Jak robić lepsze zdjęcia w domu (bez lampy błyskowej)

Fotografia jest często postrzegana jako hobby na świeżym powietrzu. Pomyśl o fotografach krajobrazu wędrujących po górach i lasach, aby zrobić zdjęcie wschodu słońca. Ale tak naprawdę fotografię można zrobić wszędzie. A w domu, w domu jest jednym z najlepszych miejsc. Oto jak możesz zacząć.

Zrozum światło

Fotografia polega na pracy ze światłem. Im lepsze światło, tym łatwiej robić świetne zdjęcia. Chociaż nie ma czegoś takiego jak „złe” światło, niektóre typy są zdecydowanie łatwiejsze do strzelania niż inne.

Na przykład weź sztuczne oświetlenie wewnętrzne (takie jak oświetlenie kuchni). Naprawdę trudno jest zrobić pochlebny portret, gdy główne źródło światła wisi bezpośrednio nad głową fotografowanej osoby. Jego nos, łuk brwiowy i usta rzucają głęboki cień na jego twarz. Wypróbuj to na sobie, robiąc selfie.

Ten rodzaj światła jest równie niepochlebny w przypadku innych typów zdjęć. Zdjęcia potraw wyglądają dziwnie dramatycznie i kontrastowo. Jest też za ciemno na dobre zbliżenia. Nie oznacza to, że nie da się zrobić dobrych zdjęć przy bezpośrednim oświetleniu z góry – po prostu trzeba naprawdę na nie popracować. Musisz też dokładnie wiedzieć, czego chcesz. Zarządzanie ostrymi cieniami jest trudne.

Jeśli uważasz, że robienie zdjęć w pomieszczeniach polega na używaniu tego rodzaju światła, to się mylisz. W prawie każdym domu jest lepsze, łatwiejsze źródło światła: naturalne światło okienne.

Dwa portrety autora: jeden w naturalnym świetle z okna, a drugi w świetle z sufitu.Zostały zrobione w tym samym pokoju, w odstępie zaledwie kilku sekund. Zwróć uwagę, że ujęcie przy użyciu światła z okna (po lewej) jest znacznie bardziej pochlebne.

Naturalne światło w oknach jest jednym z najłatwiejszych i najbardziej atrakcyjnych świateł do pracy. Wolałbym raczej z nim pracować niż bezpośrednio na zewnątrz.

Okna są niesamowite, ponieważ są dużym, pośrednim źródłem światła, które jest mniej więcej na poziomie obiektów. Wszelkie rozproszone cienie są rzucane za obiekt, co sprawia, że ​​wygląda on trójwymiarowo. To wszystko jest bardzo delikatne i łatwe w użyciu.

Jakie jest więc idealne okno do fotografii domowej? Spróbuj znaleźć w swoim domu taki, który ma wszystkie następujące cechy:

Duży: im większy, tym lepszy. Większe okno wpuszcza więcej światła do pracy.
Nie w bezpośrednim świetle słonecznym: wybierz okno z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Chcesz rozproszonego, odbitego światła.
Wystarczająco dużo miejsca do pracy: nie ma sensu mieć dobrego źródła światła, jeśli nie możesz się przed nim dostać. Poszukaj okna, które ma wystarczająco dużo miejsca wokół niego.

Rób świetne portrety i selfie

Zdjęcie portretowe kobiety siedzącej na kanapie.

Świetne pomieszczenie to jedno z najlepszych miejsc do robienia portretów, ponieważ naturalne światło z okna jest dla nich idealne. To naprawdę schlebia ludziom.

Mają zastosowanie wszystkie zwykłe rady dotyczące robienia portretów, w tym:

Jeśli masz obiektyw portretowy, użyj go: chociaż każdy obiektyw lub aparat będzie działał.
Użyj trybu priorytetu przysłony i ustaw jak najszerszą przysłonę: najlepiej od f / 1,8 do f / 2,8. Jeśli jednak twój obiektyw ma tylko f / 5,6, to też jest w porządku. Ustaw ISO aparatu na Auto i jesteś gotowy do robienia zdjęć. (Zignoruj ​​ten krok, jeśli używasz smartfona).
Do autoportretów używaj statywu: Pozwala to na użycie zdalnego spustu migawki lub samowyzwalacza migawki.

O to chodzi! Poruszaj się i zobacz, jak różne kąty światła wpływają na twoje strzały. Postaw obiekt bliżej okna, a następnie spróbuj dalej. Użyj całkowitej kontroli nad przestrzenią i baw się dobrze.

