Jak dołączyć do Towarzystwa Wysokiego IQ Mensa: Przewodnik

Ludzie lubią wchodzić w interakcje z ludźmi o podobnych poglądach, ponieważ uwielbiają rozmowę z inną osobą, która spełnia ich standardy myślenia, i dzięki tej idei powstają organizacje.

W organizacji ludzie o tych samych standardach są dopuszczeni do lepszego współdziałania ze sobą, a dziś porozmawiamy o znanej organizacji Mensa.

Jeśli nie wiesz o organizacji Mensa, ten artykuł jest dla Ciebie, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne informacje związane z Mensą i tym, jak zostać członkiem stowarzyszenia Mensa lub organizacji.

Czym jest Mensa?

Na całym świecie Mensa jest największym i najstarszym społeczeństwem o wysokim IQ. Organizacja jest organizacją non-profit założoną przez Lancelota Ware, brytyjskiego naukowca i prawnika, oraz Rolanda Berrilla, australijskiego adwokata z Lincoln College w Oksfordzie. Data założenia organizacji to 1 października 1946 r. Założyciele stowarzyszenia mieli tylko jeden motyw: stworzyć społeczeństwo składające się z dobrze poinformowanych ludzi i zdefiniowali inteligencję jako poziomy IQ.

Mensa została założona jako stowarzyszenie, aby dać ludziom o bardzo wysokiej inteligencji miejsce do spotkań raz w miesiącu. Mensans, bo tak nazywa się członków, składa się z wielu różnych osób. Mensa jest otwarta dla osób w każdym wieku, płci, rasy, kultury, przekonań religijnych i poziomu dochodów. W grupie jest wiele osób, takich jak policjanci, gospodynie domowe, naukowcy, kierowcy ciężarówek, lekarze, rolnicy i artyści.

Międzynarodowa organizacja Mensa i brytyjska organizacja Mensa to dwie różne organizacje i wiele osób myli je jako takie same. Organizacja Mensa International ma swoją siedzibę w Caythorpe w Lincolnshire w Anglii, a brytyjska organizacja Mensa ma siedzibę w Wolverhampton w Anglii.

Obecnie Mensa oficjalnie informuje, że jest stowarzyszeniem liczącym 145 000 członków z około 90 krajów. Trzy kraje z największymi Mensanami to Ameryka, Anglia i Niemcy. Mensa mówi, że mają aktywnych członków ze wszystkich kontynentów, z wyjątkiem Antarktydy.

Jakie są kryteria kwalifikacyjne dotyczące wieku i kwalifikacji, aby kwalifikować się do Mensy?

Jeśli rozważasz wstąpienie do stowarzyszenia Mensa, pomyśl o procedurze. Prosta odpowiedź jest taka, że ​​możesz dostać się do Mensy poprzez testy. Osoba może zostać Mensanem po osiągnięciu wyniku dwóch górnych procent ogólnej populacji w teście IQ zatwierdzonym przez władze. Mensa żąda tego tylko od ludzi, aby stali się członkami społeczeństwa, nie widząc ich akademickich kwalifikacji i sukcesu.

Możesz wejść do społeczeństwa na dwa sposoby: przechodząc test IQ przeprowadzony przez Mensę lub przesyłając swój wynik w innym teście IQ zatwierdzonym przez organizację. Co więcej, udowodnienie wyniku testu IQ może być złożonym procesem i pamiętaj, że test IQ przeprowadzony przez Mensę nie jest testem internetowym.

Jakie są modele opłat jednorazowych i rocznych?

Ponieważ dołączenie do Mensy kosztuje, powinieneś dokładnie zastanowić się, czy naprawdę leży to w twoim najlepszym interesie finansowym. Kiedy dołączasz do Mensy, musisz zapłacić roczną opłatę. Ogólnie rzecz biorąc, składki członkowskie Mensy pokrywają wszystkie wspaniałe programy dostępne dla jej członków. Pomagają również płacić za publikowanie i śledzenie testów. W następnej sekcji omówimy różne sposoby opłacania członkostwa.

