jeśli wypróbowałeś obie aplikacje zalecane w tym poście i nadal masz problemy z uruchomieniem EXE, albo jest to ograniczenie tego, co robi skrypt, albo musisz go ręcznie przekonwertować.

Sprawdź -   Jak otwierać pliki z podsystemu Windows dla systemu Linux w systemie Windows 10

x