Jak przywrócić widok obrazu w wyszukiwarce grafiki Google

Jeśli korzystasz z Grafiki Google, a prawdopodobnie to robisz, zauważyłeś małą cichą zmianę w interfejsie. Kiedyś znajdował się przycisk „Wyświetl obraz” obok przycisków Odwiedź, Zapisz, Wyświetl zapisane i Udostępnij po kliknięciu obrazu w wynikach. Firma Google usunęła go bez żadnego wyjaśnienia, dlaczego. Jeśli założymy, że Google zrobił to z powodów DRM, nadal jest to całkiem bezcelowe. Usunięcie opcji Wyświetl obraz w wyszukiwarce grafiki Google nie chroni ludzi przed naruszeniem praw autorskich. To sprawia, że ​​dotarcie do rzeczywistego obrazu jest procesem dwuetapowym. Jeśli przegapisz przycisk, możesz użyć rozszerzenia View Image do przeglądarki Chrome, aby go odzyskać.

Aktualizacja: Zobacz obrazek rozszerzenie jest już dostępne w Chrome Web Store i jest dostępne również dla przeglądarki Firefox. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to zainstalować rozszerzenie / dodatek i gotowe. Przywraca również przycisk „Szukaj według obrazu”, który został usunięty przez Google.

Wyświetl obraz w obrazie Google

Rozszerzenie Wyświetl obrazy robi to, co twierdzi, ale niestety programista nie udostępnił go jeszcze w Chrome Web Store. W związku z tym otrzymasz rozpakowaną wersję rozszerzenia, które musisz załadować. Nie jest trudny do uruchomienia i nie wymaga do tego żadnych specjalnych umiejętności, ale proces ten jest tylko tym, z którym możesz nie być zaznajomiony.

Po pierwsze, udaj się do Zobacz stronę obrazu Github i pobierz plik zip ze strony Release. Rozpakuj plik zip.

Następnie otwórz Chrome i wprowadź następujące informacje na pasku adresu lub po prostu kliknij przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu i przejdź do Więcej narzędzi> Rozszerzenia.

chrome://extensions/

Tutaj zaznacz opcję Tryb programisty, a następnie kliknij przycisk Załaduj rozpakowane rozszerzenie.

W wyświetlonym oknie dialogowym wybierz folder, do którego rozpakowałeś spakowany plik i gotowe. Nie będziesz musiał tego robić za każdym razem, gdy uruchamiasz Chrome, jednak od czasu do czasu Chrome może ostrzegać Cię o tym, że używasz rozszerzeń w trybie programisty i sugerować, że powinieneś je wyłączyć.

Gdy odwiedzisz wyszukiwarkę grafiki Google i wybierzesz jeden z wyników, zobaczysz przycisk Wyświetl obraz, jak zwykle.

Według dewelopera to rozszerzenie wykorzystuje hack i może ostatecznie przestać działać, jeśli Google zdecyduje się je załatać. W takim przypadku nadal możesz kliknąć obraz prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Otwórz obraz w nowej karcie”. Ta opcja nie została usunięta, ale nie jest tak oczywista ani tak wygodna jak przycisk Wyświetl obraz.

Użytkownicy preferujący inne przeglądarki będą musieli zadowolić się opcją „Otwórz obraz w nowej karcie” w menu kontekstowym. Szukamy podobnego dodatku do Firefoksa i Edge i zaktualizujemy ten post, gdy znajdziemy taki, który działa wystarczająco dobrze.