Jak przywrócić liczbę znaków na Twitterze [Chrome]

Twitter podwoił limit znaków. Zmienił się ze 140 znaków do 280 znaków. Nowy limit znaków jest powoli udostępniany użytkownikom na całym świecie. Jeśli nie została jeszcze włączona na Twoim koncie, daj jej jeszcze kilka dni. Dzięki temu nowemu limitowi znaków Twitter pozbył się liczby znaków. Kiedy wpisałeś tweet z limitem 140 znaków, Twitter poinformował Cię, ile znaków pozostało. Teraz wyświetla się tylko wtedy, gdy pozostało 20 znaków. Jeśli jednak korzystasz z Chrome, możesz przywrócić liczbę znaków na Twitterze za pomocą rozszerzenia o nazwie Tweet Counter.

Gdy piszesz tweet, na dole pojawi się kółko postępu, które pokazuje, ile wpisałeś w tweecie. Kiedy trafisz 240 znaków, Twitter zaczyna odliczać od 20, aby poinformować Cię, ile pozostało.

Liczba postaci na Twitterze

Zainstaluj licznik tweetów i odśwież kartę, na której masz otwarty Twitter. Po wpisaniu nowego tweeta zobaczysz licznik na dole obok koła postępu. W przeciwieństwie do oryginalnego licznika znaków na Twitterze, ten nie pokazuje, ile znaków pozostało. Zlicza, ile znaków wpisałeś do tej pory i musisz dowiedzieć się, ile zostało.

Tweet Counter działa nie tylko w przypadku nowych redagowanych tweetów, ale także w przypadku wpisywanych odpowiedzi i cytowanych tweetów.

Nowy limit znaków na Twitterze spotkał się z pewną krytyką, ale sposób, w jaki został wdrożony, wymaga nieco więcej uwagi. W aplikacjach Twittera na iOS i Androida liczbę pozostałych znaków zobaczysz tylko po trafieniu 270 znaków. Użytkownicy aplikacji Twitter nie mają żadnej możliwości regresu, chyba że wolą korzystać z aplikacji Twitter innej firmy. Na razie nie ma też dodatku do Firefoksa, który dodaje tę samą funkcjonalność z powrotem do Twittera.

280 tweetów postaci

Wiele osób przyjmuje nowy limit 280 znaków jako oznaczenie, że muszą go wypełnić. Dla użytkowników, którzy nauczyli się nie przekraczać limitu 140 znaków, i dla tych, którzy nauczyli się korzystać z wątków na Twitterze, 280 znaków to trochę za dużo. Chodzi o to, że Twój tweet nie musi mieć 280 znaków. Nadal możesz pozostać w obrębie 140 znaków i czasami używać dodatkowych znaków do przeliterowania słów i dodania przyimków, które w innym przypadku musiałbyś pominąć przy ograniczeniu do 140 znaków.

Nowa liczba znaków nie jest celem. To tylko nowy limit i powinien być traktowany jako taki podczas tweetowania.