12/08/2021

Jak zaoszczędzić pieniądze na iCloud Storage

Udostępnij teraz w social media:

Sytuacja z pamięcią masową iCloud byłaby zabawna, gdyby nie była tak śmieszna, a my już jasno określiliśmy, czy Apple powinno oferować więcej miejsca za darmo. Ale jeśli naprawdę musisz zapłacić, dlaczego nie zaoszczędzić trochę pieniędzy?

Mimo że ceny pamięci masowej iCloud firmy Apple uległy poprawie, nie usprawiedliwia to faktu, że powinien oferować więcej za darmo, i istnieje szkoła myślenia, że ​​powinien on dać wystarczająco dużo, aby w pełni wykonać kopię zapasową każdego sprzedawanego przez siebie iPhone’a lub iPada . Jest to problematyczne pod wieloma względami, zwłaszcza fakt, że wraz ze spowolnieniem sprzedaży iPhone’a, Apple bardziej niż kiedykolwiek polega na swoich usługach jako sposobie zarabiania pieniędzy.

To prawda, że ​​ceny pamięci masowej Apple iCloud są bardziej konkurencyjne niż niektóre, ale to nie usprawiedliwia oferowania marnych 5 GB pamięci, gdy jest na poziomie gotówki Scrooge McDuck. Z tego powodu nie mamy żadnych skrupułów, jeśli chodzi o udostępnienie kilku sposobów, dzięki którym możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli absolutnie potrzebujesz więcej miejsca na swoje zdjęcia itp.

Sprawdź -   Każdy skrót klawiaturowy Zoom i jak z niego korzystać

Więc z tym powiedziawszy, zacznijmy.

Kup karty upominkowe ze zniżką

Apple od wielu lat sprzedaje karty upominkowe App Store i iTunes i pomimo nazw są one pozornie takie same. Bez względu na to, jak się nazywa, saldo karty jest ostatecznie dodawane do Twojego Apple ID, co z kolei oznacza, że ​​możesz go użyć do zakupu dowolnej usługi lub oprogramowania Apple. Oznacza to, że możesz kupować aplikacje, muzykę, a nawet płacić za subskrypcję w aplikacji, jeśli chcesz. Możesz nawet zapłacić za więcej miejsca w iCloud.

To samo w sobie nie pozwoli Ci zaoszczędzić żadnych pieniędzy, ale duże sklepy czasami wystawiają karty upominkowe iTunes na sprzedaż ze zniżką, więc może być okazja, aby zaoszczędzić kilka dolarów tu i tam. Pamiętaj, wszystko pomaga.

Sprawdź -   Jak wyłączyć powiadomienia Microsoft Teams

Ile naprawdę potrzebujesz pamięci masowej?

Czasami wszyscy jesteśmy winni paniki. Miejsce do przechowywania to jeden z obszarów, w którym może się to cofnąć, zwłaszcza jeśli nie masz pewności, ile miejsca potrzebujesz. Czasami łatwiej jest po prostu zapłacić za najwyższy poziom pamięci, aby nigdy więcej nie musieć martwić się o miejsce, ale jeśli nie potrzebujesz tak dużo, możesz zaoszczędzić kilka dolarów miesięcznie, upewniając się, że jesteś w właściwy poziom.

Przejdź do Ustawień, a następnie dotknij swojego imienia i nazwiska u góry ekranu.

Kliknij swoje imię

Następnie dotknij „iCloud” i podziwiaj wizualną reprezentację tego, ile miejsca w iCloud używasz, a także ile jest aktualnie dostępne.

Kliknij iCloud

Jeśli używasz niewielkiej części tego, co jest dostępne, być może nadszedł czas na obniżenie wersji.

Sprawdź wykorzystanie iCloud

Użyj Chmury rodzinnej, aby udostępnić miejsce do przechowywania

Family Sharing to często pomijana funkcja oferowana przez Apple. Umożliwia osobom z tej samej rodziny udostępnianie zasobów, takich jak aplikacje i usługi. Na szczęście pamięć masowa iCloud jest jedną z tych rzeczy, które możesz udostępniać, więc zamiast mieć wiele osób korzystających z pojedynczych pojemników danych, zanurzenie ich wszystkich w tym samym wiadrze może zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Sprawdź -   Jak włączyć i wyłączyć tryb pełnoekranowy w Microsoft Edge

Aby włączyć udostępnianie pamięci iCloud, otwórz Ustawienia i dotknij swojego imienia u góry ekranu,

Kliknij swoje imię

Następnie dotknij Family Sharing.

Kliknij opcję Family Sharing

Stuknij Pamięć iCloud.

Kliknij Magazyn iCloud

Teraz po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, aby udostępnić istniejący magazyn lub, w razie potrzeby, uaktualnić do warstwy 200 GB lub 2 TB.

Jak zaoszczędzić miejsce w iCloud

Jeśli wszystko inne zawiedzie, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie używanej przestrzeni dyskowej iCloud. Na przykład możesz używać Zdjęć Google do przechowywania nieograniczonej liczby zdjęć za darmo i unikać biblioteki zdjęć iCloud. Niektóre z nich mogą wymagać kreatywnego zarządzania pamięcią masową, ale może to wystarczyć, aby zaoszczędzić pieniądze, jeśli nie musisz.

x