Jak przenieść zasobnik systemowy na dodatkowy wyświetlacz w systemie Windows

Udostępnij teraz w social media:


Windows powoli usprawnia obsługę wielu monitorów. W systemie Windows 10 pasek zadań znajduje się u dołu głównego i dodatkowego wyświetlacza. Zegar systemowy jest również obecny na obu wyświetlaczach. Starsze wersje systemu Windows udostępniały pasek zadań na wszystkich ekranach, ale zegar systemowy został niedawno dodany do paska zadań na wszystkich dodatkowych wyświetlaczach. W tej chwili nadal nie ma sposobu, aby zasobnik systemowy pojawiał się na obu wyświetlaczach. W danym momencie pojawi się tylko na jednym ekranie. Domyślnie pojawia się na głównym wyświetlaczu. Jeśli nie przeszkadza Ci, że zasobnik systemowy pojawia się tylko na jednym ekranie, ale wolisz, aby pojawił się na drugim wyświetlaczu, a nie na głównym, jest bardzo prosta sztuczka, aby to zrobić.

  Jak naprawić brakujący Bluetooth po uaktualnieniu w systemie Windows 10

Jeszcze przed Windows 7 system Windows umożliwiał użytkownikom przenoszenie paska zadań na dowolną krawędź ekranu. W przypadku podłączenia wielu wyświetlaczy opcja przesuwania paska zadań obejmuje również przeniesienie paska zadań na inny ekran. Aby zasobnik systemowy pojawił się na ekranie pomocniczym, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i upewnij się, że jest odblokowany. Opcja „Zablokuj wszystkie paski zadań” nie powinna mieć obok niej znacznika wyboru. Jeśli tak, kliknij go, aby odblokować paski zadań.

Teraz przeciągnij i upuść pasek zadań z głównego wyświetlacza na drugi wyświetlacz. Zasobnik systemowy pojawi się teraz na dodatkowym wyświetlaczu. Pasek zadań na głównym ekranie będzie pokazywał tylko zegar i datę.

  Pobierz i graj w Classic Chess Titans na Windows 10 (TUTORIAL)

Możesz się zastanawiać, o co chodzi, ponieważ pod koniec dnia masz zasobnik systemowy tylko na jednym ekranie. Różnica polega na tym, że zasobnik systemowy został przeniesiony na inny ekran bez ustawiania go jako podstawowego. Gdy otworzysz nową aplikację, otworzy się ona na głównym ekranie. Główny wyświetlacz nie został zmieniony, ale paski zadań zamieniły się miejscami.

x