Jak przesłać film na Facebooka

Niezależnie od tego, czy masz długi film nagrany kamerą z koncertu, na którym byłeś, czy krótki klip jednego z twoich znajomych zachowującego się głupio na imprezie, którą nakręciłeś smartfonem, udostępnienie jest szybkie i zwykle dość proste ten film na Facebooku. Tutaj pokażemy Ci, jak przesłać film na Facebooka i oznaczyć znajomych.

Jak przesłać film do Facebooka na swoim komputerze?

Jeśli korzystasz z Facebooka na komputerze stacjonarnym lub laptopie, najpierw musisz przenieść wideo na komputer (może to wymagać kabla lub karty SD z aparatu lub po prostu połączenia Wi-Fi, w zależności od aparatu i możliwości komputera). Najlepszym formatem do przesłania filmu jest MP4, ale obsługiwane są również różne inne formaty. (Zobacz też: Jak wyłączyć powiadomienia w Facebook Messengerze.)

Teraz możesz przejść do Facebooka i kliknąć przycisk Dodaj zdjęcia/wideo u góry swojego kanału informacyjnego lub osi czasu.

Możesz teraz kliknąć „Prześlij zdjęcia/wideo” i wybrać wideo.

Po wybraniu filmu, który chcesz przesłać, stuknij otwórz. Będzie on teraz wyświetlany na pasku stanu i możesz dodać podpis lub opis swojego filmu wideo przed naciśnięciem przycisku „Opublikuj”, aby udostępnić go znajomym.

Jeśli chcesz oznaczyć znajomych, którzy pojawiają się w Twoim filmie, kliknij film, aby go rozwinąć, a następnie kliknij przycisk „Oznacz film”. Tutaj możesz dodać tytuł do swojego filmu, jeśli jeszcze go nie dodałeś, możesz edytować opis swojego filmu (dodawanie tagów w tekście jest również łatwe – po prostu zacznij wpisywać imię znajomego, a następnie kliknij je, gdy pojawiają się automatycznie w rozwijanym menu) i możesz wpisać imiona osób, z którymi byłeś, tuż pod opisem, aby je oznaczyć. Czytaj dalej: Jak blokować żądania aplikacji na Facebooku

Możesz również dodać lokalizację swojego filmu tutaj i edytować datę i godzinę przesłania/nagrania filmu.

Teraz możesz dotknąć Zakończono edycję, aby upublicznić zmiany.

Jak przesłać film do Facebooka na smartfonie lub tablecie

Jeśli używasz aplikacji Facebook na smartfonie lub tablecie, aby przesłać film na Facebooka, proces jest nieco inny.

W aplikacji dotknij „Zdjęcie” u góry ekranu, a zobaczysz zdjęcia i filmy zapisane na urządzeniu. Wybierz film, który chcesz przesłać i naciśnij „Gotowe”.

Możesz wpisać podpis lub opis filmu, dodać lokalizację i oznaczyć znajomych, dotykając obszaru wprowadzania tekstu, a następnie dotknąć „Opublikuj”, aby udostępnić go znajomym.

Czasami przesłanie filmu zajmuje trochę czasu, szczególnie jeśli jest długi, ale Facebook powiadomi Cię, gdy będzie gotowy do oglądania.