Nawet jeśli chcesz dołączyć do Mensy tylko dla siebie, będzie to kosztować 79 USD na rok. Jeśli zamiast tego płacisz za trzy lata od razu, możesz zaoszczędzić 22 USD i zapłacić tylko 215 USD. Jeśli nie chcesz płacić za członkostwo co roku, możesz zamiast tego wykupić członkostwo na pięć lat. Co więcej, jeśli zapiszesz się na pięcioletnią subskrypcję, zaoszczędzisz 45 USD, ale będziesz musiał zapłacić 350 USD.

Możesz również dołączyć do Mensy, uiszczając opłatę na całe życie. Cena dożywotniego członkostwa zależy od tego, ile masz lat, kiedy ubiegasz się o nie. Ponieważ oczekuje się, że młodsi członkowie pozostaną w Mensie dłużej, muszą uiścić wyższą opłatę. Jeśli uważasz, że dołączenie do Mensy byłoby dla Ciebie dobre na dłuższą metę, możesz chcieć dowiedzieć się, czy wykupienie dożywotniego członkostwa byłoby lepszym wyborem finansowym.

Które testy IQ kwalifikują się do Mensy?

Testy IQ od zarejestrowanych psychologów są ważne przy przyjęciu do stowarzyszenia Mensa. Nowoczesne testy IQ mierzą Twoją zdolność do rozwiązywania problemów i rozumienia abstrakcyjnych pomysłów. Obejmuje to zdolność do myślenia i rozwiązywania problemów, a także zdolność dostrzegania powiązań między rzeczami, zapamiętywania rzeczy i przywoływania ich do głowy oraz przechowywania informacji.

Aby dołączyć do Mensy, IQ danej osoby musi być na poziomie lub powyżej 98. percentyla w standardowym teście na inteligencję, który jest dobrze znany. Oznacza to, że musisz uzyskać wynik co najmniej taki sam lub wyższy niż 98% innych osób, które przystępują do testu.

Możesz ubiegać się o członkostwo, biorąc udział w The Mensa Admissions Test lub wysyłając wyniki nadzorowanego, standaryzowanego testu na inteligencję, który plasuje Cię wśród 2% najlepszych zdających w tej kategorii. Do określenia uprawnień do udziału w programie zastosowano standaryzowane testy, takie jak Kalifornijski Test Dojrzałości Psychicznej, Skala Wechslera dla Dorosłych i Dzieci, SAT, LSAT i GRE.

Zamówienie testu Mensa Home od American Mensa Ltd. może dać ci wyobrażenie o pytaniach dotyczących testu wstępnego. Możesz przystąpić do testu wstępnego, aby zobaczyć, jak to jest. Możesz także wypróbować Trening Mensa, jeśli chcesz stymulować swój mózg.

Mimo że zdanie tego mini-testu nie pomoże ci spełnić wymagań członkostwa, nadal zapewni twojemu mózgowi około pół godziny ćwiczeń. Trzydzieści razy przetestują twoje umiejętności rozumienia kosmosu, matematyki i języka. A żeby tego było mało, setki książek o Mensie na rynku zawiera zagadki i quizy. Niektóre z tych książek zostały nawet stworzone przez członków Mensy.

Jakie są warunki oficjalnego testu IQ Mensy i jaki jest wynik potrzebny do uzyskania członkostwa w Mensie?

Jeśli ktoś zechce przystąpić do oficjalnego testu IQ wydanego przez Mensę, ucieszy się, że nie ma żadnych wymagań dotyczących zdawania testu.

Aby ktoś mógł dołączyć do Mensy, jego wynik IQ musi mieścić się w 98. percentylu lub wyższym. Nie możesz przeprowadzić testu Mensa IQ online, ponieważ jest on dostępny tylko w trybie offline. Test inteligencji Mensy jest regularnie przeprowadzany w niektórych mniej rozwiniętych krajach świata, takich jak Indie i Pakistan.

Wartość członkostwa Mensa

Mensa to grupa, która przyjmuje tylko najbardziej wykształcone osoby. W rezultacie jej członkowie mają zwykle wysokie IQ, co sprzyja kulturze szacunku wśród jej członków. Nawet grupa Mensa ma częste spotkania, w tym różne zajęcia rozrywkowe, takie jak dyskusja i wspólne posiłki. Z tego powodu Mensan ma tendencję do wzbudzania zainteresowania innym tematem, co skutkuje bardziej zróżnicowaną bazą wiedzy.

Co to jest szpilka Mensa?

