Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacje Chrome są subtelne i rzadko są powodem do niepokoju. Przeglądarka przeszła bardzo niewiele zmian, które są zauważalne dla użytkownika końcowego, ale od wersji 52 wyłączyła funkcję klawisza Backspace „wróć do poprzedniej strony”. W starszych wersjach przeglądarki można było nacisnąć klawisz Backspace i wrócić do poprzedniego łącza / strony, z której przechodziłeś, do bieżącej. Działał na prawie wszystkich stronach z pewnymi wyjątkami, takimi jak strona wyszukiwarki Google, na której pasek wyszukiwania był automatycznie wybierany. Po usunięciu funkcji i zdenerwowaniu użytkowników, Google wydało rozszerzenie dla Chrome o nazwie Go Back With Backspace. Zainstaluj go, aby przycisk Backspace działał tak, jak wcześniej, lub użyj skrótu klawiaturowego „wstecz” lub przycisków. Jeśli nie masz ochoty korzystać z rozszerzenia, możesz również użyć przełącznika.

Sprawdź -   Jak automatycznie naprawić krzywe zdjęcia iPhone'a

Zainstaluj Wróć za pomocą klawisza Backspace i naciśnij klawisz Backspace, gdy chcesz wrócić do poprzedniej strony.

Jeśli nie masz ochoty używać rozszerzenia tylko do powrotu do poprzedniej strony w historii karty, zawsze możesz użyć przycisku „Wstecz” obok paska adresu URL. Jest to strzałka skierowana w lewo między dwoma przyciskami strzałek widocznymi w lewym górnym rogu. Jeśli szukasz skrótu, aby to zrobić, możesz użyć Alt + klawisz strzałki w lewo.

Powodem usunięcia funkcji Backspace przez Google jest to, że nie był używany zbyt często. Liczba osób, które są zdenerwowane zmianą, będzie się różnić. Zmiana nie jest wcale zła, biorąc pod uwagę, że przycisk Backspace rzadko był świadomy kontekstu. Często, gdy wypełniałeś długi formularz i nacisnąłeś klawisz Backspace bez aktywnego pola wprowadzania, kończyło się to opuszczeniem strony, chyba że monit na stronie zapisał cię np. Na Facebooku. Ostatecznie musiałbyś ponownie wypełnić formularz po prostu dlatego, że pole wejściowe nie było aktywne po naciśnięciu klawisza Backspace.

Sprawdź -   NAPRAW Słaby sygnał WiFi systemu Windows 10 [Quick Tutorial]

Skrót mógł być przydatny i często go używałem, ale czasami był też ryzykowny. Użytkownicy będą musieli nauczyć się nowego klawisza skrótu „Wstecz” w Chrome, który jest używany od wieków, lub użyć rozszerzenia, aby wrócić do poprzedniego stanu.

Aby użyć przełącznika zamiast tego rozszerzenia, kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Chrome, którego używasz do uruchamiania Chrome. Dodaj następujący przełącznik na samym końcu pola Cel na karcie „Ogólne”. Zamknij wszystkie otwarte okna Chrome i użyj tego skrótu, aby je ponownie otworzyć.

--enable-blink-features=BackspaceDefaultHandler --test-type

Przycisk Backspace będzie działał tak, jak poprzednio.

Zainstaluj Wróć z Backspace z Chrome Web Store

Sprawdź -   Jak skonfigurować spotkanie w Microsoft Teams