Jak przełączyć się na widok mini w aplikacji Filmy i TV w systemie Windows 10

Aktualizacja Windows 10 Creators Update zawiera nową funkcję o nazwie Mini View. Na razie ogranicza się do aplikacji Filmy i TV oraz Skype Preview. Ta funkcja umożliwia przypięcie aplikacji do rogu ekranu nad wszystkimi innymi aplikacjami. Pomyśl o trybie obrazu w obrazie, który pozwala kontynuować oglądanie filmu podczas pracy. Mini View w aplikacji Filmy i TV to funkcja dodana w Aktualizacji dla twórców. Jeśli nadal korzystasz z rocznicowej aktualizacji, nie będziesz mógł z niej korzystać. Aktualizacja samej aplikacji nie włączy Mini View w aplikacji Filmy i TV. Oto, jak możesz przełączyć się do widoku mini w aplikacji Filmy i TV w systemie Windows 10.

Przełącz na widok mini w aplikacji Filmy i TV

Otwórz aplikację Filmy i TV. Wybierz film lub odcinek serialu telewizyjnego do odtworzenia. Kiedy zacznie grać, spójrz na pasek sterowania u dołu ekranu. W tym miejscu masz przyciski odtwarzania / wstrzymania, przewijania do przodu, przewijania do tyłu, napisów, głośności i pełnego ekranu.

Zobaczysz nowy przycisk obok przycisku pełnego ekranu. Wygląda jak prostokąt w prostokącie. Kliknij go, aby przełączyć się do mini widoku. Film zostanie przypięty w prawym górnym rogu ekranu.

Użyj aplikacji Filmy i TV w widoku miniatury

Możesz odtwarzać / wstrzymywać wideo w mini widoku. Gdy najedziesz kursorem myszy na miniodtwarzacz, przyciski odtwarzania / wstrzymania pojawią się obok przycisków przewijania do przodu i do tyłu.

Możesz zmienić rozmiar odtwarzacza. Kliknij i przeciągnij róg na zewnątrz, aby go powiększyć. Może zajmować 1/4 ekranu, ale nie więcej. Kliknij i przeciągnij do wewnątrz, aby był mniejszy.

Aby ustawić odtwarzacz w innym rogu, kliknij i przeciągnij pasek tytułu, aby zmienić jego położenie.

Zamknij widok Mini w aplikacji Filmy i TV

Widok mini ma ten sam przycisk prostokąta w prostokącie, który ma aplikacja Filmy i TV w normalnym widoku. Kliknij ten przycisk, aby wyjść z mini widoku i powrócić do aplikacji Filmy i TV.

Funkcja Mini View w systemie Windows 10

Firma Microsoft planuje rozszerzyć tę funkcję na inne aplikacje w systemie Windows 10. Umożliwi to przypinanie aplikacji na górze wszystkich innych okien w jednym rogu ekranu. Ta funkcja jest już włączona w aplikacji Skype Preview. Po wyłączeniu aplikacji automatycznie przełącza się ona na mini-widok. Jeśli korzystałeś z aplikacji Skype na komputer, nie zrobi to na Tobie wrażenia, ponieważ aplikacja komputerowa robi to od wieków.

Ekscytujące w tej funkcji jest to, że jest ona przeznaczona dla innych aplikacji. Jest to przydatne w aplikacjach multimedialnych, ale może być przydatne w przeglądarce i aplikacji do zdjęć.

x