Jak rozmyć tło spotkania podczas rozmowy powiększenia

Pomimo istnienia innych aplikacji do wideokonferencji, Zoom zyskał ogromną popularność; jedynym powodem tego była łatwość użytkowania oferowana użytkownikom końcowym.

Mogłoby się wydawać, że Zoom Meetings pojawił się znikąd, aby uratować dzień, w którym straszliwa pandemia uderzyła w świat. Ale zdziwisz się, gdy dowiesz się, że został uruchomiony w 2013 roku.

Podobnie jak jego konkurenci, to oprogramowanie do wideokonferencji zostało okrzyknięte bohaterem, gdy COVID-19 zaczął rozwijać skrzydła, a ludzie musieli pozostać w swoich domach, ponieważ na całym świecie nakładano blokady.

W tak niespokojnych czasach profesjonaliści musieli pracować zdalnie i wykorzystywać rozmowy wideo jako środek współpracy z członkami swojego zespołu.

Deweloperzy w Zoom intensywnie pracowali nad dostarczeniem kilku przemyślanych funkcji, które umożliwiły członkom zespołu komunikowanie się twarzą w twarz w zaciszu własnego domu i usprawnienie wirtualnych spotkań.

Funkcje wzbogacania spotkań przez Zoom

Podczas gdy Zoom nie pozostawił kamienia na kamieniu, aby uzbroić się w najbardziej zaawansowane funkcje, dokonał znaczących ulepszeń w wirtualnych spotkaniach, wprowadzając kilka intrygujących funkcji poprawiających tło. Niektóre z nich to:

Wciągający widok w tle

Najbardziej zaintrygowała mnie funkcja widoku immersyjnego, która sprawia, że ​​wszyscy członkowie zespołu uczestniczący w spotkaniu pojawiają się na jednym wirtualnym tle. Od sal lekcyjnych po sale konferencyjne, wciągający widok daje wrażenie, że wszyscy są zgromadzeni w tym samym miejscu i nie pracują zdalnie.

Eliminacja szumów w tle

Niechciane dźwięki w tle są powszechnie akceptowaną wadą pracy zdalnej kilku profesjonalistów. Dzięki tej nowo wprowadzonej funkcji Zoom możesz dostosować ustawienia dźwięku, aby utrzymać odgłosy tła w strumieniu audio na dystans.

Wirtualne tło za pomocą programu PowerPoint

Zoom umożliwia uczestnikom wykorzystanie slajdów PowerPoint jako wirtualnego tła podczas prowadzenia prezentacji PowerPoint podczas spotkania. Gdy ta opcja jest włączona, prezentacja jest prezentowana uczestnikom i pozwala na nałożenie na siebie obrazu z kamery internetowej w rogu.

Użyj wirtualnego tła

Najbardziej użyteczną funkcją Zoom Meetings jest zamiana otoczenia z wirtualnym tłem. Możliwe jest użycie statycznego obrazu lub wideo jako tła podczas uczestniczenia w wirtualnym spotkaniu na Zoom.

Ta funkcja zapewnia najlepsze rezultaty, jeśli używasz zielonego ekranu za sobą i zapewnia równomierne oświetlenie w pomieszczeniu. W ten sposób Zoom może łatwo odróżnić uczestnika od jego tła.

Rozmyj Tła podczas rozmowy Zoom

Rozmycie tła jest prawdopodobnie najwygodniejszą funkcją, z jaką możesz się natknąć na Zoom, i zaufaj mi, kiedy zaczniesz z niej korzystać, nie ma odwrotu. Po włączeniu ta funkcja przesłania Twoje tło, w tym wszystkich i wszystko za Tobą, utrzymując Cię w centrum uwagi.

Dlaczego ktoś miałby chcieć zacierać tło podczas wirtualnych spotkań? Odpowiedź jest prosta – uchronić się od zakłopotania, gdy ich otoczenie nie jest reprezentacyjne.

Podczas współpracy nad połączeniem powiększenia Ty i Twoje tło stajecie się widoczni dla innych uczestników, gdy opcja wideo jest włączona. Jeśli nie możesz dodać niestandardowego wirtualnego tła lub nie wydaje się to dobrym wyborem, po prostu rozmycie otoczenia wystarczy, aby zachować potrzebną prywatność.