Po tym, jak ktoś okazał się godny członkostwa w Organizacji Mensa, może kupić odznakę o nazwie „Odznaka Mensa”. Jeśli ktoś nosi odznakę Mensa, oznacza to, że jest członkiem organizacji. Przypinkę Mensa można kupić w dwóch kolorach: srebrnym i złotym, za łączną cenę 10 dolarów. Przypinkę można kupić w oficjalnym sklepie internetowym Mensy.

Oficjalne książki Mensa IQ i Quiz

Teraz, po przeczytaniu wszystkich informacji o członkostwie w Mensie i jeśli planujesz dołączyć do stowarzyszenia, ale szukasz wysokiej jakości materiałów do nauki, które pomogą ci przygotować się do egzaminu, powinieneś kontynuować czytanie.

#1. Książka z quizami Mensy

Mensa Quiz Book została oficjalnie opublikowana przez Calton Books. Zgodnie z publikacją, książka znacznie pomoże w teście mocy mózgu, jednocześnie poprawiając umiejętności myślenia.

Książka jest kompilacją corocznych pytań i liczy 424 strony. Kupujący mogą przeczytać książkę w języku angielskim, rozwiązując ponad 1500 zagadek i pytań.

#2. Mensa: logiczne łamigłówki

Naszą kolejną książką jest Logic Brainteasers, napisana przez Kena Russella, autora słynącego z książek z łamigłówkami, które wydała firma Carlton Books.

Z pomocą tej książki możesz przygotować się do testu po rozwiązaniu 150 trudnych łamigłówek. Uważa się, że książka zwiększa logiczne myślenie twojego mózgu.

#3. 365 Łamigłówek

The 365 Brain Puzzlers to książka z 365 łamigłówkami na wysokim poziomie, które zwiększają umiejętności rozwiązywania i myślenia czytelnika. Wydawcą książki jest ‎Workman Publishing Company, liczące 320 stron.

Eksperci twierdzą, że osoba powinna rozwiązywać jedną zagadkę codziennie przez cały rok, aby dobrze przygotować się do testu.

#4. Książka z quizem na jeden dzień Mensa Genius

Książka Mensa Genius Quiz-a-day Book powinna być Twoim materiałem do czytania podczas planowania testu Mensa IQ, ponieważ książka nie tylko poprawi Twoje umiejętności rozwiązywania problemów, ale także poprawi umiejętności krytycznego myślenia.

Wydana przez Da Capo Press książka liczy 192 strony i zawiera wystarczająco dużo pytań, aby można było wykonać test IQ.

#5. Dopasuj Spryt z Mensą

Książka Match Wits With Mensa to świetna książka, która może ci naprawdę pomóc w egzaminie IQ. Książka ma ‎622 strony i została wydana przez Da Capo Press.

Wszystkie strony zawierają tak wiele interesujących i wysokiej jakości pytań, że sprzedano ponad 650 000 egzemplarzy książki.

#6. Mensa Zwiększ swoje IQ

Następna książka na naszej liście to Mensa Boost Your IQ. Powodem dodania tej książki jest jakość pytań. Książka Harolda Gale’a i Carolyn Skitt zawiera wiele liczbowych i diagramowych pytań dotyczących inteligencji.

7. Mensa Całkowicie Nowa Książka Zagadek

Całkowicie nowa książka logiczna Mensy, wydana przez ‎Carlton Books, łączy łamigłówki i pytania numeryczne. Eksperci Mensy tworzą książkę, co może oznaczać, że treść książki będzie wysokiej jakości.

Oprócz jakości wisienką na torcie są pozytywne recenzje.

Ostatnie słowa

Aby dołączyć do organizacji, członkowie Mensy muszą mieć bardzo wysokie IQ. Organizacja jest organizacją charytatywną, która działa na rzecz poprawy dobrobytu społeczeństwa. Ponadto zapewnia swoim członkom możliwości angażowania się w stymulujące intelektualnie i przyjemne zajęcia i spotkania.

Po wysłuchaniu zalet Mensy do organizacji dołącza wiele osób na świecie. Ale problemem jest brak świadomości. Problem polega jednak na tym, że zbyt mało osób zna te informacje.

Możesz także spojrzeć na te gry mobilne, aby wyostrzyć swój umysł.

x