Jak rozpocząć konferencję wideo w Google Meet

Udostępnij teraz w social media:

Aby konkurować w świecie wideokonferencji dla przedsiębiorstw, Google Meet (dawniej znane jako Google Hangouts) to bardziej uproszczona wersja Zoom. Jeśli szukasz bezpłatnej i bezpiecznej alternatywy Zoom, oto jak możesz rozpocząć wideokonferencję w Google Meet.

Bezpłatna wersja Google Meet umożliwia dodanie do 100 uczestników, a spotkanie jest ograniczone do 60 minut (znacznie lepiej niż 40 minut w Zoom).

Połączenia w Google Meet są szyfrowane od początku do końca (to proste rozwiązanie w Zoom), ale aby utworzyć rozmowę w Google Meet lub dołączyć do niej, potrzebujesz konta Google lub Gmail.

Możesz korzystać z Google Meet na komputerze w przeglądarce internetowej lub w aplikacji mobilnej dla iPhone i Android.

Uwaga: biorąc pod uwagę obecną globalną pandemię COVID-19, Google usunęło 60-minutowy limit spotkań do 30 września 2020 r.

Jak utworzyć konferencję wideo w Google Meet

Możesz rozpocząć wideokonferencję w Google Meet ze skrzynki odbiorczej Gmaila. Na lewym pasku bocznym znajdziesz nową sekcję „Poznaj”. W tym miejscu kliknij przycisk „Rozpocznij spotkanie”, aby otworzyć Google Meet w nowym oknie.

  Jak oglądać Netflix ze znajomymi online

Możesz także zintegrować rozmowy wideo Google Meet bezpośrednio z Kalendarzem Google. Z twojego kalendarz Google, kliknij przycisk „Utwórz”, a następnie wybierz przycisk „Dodaj konferencję wideo w Google Meet”, aby natychmiast utworzyć Google Meet na wybrany czas.

Dodaj wideokonferencje w Google Meet do Kalendarza Google

Gdy otworzysz witrynę Google Meet, pokaże Ci ona nadchodzące połączenia.

Następnie możesz skopiować link do Google Meet lub kliknąć przycisk „Dołącz do Google Meet”, aby bezpośrednio przejść do rozmowy.

Dołącz do Google Meet z Kalendarza Google

Jednak najłatwiejszym sposobem rozpoczęcia wideokonferencji w Google Meet jest odwiedzenie strony Witryna Google Meet.

Po otwarciu strony zaloguj się na wybrane konto Google (służbowe lub osobiste). Rozpoczynając rozmowę wideo, kliknij przycisk „Rozpocznij spotkanie”.

Kliknij Rozpocznij spotkanie w Google Meet

Na następnej stronie możesz sprawdzić wideo i dźwięk mikrofonu. Możesz także kliknąć ikony mikrofonu i wideo, aby wyłączyć je dla połączenia. Gdy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Dołącz teraz”.

Skonfiguruj kamerę, a następnie kliknij Dołącz teraz

Rozpocznie się wideokonferencja Google Meet. Otrzymasz monit o dodanie osób. Możesz kliknąć „Kopiuj informacje o dołączaniu”, aby skopiować tekst i link do rozmowy, lub kliknąć przycisk „Dodaj osoby”, aby zaprosić użytkowników Google.

  Jak łatwo zainstalować aplikacje Flatpak w Elementary OS z Sideload

Kliknij Kopiuj informacje o dołączaniu

W oknie „Dodaj osoby” wyszukaj i dodaj kontakty, które chcesz zaprosić. Następnie kliknij przycisk „Wyślij e-mail”, aby wysłać zaproszenie.

Dodaj osoby i kliknij Wyślij e-mail

Gdy użytkownik otworzy link i kliknie przycisk „Poproś o dołączenie”, pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz go zaprosić. Zobaczysz nazwę powiązaną z jego kontem Google. Kliknij przycisk „Przyznaj”, aby dodać ich do rozmowy.

Kliknij Przyznaj, aby dodać użytkownika do rozmowy w Google Meet

Jak dołączyć do konferencji wideo Google Meet

Jest to równie proste, jeśli jesteś po drugiej stronie. Aby dołączyć do Google Meet, potrzebujesz tylko ważnego konta Google. (Nie musi to być konto G Suite).

Być może otrzymałeś kod spotkania lub link umożliwiający dołączenie do Google Meet.

Jeśli otrzymałeś kod spotkania, przejdź do Witryna Google Meetwpisz kod spotkania w polu tekstowym i kliknij przycisk „Dołącz”.

Wpisz kod spotkania i kliknij Dołącz

Jeśli otrzymałeś link, wystarczy, że otworzysz go w swojej przeglądarce.

Google Meet pokaże teraz podgląd Twojego aparatu po lewej stronie. Możesz także przetestować swój mikrofon, mówiąc do niego i obserwując zieloną falę w lewym dolnym rogu. Jeśli nie chcesz dołączyć z włączoną kamerą lub mikrofonem, kliknij przycisk „Wideo” lub „Mikrofon”.

Gdy będziesz gotowy, kliknij przycisk „Poproś o dołączenie”.

  Jak monitorować użycie procesora przez aplikację w systemie Windows 10

Kliknij Poproś o dołączenie, aby dołączyć do rozmowy w Google Meet

Gdy gospodarz Cię wpuści, będziesz mógł dołączyć do wideokonferencji.

Jeśli chcesz przejść do innego widoku, kliknij przycisk „Menu”.

Kliknij przycisk menu w Google Meet

Tutaj wybierz opcję „Zmień układ”.

Kliknij Zmień układ

Z tego miejsca możesz przełączyć się do układu paska bocznego, reflektora lub kafelków (który jest podobny do widoku galerii Zoom).

Przełącz się do widoku kafelkowego w Google Meet

W menu możesz także przełączyć się do trybu pełnoekranowego, zmienić ustawienia audio i wideo oraz użyć funkcji Prezentuj, aby udostępnić swój ekran.

Wszystkie opcje spotkania znajdziesz w dolnym rzędzie. Możesz kliknąć przycisk Mikrofon lub Wideo, aby odpowiednio wyłączyć mikrofon lub kamerę. Możesz także wyciszyć innych podczas rozmowy w Google Meet.

Po zakończeniu rozmowy kliknij czerwony przycisk „Zakończ połączenie”.

Kliknij przycisk Zakończ połączenie, aby zakończyć spotkanie

Google Meet zapyta Cię, czy chcesz ponownie dołączyć do rozmowy. Kliknij przycisk „Wróć do ekranu głównego”, aby wrócić do strony głównej Google Meet. Tutaj możesz rozpocząć inną rozmowę lub dołączyć do niej.

Kliknij opcję Powrót do ekranu głównego

Masz zamiar spędzać dużo czasu w pracy na rozmowach wideo w Google Meet? Poświęć trochę czasu na naukę skrótów klawiszowych w Google Meet.

x