Jak rozwiązywać problemy z czujnikiem tętna zegarka Apple Watch

Apple Watch to świetne urządzenie do monitorowania kondycji, ponieważ może rejestrować zarówno Twoją pozycję GPS, jak i tętno. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie otrzymujesz żadnych odczytów tętna lub nie są one stale monitorowane, oto co należy zrobić.

Jak działa czujnik tętna Apple Watch

Apple Watch wykorzystuje zielone diody LED w połączeniu z fotodiodami do śledzenia przepływu krwi przez nadgarstek. Krew wydaje się czerwona, ponieważ odbija światło czerwone i pochłania światło zielone (to dla ciebie fizyka!). Tak więc, mierząc, ile zielonego światła jest pochłaniane kilkaset razy na sekundę, zegarek Apple Watch może śledzić bicie serca. Potrafi wykryć zakres tętna od 30 do 210 uderzeń na minutę.

Apple Watch wykorzystuje również diody podczerwieni do śledzenia tętna w tle.

Aby wymusić na zegarku Apple Watch sprawdzanie tętna, włącz go i otwórz aplikację „Tętno”. Jeśli po kilku chwilach otrzymasz odczyt, oznacza to, że problem jest najprawdopodobniej związany ze sposobem użytkowania lub noszenia zegarka.

Mój zegarek wykrywa moje tętno, więc czujnik nie może zostać całkowicie uszkodzony.

Jeśli nie otrzymasz odczytu, czujnik tętna może być uszkodzony – lub zegarek może wymagać zresetowania. Przejdź od razu do sekcji resetowania zegarka, aby uzyskać instrukcje, jak to zrobić.

Komunikaty o błędach tętna zegarka Apple WatchNie jest fajnie widzieć te komunikaty o błędach po uruchomieniu.

Upewnij się, że śledzenie tętna jest włączone

Aby uzyskać odczyty tętna w tle, należy włączyć funkcję wykrywania nadgarstka. Na iPhonie otwórz aplikację Watch, przejdź do „Kod” i sprawdź, czy „Wykrywanie nadgarstka” jest włączone.

wykrywanie nadgarstka

Jeśli polegasz na zegarku Apple Watch, aby śledzić tętno podczas ćwiczeń, nie możesz korzystać z trybu oszczędzania energii. Otwórz aplikację Watch na swoim iPhonie, przejdź do „Trening” i upewnij się, że tryb oszczędzania energii jest wyłączony.

oszczędzanie energii

Sprawdź pasmo i pozycję

Aby stale monitorować tętno, zegarek Apple Watch musi być w stanie je wykryć. Jeśli nie jest prawidłowo umieszczony na nadgarstku, trudno będzie uzyskać wiarygodne odczyty.

Apple zaleca, aby zegarek był „przytulny, ale wygodny”. Powinien pozostać nieruchomy podczas ćwiczeń, ale nie powinien odcinać przepływu krwi. Podczas ćwiczeń może być konieczne lekkie zaciśnięcie, zwłaszcza jeśli nie lubisz uczucia ciasnego opaski wokół nadgarstka przez cały dzień.

Chociaż rodzaj używanego paska nie powinien wpływać na odczyt tętna, może to wpłynąć na wygodę zegarka, gdy nosisz go wystarczająco ciasno, aby uzyskać dobry odczyt tętna. Opaska sportowa, opaska sportowa, opaska sportowa Nike i opaska sportowa Nike są zaprojektowane tak, aby były wygodne podczas ciasnego noszenia podczas ćwiczeń. W szczególności pętle sportowe można łatwo dostosować w razie potrzeby.

Inne zespoły, takie jak Leather Loop lub Steel Link Bracelet, po prostu nie są tak przyjemne, gdy się pocisz.

oglądaj wsteczTo zadziałało dla mnie i moich włochatych ramion, przynajmniej podczas biegania.

Apple zaleca noszenie zegarka twarzą do góry na nadgarstku. Jednak ze względu na moje owłosione nadgarstki w rzeczywistości uzyskałem bardziej spójne odczyty tętna, umieszczając je na spodzie moich nadgarstków podczas biegania. Nie powinno to stanowić problemu dla większości ludzi, ale daj mu szansę, jeśli masz problemy z uzyskaniem stabilnych odczytów podczas biegania.

Czynniki, które mogą wpływać na śledzenie tętna podczas treningu

Na zdolność zegarka Apple Watch do pomiaru tętna może wpływać kilka czynników.

Ruch, zwłaszcza ruch dynamiczny, utrudnia zegarowi pomiar tętna. Łatwiej jest śledzić tętno podczas stałych ruchów, takich jak chodzenie lub bieganie, niż podczas nieregularnych treningów, takich jak boks.

Diody LED i czujniki znajdują się w dolnej części zegarka. Nagromadzenie się brudu, brudu lub potu może zmniejszyć ich skuteczność. Wytrzyj spód zegarka wilgotną, czystą szmatką.

Istnieją również czynniki, które utrudniają pomiar tętna. Czujniki wykrywają powierzchniowy przepływ krwi, a jeśli przepływ krwi jest ograniczony do nadgarstka, zegarek jest trudniejszy do odczytania. Zimna pogoda jest tutaj duża; Teoretycznie tak samo jest z ruchami gimnastycznymi znad głowy lub jakimkolwiek podnoszeniem z użyciem pasów kompresyjnych na ramionach.

Zresetuj zegarek Apple Watch

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich powyższych sugestii zegarek nadal nie wykrywa dokładnie tętna, następnym krokiem jest próba zresetowania go.

reset zegarka

Aby zresetować zegarek, otwórz aplikację „Ustawienia” i wybierz Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia. Wprowadź hasło i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby całkowicie wymazać zegarek.

Następnie, używając aplikacji „Watch” na swoim iPhonie, musisz ją ponownie skonfigurować.

Skontaktuj się z Apple

Jeśli twardy reset nie naprawi zegarka Apple Watch, możliwe, że czujnik jest uszkodzony. Skontaktuj się z Apple, ponieważ firma może go naprawić lub wymienić, jeśli nadal jest objęty gwarancją.

x