A co najlepsze, nie zapomnij przebrać się! Kobieta na powyższym obrazku to moja przyjaciółka w sukience mojej praprababci.

Powiększ życie codzienne

Fotografia makro końcówki długopisu pisania na kartce papieru.

Fotografia makro polega na oglądaniu małych rzeczy z bliska i jest naprawdę łatwa do zrobienia w domu. W rzeczywistości, jeśli nie masz sprzętu za tysiące dolarów, Twój dom jest zdecydowanie najlepszym miejscem do zrobienia tego.

Zaczynać, będziesz potrzebować taniego zestawu przedłużaczy, aby zmienić swój zwykły obiektyw w obiektyw makro. Kosztują około 10 USD i możesz je zdobyć dla Canon i Nikon kamery.

Najlepsze w makrofotografii jest to, że pozwala spojrzeć na codzienne sprawy z zupełnie nowej perspektywy. Kryształy soli, wzór splotu na obrusie, a nawet skórka świeżo upieczonego chleba – wszystko to wygląda zupełnie inaczej, gdy zostanie powiększone kilkadziesiąt razy.

Ustaw stół przed oknem zdjęcia. Jeśli masz statyw, znacznie to ułatwia, ale nadal możesz wypróbować makrofotografię bez niego.

Chwyć kilka różnych obiektów z całego domu i strzelaj! Aby uzyskać najlepsze wyniki, szukaj rzeczy o ciekawej teksturze. W naszym bardziej szczegółowym przewodniku po makrofotografii Jason pokazał kilka naprawdę interesujących zbliżeń rachunku za 5 dolarów.

Nawet jeśli nie masz sprzętu do robienia zdjęć makro, nadal możesz bawić się tymi samymi pomysłami. Spróbuj swoich sił w fotografii martwej natury lub abstrakcyjnej. Niektóre tekstury wyglądają niesamowicie przy każdym powiększeniu.

Użyj swojej kontroli, aby wziąć świetne kompozycje

Złożone zdjęcie autora trzymającego miecz świetlnyZ czasem możesz tworzyć wspaniałe obrazy złożone.

Jeśli nie jesteś profesjonalnym fotografem, przez większość czasu fotografujesz, nie masz dużej kontroli nad przestrzenią, w której pracujesz. Jednak robisz to, gdy jesteś w domu – i możesz z tego skorzystać.

Obrazy kompozytowe to wiele zdjęć i techniki przetwarzania cyfrowego wykorzystywane do tworzenia pojedynczego obrazu. Prawie wszystkie zdjęcia reklamowe to obrazy złożone, w przypadku których temat, tło i produkt są fotografowane osobno, a następnie łączone w Photoshopie.

Dobrym przykładem jest dodanie miecza świetlnego do dowolnego obrazu. Ten dość prosty kompozyt wymaga tylko trochę czasu w Photoshopie. Możesz jednak użyć tych samych narzędzi i technik, aby wyglądało na to, że lewitujesz, walczysz z niedźwiedziem lub że Twoje dziecko jest w niebezpiecznej sytuacji.

Zrobienie dobrego obrazu kompozytowego wymaga trochę pracy i miejsca, dlatego są idealne do zrobienia w domu. Po prostu odłóż na bok jeden dzień i ustaw wszystko przed swoim ulubionym „oknem zdjęć”.

Zewnętrzne zdjęcie kobiety, która wydaje się lewitować na plecach.Zabrałem to na zewnątrz, ale możesz zrobić to samo w środku.

Oprócz umiejętności fotograficznych będziesz również potrzebować przyzwoitej znajomości niektórych funkcji programu Photoshop, aby stworzyć dobry obraz kompozytowy. Kilka z najważniejszych funkcji to używanie warstw i masek oraz usuwanie osób i obiektów.

Jeśli nie jesteś jeszcze do zera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Photoshopie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe porady dotyczące kompozytów, zalecamy Phlearn.

Inne pomysły

Portrety, makrofotografie i kompozyty to tylko ułamek tego, co możesz robić w domu. Na przykład możesz zająć się fotografią jedzenia, zamienić swoje zwierzaki w gwiazdy Instagrama lub bawić się barwnikami i wodą. To zależy od Ciebie!

Pamiętaj tylko, że fotografia nie musi odbywać się na zewnątrz. Zawsze masz świetne źródło światła, z którym możesz pracować – nawet w domu.