Jak przełączyć się na szybki pierścień w programie Windows Insider


Firma Microsoft bardzo ułatwiła każdemu testowanie wersji beta dla systemu Windows 10. Regularnie udostępnia te kompilacje każdemu, kto dołączył do programu poufnego za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows. Jeśli dołączyłeś do programu Insider, prawdopodobnie wiesz, że istnieją dwa kanały wydawania, które Microsoft nazywa „dzwonkami”. Wolny pierścień, jak sama nazwa wskazuje, otrzymuje najnowszą wersję później, podczas gdy szybki pierścień otrzymuje je znacznie wcześniej. Kiedy dołączasz do programu poufnego, jesteś domyślnie wysyłany do wolnego pierścienia. Oto, w jaki sposób możesz przełączyć się na szybki dzwonek i szybciej uzyskać nowsze kompilacje.

Nowe wersje systemu Windows 10 są dystrybuowane za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows. Aby przełączyć się na szybki dzwonek, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Na karcie Windows Update przewiń w dół do sekcji Ustawienia aktualizacji i kliknij „Opcje zaawansowane”.

win-10-update-security

Tutaj możesz zobaczyć, w którym pierścieniu jesteś. Jeśli jest ustawiony na Wolny, użyj suwaka, aby przesunąć go na Szybki dzwonek. Następnie musisz poczekać 48 godzin na zakończenie przełączania. W tym czasie nie czyść czystej instalacji systemu Windows 10.

win-10-fast-ring

Podczas 48-godzinnego okresu oczekiwania należy regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji. Przełączenie na szybki pierścień zajmuje tyle czasu, ale jeśli nastąpi to szybciej, będziesz wiedzieć o aktualizacjach. Jeśli korzystasz już z kompilacji poufnych, sprawdzaj, czy nie zostałeś przełączony z powrotem na Slow Ring.

Pierścienie Slow i Fast mają na celu zmniejszenie obciążenia serwerów podczas dystrybucji nowych kompilacji. Jeśli zmienisz pierścienie, gdy nowa kompilacja została właśnie wydana, możesz czekać nieco dłużej, ponieważ jest to czas, w którym większość ludzi otrzyma zaktualizowaną wersję.