Jak rozpoznać nieznany symbol, rysując go

Udostępnij teraz w social media:


Klawiatury umożliwiają wpisywanie często używanych symboli, takich jak „@” i „&”. Te symbole są tak powszechne, że każdy wie, jak się nazywają. Tego samego nie można powiedzieć o mniej znanych symbolach, takich jak symbole statystyczne. Ich imiona są nie tylko trudniejsze do zapamiętania, ale także trudniej jest je wpisać. Aplikacje do przetwarzania tekstu, takie jak MS Word, ułatwiają wpisywanie tych symboli za pomocą menu wstawiania. W menu znajduje się lista symboli, które można przeglądać, a następnie wstawiać. W przypadku aplikacji, które na to nie pozwalają, np. Przeglądarki obsługującej proste wprowadzanie tekstu, wstawianie symbolu statystycznego jest nieco trudniejsze. Jeśli nie wiesz, jak nazywa się symbol, wpisanie go będzie tym trudniejsze. Mausr to mała aplikacja internetowa, która to upraszcza. Wszystko, co musisz zrobić, to narysować symbol, a on go zidentyfikuje.

  Jak wyciszyć zegarek Apple Watch

Odwiedź Mausr i narysuj symbol, który musisz zidentyfikować. Nie musisz rysować wszystkiego jednym pociągnięciem. Aplikacja odświeża się podczas rysowania. Daje ci kilka dopasowań na podstawie twojego rysunku.

Jeśli przeczytałeś symbol na papierze, a nie w Internecie, możliwe, że nie został napisany poprawnie. W takim przypadku symbol, który odtwarzasz, może nie być dokładny, dlatego możesz uzyskać kilka różnych wyników.

Wynik pokazuje nazwę symbolu. Jeśli nie wiesz, do czego służy ten symbol, możesz go wygooglować, znając jego nazwę i dowiedzieć się, do czego służy. Jeśli wszystko, co musisz zrobić, to wpisać symbol, możesz skopiować go z wyników i wkleić w odpowiednim miejscu.

  Czy Twoje ulubione aplikacje na iPhone'a będą działać na iPadzie?

Aplikacja może zidentyfikować wszystkie znaki Unicode. Aby poprawnie zidentyfikować symbol, należy go narysować, ponieważ prawdopodobnie wyglądałby on jako wpisany na maszynie znak, a nie jako odręczny.

Odwiedź Mausr

x