Jak przełączyć się na Groove Mini Player w systemie Windows 10


Aplikacja Filmy i TV w Windows 10 ma zgrabny mini-widok. Widok mini umożliwia oglądanie filmów w mniejszym oknie. To mniejsze okno jest przypięte do góry wszystkich innych okien. Możesz odtworzyć / wstrzymać wideo do przodu lub do tyłu. Miniodtwarzacz był częścią Aktualizacji twórców. Oczekiwano, że Microsoft doda obsługę tego w innych aplikacjach. Odtwarzacz muzyki Groove to pierwsza z aplikacji, która ma tryb mini. Wszyscy użytkownicy stabilnego kanału Windows 10 mogą teraz przełączyć się na miniodtwarzacz Groove.

Groove Mini Player

Otwórz Groove i odtwórz utwór lub listę odtwarzania. Przejdź do widoku Teraz odtwarzane, dotykając paska wyszukiwania u dołu. Przycisk miniodtwarzacza znajduje się obok przycisku pełnego ekranu. Kliknij, aby przełączyć się na mini odtwarzacz Groove.

Miniodtwarzacz wyświetla okładki albumów, gdy zostawisz je w spokoju. Poniższy zrzut ekranu pokazuje najmniejszy rozmiar, do którego możesz go zmniejszyć. Aby zmienić rozmiar miniodtwarzacza Groove, kliknij i przeciągnij jego zewnętrzną krawędź. Możesz powiększyć okno miniodtwarzacza, ale zawsze będzie to kwadrat, aby okładka albumu była poprawnie wyświetlana. Możesz przeciągnąć mini odtwarzacz Groove i ustawić go w dowolnym miejscu na ekranie.

Gdy najedziesz kursorem myszy na miniodtwarzacz Groove, pojawią się kontrolki odtwarzania / wstrzymania i następny / poprzedni. Na samym dole okna znajduje się pasek wyszukiwania. Nie pokazuje czasu toru i nie możesz go używać do przeskakiwania do przodu lub do tyłu na torze. Przycisk w prawym dolnym rogu miniodtwarzacza Groove umożliwia wyjście z trybu mini odtwarzacza i powrót do zwykłego trybu.

Groove nie pamięta, po której stronie ekranu przeniosłeś miniodtwarzacz. Po przełączeniu się na miniodtwarzacz jest on zawsze dołączany do prawego górnego rogu ekranu. Pamięta rozmiar, który ustawiłeś dla miniodtwarzacza, więc jeśli zmniejszysz go do tak małego, jak to tylko możliwe, zapamięta to, gdy następnym razem się na niego przełączysz.

Wersja aplikacji Groove

Jeśli nie widzisz przycisku przełączania na odtwarzacz, sprawdź numer wersji aplikacji. Wersja z tą nową aktualizacją to 10.17054.1541.1.0. Możesz spróbować sprawdzić Sklep Windows, aby sprawdzić, czy zaktualizuje aplikację. Sprawdź również aktualizacje systemu Windows, aby zobaczyć, czy lipcowe aktualizacje zbiorcze zostały zainstalowane, czy nie. Możliwe, że nowa wersja zawiera te aktualizacje.