Jak przestać obserwować nieaktywne konta na Twitterze

Twitter to jedna z 3 najlepszych sieci społecznościowych na świecie, obok Instagrama i Facebooka. Problem z Twitterem polega jednak na tym, że Twój wzrost zależy w dużej mierze od stosunku liczby obserwujących do obserwujących. Im więcej masz obserwujących i im mniej osób obserwujesz, tym bardziej będzie atrakcyjne Twoje konto i bardziej uzasadnione.

Nieaktywne konta na Twitterze, które obserwujesz, są w zasadzie ciężarem na przysłowiowych stopach Twojego konta, a jeśli użyłeś techniki follow4follow, Twoje konto jest prawdopodobnie z nimi podziurawione. Ręczne anulowanie ich jest zawsze opcją, ale jeśli lista jest długa, możesz zautomatyzować proces.

Dlaczego przestań obserwować

Oprócz głównych powodów wymienionych powyżej, istnieją inne, które będą utrudniać Twoją aktywność na Twitterze. Po pierwsze, nieaktywne konta nie angażują się w rozmowy na Twitterze, a dyskusje są podstawą platformy. Po drugie, nieaktywne konta nie będą retweetować twoich postów, co jest również istotną częścią twojej obecności na Twitterze.

Po trzecie, jak wspomniano powyżej, nieaktywne konta zwiększają liczbę obserwujących, co pozostawia ślad na współczynniku Twittera. Wreszcie, śledzenie wielu nieaktywnych kont zmniejsza autorytet twojego profilu i miarę wpływu.

Ręczne anulowanie obserwowania

Pierwszą opcją może być ręczne anulowanie obserwowania kont, które nie są aktywne. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli masz tylko kilka nieaktywnych kont do usunięcia. Jednym z problemów, jakie napotkasz, jest wiedza, które konta są nieaktywne.

Co ciekawe, platforma Twittera pozwala łatwo zobaczyć, kto Cię obserwuje, ale nie na odwrót. Jeśli klikniesz ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu aplikacji, zobaczysz liczbę swoich obserwujących i liczbę osób, które obserwujesz. Klikając jedną z tych opcji, zobaczysz tylko tych, których obserwujesz.

Utrudnia to usunięcie nieaktywnych kont na Twitterze, które obserwujesz, ponieważ możesz nie znać nazw użytkowników.

Oto jak ręcznie przestać obserwować konta na Twitterze:

 • Przewiń oś czasu i kliknij Tweet z danego konta.
 • Stuknij w nazwę konta.
 • Dotknij „Obserwowane” w lewym górnym rogu
 • Wszystko gotowe. Ale jeśli nie zauważyłeś, opcja 1 spowoduje problem z nieaktywnymi kontami, ponieważ nie będzie żadnych ostatnich tweetów.

  Jak przestać obserwować nieaktywne konta użytkowników – jeśli znasz nazwę użytkownika

  Zakładając, że znasz nazwy użytkownika każdego nieaktywnego konta, możesz to zrobić:

 • Stuknij w pasek „Szukaj na Twitterze” znajdujący się u góry ekranu.
 • Wpisz imię osoby lub nazwę użytkownika konta.
 • Stuknij w odpowiednie konto na wyświetlonej liście wyszukiwania.
 • Stuknij ikonę „Obserwowane” w prawym górnym rogu strony.
 • Potwierdź, gdy wyskakujące okienko zapyta, czy chcesz przestać obserwować to konto.
 • Jest mało prawdopodobne, że będziesz znać nazwy użytkowników wszystkich nieaktywnych kont, które obserwujesz. Tutaj wkraczają narzędzia innych firm.

  Przestań obserwować narzędzia

  Jak widać powyżej, Twitter nie ułatwia śledzenia nieaktywnych kont na Twitterze. Dlatego użytkownicy muszą skorzystać z narzędzi innych firm do wykonania zadania. Ogólny konsensus jest taki, że te narzędzia umożliwiają filtrowanie kont, co ułatwia ich obserwowanie.

  Od kwietnia 2020 r. Circleboom wydaje się być najbardziej niezawodny. Chociaż w Google Play Store i Apple App Store jest kilka aplikacji, recenzje nie są zbyt wiarygodne. Sprawdzimy platformę Circleboom pod kątem jej zdolności do wspomagania zarządzania kontami na Twitterze.

  Okrągły

  Okrągły wydaje się być obecnie najbardziej niezawodnym źródłem do zarządzania kontami na Twitterze. Od przestania obserwowania nieaktywnych kont na Twitterze po zarządzanie polubieniami i tweetami; jest to bezpłatna usługa z płatnymi opcjami dostępnymi dla tych, którzy chcą zrobić więcej.

  Odwiedzając stronę internetową Circleboom, możesz zalogować się na swoje konto na Twitterze i rozpocząć filtrowanie kont, które obserwujesz.

  Ze strony internetowej wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij „Rozpocznij” w prawym górnym rogu
 • Zaloguj się na swoje konto na Twitterze.
 • Wprowadź kod wysłany SMS-em na numer telefonu komórkowego w pliku
 • Kliknij „Autoryzuj aplikację”.
 • Kliknij pole Nieaktywni znajomi po lewej stronie ekranu.
 • Przewiń w dół i kliknij „Odwiedź”. Znajduje się w lewym dolnym rogu.
 • Pojawi się wyskakujące okienko z kontem na Twitterze. Najedź kursorem na przycisk „Obserwowane”. Gdy zmieni kolor na czerwony i powie „Przestań obserwować”, kliknij opcję.
 • Circleboom pokaże Ci również dane analityczne konta. Od liczby obserwujących do dni od ostatniego tweeta, zostaniesz poinformowany o aktywności na koncie, zanim zrezygnujesz z obserwowania konta.

  Przestań obserwować wiele nieaktywnych kont

  Circleboom ułatwia anulowanie obserwowania nieaktywnych kont na Twitterze (a nawet jest możliwe w zależności od ostatniego tweeta lub nazwy użytkownika, którą posiadasz. Nie daje jednak możliwości jednoczesnego anulowania obserwowania wielu nieaktywnych kont).

  Aby przestać obserwować wszystkie konta na Twitterze, możesz zainstalować Rozszerzenie Mass Follow Google Chrome.

  Należy wspomnieć, że narzędzia te nieustannie ewoluują. Niektórzy, którzy pracowali w zeszłym roku, nie pracują już w 2020 roku.

  Podczas gdy opcja darmowego konta pozwala przestać obserwować nieaktywne konta, Circleboom oferuje płatną miesięczną lub roczną subskrypcję dla tych, którzy muszą zrobić więcej. Od 7 USD miesięcznie do 149 USD miesięcznie, ta usługa wydaje się robić dokładnie to, czego potrzebujemy teraz.

  Uwolnij swoje konto na Twitterze

  Twitter nie bez powodu utrudnił obserwowanie, a wiele narzędzi jest zamykanych na podstawie korzystania z interfejsu API Twittera. Ręczne anulowanie obserwowania osób zajmie trochę czasu, w zależności od liczby kont, które obserwujesz. Możesz jednak mieć pewność, że osoby, które obserwujesz, liczą się tak samo jak Twoi obserwatorzy.

  Jakich narzędzi do unfollow używasz? Czy próbowałeś ManageFlitter i UnTweeps? Co myślisz o tych fajnych narzędziach? Wpisz swoje odpowiedzi na poniższej liście i śledź nas na Twitterze.

  x