Jak przesłać wiele plików jednocześnie do Dropbox za pomocą iPhone’a lub iPada

Dropbox jest jednym z najpopularniejszych dostawców pamięci masowej w chmurze na świecie, a jeśli jesteś klientem Dropbox korzystającym z iPhone’a lub iPada, wiedza o tym, jak przesyłać wiele plików jednocześnie, może zaoszczędzić czas w czasie rzeczywistym.

Nie musisz być tak zwanym użytkownikiem zaawansowanym, aby obsługiwać wiele plików jednocześnie, a każdy, kto korzysta z Dropbox, wie, że najlepiej sprawdza się, gdy jest używany jako wysypisko wszystkiego i wszystkiego, czego potrzebujesz, aby mieć dostęp do wielu urządzenia. Na szczęście istnieją dwa różne sposoby obsługi plików, które chcesz przesłać do Dropbox (w zależności od tego, czym one są) i wkrótce poznasz oba.

Prześlij wiele zdjęć za pomocą aplikacji Dropbox

Najbardziej oczywistym sposobem wykonywania zadań związanych z Dropbox jest użycie rozszerzenia oficjalna aplikacja firmy. Aplikacja umożliwia przesyłanie wielu zdjęć naraz (ale tylko jednego z innych typów plików, więc zapoznaj się z następną sekcją).

Możesz pobrać aplikację Dropbox ze sklepu App Store jeśli jeszcze go nie masz, a po zalogowaniu się na swoje konto naciśnij przycisk „Utwórz”.

Następnie kliknij przycisk „Prześlij zdjęcia”. Zobaczysz wszystkie zdjęcia znajdujące się na Twoim iPhonie lub iPadzie.

Wybierz te, które chcesz przesłać, a następnie dotknij „Dalej”.

Jeśli chcesz zmienić folder, do którego przesyłane są obrazy, kliknij przycisk „Wybierz inny folder” lub wybierz jedną z wstępnie wypełnionych opcji. W przeciwnym razie kliknij „Prześlij”.

Prześlij wiele plików za pomocą aplikacji Pliki

Jeśli nie przeszkadza Ci dodatkowa złożoność, korzystanie z wbudowanej aplikacji Pliki jest najlepszym sposobem radzenia sobie z dowolną usługą w chmurze, ponieważ zapewnia ona najbardziej zbliżone do okna macOS Finder, które znajdziesz na iPhonie lub iPad. Dzięki temu idealnie nadaje się do przesyłania wielu plików do Dropbox.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Pliki i wybierz lokalizację, w której znajdują się pliki, które chcesz przesłać do Dropbox. Wskaż „Wybierz”, aby rozpocząć proces wyboru pliku.

Stuknij pliki, które chcesz przesłać do Dropbox, a następnie stuknij przycisk „Przenieś”. Wygląda jak folder i wyróżniliśmy go poniżej. Uwaga: słowo „ruch” zastępuje tę ikonę na iPadzie.

Dotknij „Dropbox”, a gdy pojawią się podfoldery, wybierz miejsce docelowe, do którego chcesz przesłać pliki. Na koniec kliknij „Kopiuj”.

Dlaczego nie możesz przesłać wielu plików (z wyjątkiem zdjęć) za pomocą aplikacji Dropbox, nie jesteśmy pewni. Ale przynajmniej jest na to sposób.