Wyobraź sobie, jak niewygodnie jest pozwolić współpracownikom zobaczyć bałagan za tobą lub dowiedzieć się, że jesteś w kawiarni popijając kawę. Dlatego rozmycie tła to sprytny sposób, aby zachować profesjonalizm i prywatność.

Jak widać, Zoom jest wyposażony w różnorodny zakres funkcji, takich jak rozmycie tła, ale wiele z nich jest ukrytych w sekcji ustawień i wymaga sporego zagłębienia się. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić procedurę rozmycia tła w Zoom Spotkania na różnych urządzeniach i scenariuszach.

Warunki wstępne korzystania z funkcji rozmycia tła

Włączenie funkcji rozmytego tła w aplikacji Zoom jest łatwe. Musisz jednak spełnić kilka wymagań programowych. Przejdźmy do nich prosto.

Zgodnie z powiadomieniem Zoom Meetings powinieneś uaktualnić do następujących wersji, aby rozmyć tło w Zoom.

Powiększ klienta pulpitu

  • Windows: 5.5.0 (12454.0131) lub nowszy
  • macOS: 5.5.0 (12467.0131) lub nowszy

Powiększ aplikację mobilną

  • Android: 5.6.6 (2076) lub nowszy
  • iOS: 5.6.6 (423) lub nowszy

Tła rozmytego można używać tylko wtedy, gdy funkcja wirtualnego tła jest włączona w powiększeniu. Oto kroki, aby to zrobić:

Uzyskaj dostęp do Zoom w przeglądarce internetowej i zaloguj się na swoje konto Zoom, podając dane logowania.

Wybierz opcję Ustawienia w sekcji osobistej w lewym panelu.

Na karcie Spotkania wybierz opcję Na spotkaniu (zaawansowane).

Tutaj poszukaj opcji Wirtualne tło i przesuń jej przełącznik do pozycji Wł.

Teraz, gdy spełniasz minimalne wymagania, zobaczmy, jak rozmywać tło w różnych scenariuszach.

Jak rozmyć tło na pulpicie

Możliwe jest włączenie funkcji rozmycia tła przed rozpoczęciem spotkania powiększania i podczas spotkania. Poniżej znajdują się kroki, jak to zrobić.

Rozmyj tło przed dołączeniem do spotkania

Uruchom klienta komputerowego Zoom i zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń.

Kliknij ikonę koła zębatego pod zdjęciem profilowym w prawym górnym rogu.

Wybierz Tła i filtry z lewego panelu.

W sekcji Wirtualne tła wybierz Rozmycie.

Teraz dołącz do spotkania, a Zoom rozmyje Twoje otoczenie.

Rozmyj tło podczas spotkania

Jeśli zapomnisz rozmyć tło przed dołączeniem do spotkania, nie ma powodu do paniki. Możliwe jest rozmycie tła nawet po rozpoczęciu spotkania.

Podczas udziału w spotkaniu poszukaj opcji Zatrzymaj wideo na pasku ustawień poniżej.

Kliknij strzałkę skierowaną w górę, aby uzyskać dostęp do menu wysuwanego i wybierz opcję Ustawienia wideo.

Teraz uzyskasz dostęp do ustawień powiększenia. Wybierz Tła i filtry z lewego panelu i wybierz opcję Rozmycie.

Jak rozmyć tło na Androidzie lub iPhonie?

Zobaczmy teraz, jak możesz rozmyć tło w aplikacji Zoom. W przeciwieństwie do klienta na komputerze, tę funkcję można włączyć dopiero po dołączeniu do spotkania Zoom.

Zaloguj się do aplikacji Zoom na swoim smartfonie.

Podczas udziału w spotkaniu naciśnij ikonę wielokropka, aby uzyskać dostęp do Więcej ustawień.

Wybierz opcję Tło i efekty w systemie Android oraz Tło i filtry w aplikacji na iOS.

Stuknij opcję Rozmycie znajdującą się w Wirtualnych Tłach.

Twoje tło będzie rozmyte dla uczestników biorących udział w spotkaniu.

Ostatnie słowa

Mamy nadzieję, że masz teraz jasny pomysł na rozmycie tła spotkania w kliencie komputerowym Zoom i aplikacji mobilnej. Możesz użyć tej funkcji, aby ukryć bałagan w otoczeniu lub uniknąć przypadkowego ujawnienia danych osobowych podczas uczestniczenia w wirtualnych spotkaniach.

x