Jak ręcznie włączyć obsługę wiadomości RCS na Androidzie

Wiadomości tekstowe w końcu ewoluują dla użytkowników Androida. Użytkownicy iPhone’a od dawna korzystają z iMessage, który jest lepszym sposobem przesyłania wiadomości. Same potwierdzenia odczytu są pomocne, a Android nie miał do tej pory nic do porównania. Google wreszcie udostępniło RCS wszystkim użytkownikom. W przypadku niektórych osób z kartą SIM od operatora obsługującego RCS ta funkcja może być już włączona. Początkowo był powiązany z obsługą operatora, ale Google udostępnia go teraz wszystkim. Wdrażanie ma zakończyć się w ciągu roku, ale Lifehacker ma metodę możesz użyć, aby ręcznie włączyć obsługę wiadomości RCS na Androidzie. Może działać lub nie, ale proces jest prosty i nie wymaga zrootowanego urządzenia.

Aplikacje

Aby ręcznie włączyć obsługę wiadomości RCS na Androidzie, potrzebujesz kilku aplikacji do wykonania tej pracy.

Wiadomości Google to standardowa aplikacja do obsługi wiadomości na większości urządzeń z Androidem, ale jeśli Twój telefon jej nie ma, śmiało zainstaluj go ze sklepu Google Play.
Usługi przewoźnika to kolejna aplikacja magazynowa, która powinna już znajdować się na Twoim urządzeniu z Androidem, ale jeśli tak nie jest, możesz ją pobrać ze sklepu Google Play.
Activity Launcher to jedyna aplikacja innej firmy na liście aplikacji potrzebnych do ręcznego włączenia obsługi wiadomości RCS na Androida. Jest dostępny na sklep Google Play.

Ustawienia urządzenia

Musisz mieć kartę SIM włożoną do telefonu Android. Po zainstalowaniu aplikacji wymienionych w poprzedniej sekcji wyłącz Wi-Fi.

Włącz obsługę wiadomości RCS

Najpierw sprawdź, czy dla Twojego urządzenia dostępne są wiadomości RCS. Jeśli jest już dostępny, możesz go od razu skonfigurować. Otwórz aplikację Wiadomości i dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Wybierz Ustawienia> Funkcje czatu. Jeśli funkcja jest dostępna, zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, a funkcja zostanie skonfigurowana. Aktywacja może zająć trochę czasu.

Jeśli wiadomości RCS nie są jeszcze dostępne, musisz je włączyć ręcznie. Otwórz aplikację Activity Launcher. Zobaczysz długą listę aplikacji. Rozwiń aplikację Wiadomości i poszukaj opcji Ustaw flagę RCS. Dotknij go.

Zobaczysz tutaj różne pola. Kliknij pole ACS URL. Pokaże Ci kilka różnych adresów URL, które możesz wybrać. Wybierz „https://rcs-acs-prod-us.sandbox.google.com”. Stuknij Zastosuj, a następnie zamknij aplikację Wiadomości.

Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie z Androidem i przejdź do wszystkich aplikacji. Poszukaj usług przewoźnika i wybierz opcję Pamięć masowa. Kliknij „Wyczyść dane”.

Następnie ponownie otwórz aplikację Activity Launcher. Rozwiń Wiadomości i dotknij Ustaw flagę RCS. Tym razem kliknij Wzorzec OTP. Ponownie, menu pokaże co najmniej jedną opcję automatycznego wypełniania. Wybierz „YoursMessengersverificationscodesissG- (d {6})” i ponownie kliknij Zastosuj. Wymuś zamknięcie aplikacji Wiadomości.

Otwórz ponownie aplikację Ustawienia na telefonie z Androidem i przejdź do wszystkich aplikacji. Wybierz Usługi przewoźnika i w obszarze Pamięć dotknij Wyczyść dane. W tym momencie dobrze jest zrestartować telefon.

Otwórz aplikację Wiadomości, a zobaczysz opcję jej uaktualnienia. Śmiało i dotknij go.

Aktualizacja może zająć dużo czasu. Jeśli to się nigdy nie skończy, możliwe, że nie możesz włączyć wiadomości RCS w telefonie. Możesz poczekać kilka miesięcy i spróbować ponownie.

x