Jak przesłać najlepiej wyglądające obrazy z Instagrama

Instagram jest prawdopodobnie naszą ulubioną siecią społecznościową w How-To Geek. Zawsze chcemy, aby nasze zdjęcia wyglądały jak najlepiej, więc przeprowadziłem badania. Oto, jak sprawić, by Twoje obrazy wyglądały jak najlepiej na Instagramie.

Instagram, podobnie jak Facebook, zmienia rozmiar i kompresuje obrazy zgodnie z ich wytycznymi. Chociaż algorytmy wydają się mniej agresywne niż w przypadku Facebooka (co ma sens, ponieważ Instagram to przede wszystkim sieć do udostępniania zdjęć), nadal lepiej jest samodzielnie zmieniać rozmiar i kadrowanie, jak to tylko możliwe – tępe algorytmy wydają się być nieco uciążliwe.

Instagram obsługuje obrazy o szerokości do 1080 pikseli i wysokości od 566 do 1350 pikseli. Oznacza to, że proporcje kadrowania od 1,91: 1 (szerokie poziome kadrowanie) do 4: 5 (kwadratowe kadrowanie portretowe).

Obraz poziomy na InstagramiePortret na Instagramie

Wszystko pomiędzy tymi dwoma stosunkami też jest dobre – to tylko maksymalne wartości. Jeśli obraz jest szerszy, zostanie zmieniony w celu dopasowania do szerokości 1080px. Podobnie, jeśli przycięcie wykracza poza akceptowalne proporcje, na przykład zdjęcie portretowe 2: 3, jesteś zmuszony przyciąć go do 4: 5.

Instagram nie publikuje żadnych wskazówek dotyczących rozmiaru pliku, ale po zabawie stwierdziłem, że większość moich zdjęć została skompresowana do plików JPEG o wielkości od 150 kb do 190 kb. Ponownie, ten rodzaj ma sens: poniżej 200 kb to całkiem standardowy rozmiar pliku do użytku internetowego.

Rozmiar pliku

Mając to na uwadze, porozmawiajmy o tym, aby Twoje zdjęcia na Instagramie wyglądały jak najlepiej.

Edytuj swoje zdjęcia

Zanim jeszcze pomyślisz o rozmiarach plików i proporcjach przycinania, powinieneś edytować każdy obraz, który planujesz opublikować na Instagramie. Nie musi to być ciężka manipulacja obrazem, ale przynajmniej powinieneś rozważyć:

Czyszczenie wszelkich plam kurzu, skaz lub innych problemów.
Regulacja jasności i kontrastu.
Zwiększenie nasycenia i kolorów.
Naprawianie wszelkich problemów z balansem bieli.
Robienie czegoś kreatywnego, na przykład tonowanie kolorów, konwertowanie ich na czarno-białe lub używanie aplikacji filtrującej.

Narzędzia do edycji Instagrama są teraz całkiem solidne, więc jeśli chcesz, możesz ich użyć. Istnieje również wiele świetnych aplikacji fotograficznych i oczywiście, jeśli używasz komputera, zawsze masz do dyspozycji Lightroom i Photoshop – naprawdę, najlepsze opcje.

Przycinaj i zmieniaj rozmiar obrazów

Gdy masz już gotowe zdjęcie, pora przygotować je na Instagram. Jak mówiliśmy wcześniej, musisz przyciąć i zmienić rozmiar zdjęcia do szerokości 1080 pikseli i wysokości od 566 do 1350 pikseli. Chcesz także spróbować uzyskać rozmiar pliku mniejszy niż 200 KB.

Dzięki programowi Photoshop, Lightroom lub jakimkolwiek innym edytorom komputerowym jest to proste. Wystarczy ustawić zapisywanie lub eksportowanie do odpowiednich wymiarów. Możesz użyć ustawienia jakości, aby kontrolować rozmiar pliku.

Zmiana rozmiaru w programie Photoshop

Na smartfonach sytuacja jest nieco bardziej niezręczna, ponieważ musisz użyć osobnej aplikacji. podoba mi się Rozmiar obrazu dla iOS i Photo & Picture Resizer dla Androida. Otwórz zdjęcie w dowolnej aplikacji, której używasz, a następnie przytnij i zmień rozmiar, aby uzyskać odpowiednie wymiary. Możesz także użyć ustawień jakości, aby kontrolować rozmiar pliku, tak jak w przypadku aplikacji komputerowej.

Zmiana rozmiaru na iOSZmiana rozmiaru na iOS

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Instagram konwertuje twoje obrazy do formatu JPEG – jeśli przesyłasz zrzut ekranu, plik logo lub cokolwiek innego, co jest w formacie PNG, możesz zauważyć pewne artefakty. To jest ogólny problem z plikami JPEG.

Opublikuj swoje zdjęcia

Po wyedytowaniu i poprawnym rozmiarze zdjęć, śmiało opublikuj je na swoim koncie na Instagramie. Jeśli postępujesz zgodnie z powyższymi wskazówkami, algorytmy Instagrama nie powinny robić z nimi zbyt wiele, więc to, co prześlesz, będzie tym, co wszyscy zobaczą.

Jeśli zostawisz rzeczy w rękach Instagrama, Twoje zdjęcia prawdopodobnie będą wyglądać dobrze, ale miło jest wiedzieć, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby zmaksymalizować jakość obrazu. Po co zadawać sobie trud robienia świetnych zdjęć tylko po to, by zostawić firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, aby zdecydować, jak mają wyglądać?