Jak rozwiązywać typowe problemy z Apple AirPods

Jabłka AirPods i AirPods Pro oferują prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne i świetnie brzmią! Ale co robisz, gdy coś nie działa tak, jak powinno? Oto kilka typowych problemów, które możesz napotkać podczas używania słuchawek AirPod, oraz sposoby ich rozwiązania.

Parowanie nowych AirPods

Jeśli Twoje AirPods są zupełnie nowe, możesz je łatwo sparować, wykonując poniższe czynności:

Obudź iPhone’a, aby był odblokowany i wyświetlany był ekran główny.
Otwórz etui AirPods ze słuchawkami AirPods w środku i trzymaj je w pobliżu iPhone’a, aż pojawi się wyskakujący komunikat.
Postępuj zgodnie z instrukcjami parowania wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację.

Twoje AirPods są zsynchronizowane z Twoim Apple ID, co oznacza, że ​​nie musisz ponownie kończyć tego procesu parowania. Twoje AirPods powinny również automatycznie współpracować z innymi urządzeniami Apple, w tym iPadami, komputerami Mac i Apple Watch.

Jeśli proces automatycznego parowania nie działa, zapoznaj się z sekcją dotyczącą ręcznego inicjowania procesu parowania w dalszej części tego artykułu.

Komunikat wyskakujący pokazujący żywotność baterii pary AirPods i ich etui na sparowanym iPhonie.

Po włączeniu AirPods próbują sparować się z ostatnim znanym urządzeniem. Czasami może być konieczne wybranie AirPods z listy znanych urządzeń.

Wykonaj poniższe czynności na iOS lub iPadOS, aby znaleźć swoje AirPods na liście znanych urządzeń:

Przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu (iPhone X lub nowszy) lub w górę od dołu ekranu (iPhone 8 lub starszy), aby otworzyć Centrum sterowania.
Stuknij ikonę AirPlay na kafelku „Teraz odtwarzane”.
Wybierz swoje AirPods z listy.

Wykonaj poniższe czynności w systemie macOS, aby znaleźć swoje AirPods na liście znanych urządzeń:

Kliknij ikonę „Głośność” na pasku menu u góry ekranu.
Wybierz swoje AirPods z listy.

Możesz także wybrać słuchawki AirPods z menu Preferencje systemowe> Dźwięk> Wyjście.

Sparuj słuchawki AirPods ręcznie

Czasami może być konieczne sparowanie słuchawek AirPods z nowym urządzeniem. Możesz użyć tej metody, aby sparować z innym urządzeniem z systemem iOS, które nie używa Twojego Apple ID. Możesz także sparować swoje AirPods z dowolnym zwykłym telefonem Bluetooth (takim jak Android), a nawet komputerem z systemem Windows.

Wykonaj następujące kroki, aby ręcznie sparować AirPods:

Zainicjuj interfejs parowania Bluetooth na urządzeniu, z którym chcesz sparować AirPods.
Otwórz etui AirPods z słuchawkami AirPods w środku.
Naciśnij i przytrzymaj mały okrągły przycisk z tyłu obudowy, aż dioda LED na słuchawkach AirPods zmieni kolor na biały i zacznie migać.
Wybierz AirPods na urządzeniu, z którym chcesz je sparować, a następnie zakończ proces.

Przycisk parowania z tyłu etui AirPods.

Twoje AirPods zachowują się jak standardowy zestaw słuchawek Bluetooth, gdy są sparowane z urządzeniem firmy innej niż Apple. Oznacza to, że nie będziesz mógł korzystać z funkcji, takich jak automatyczne wykrywanie ucha, słuchanie jednym uchem lub dostosowywanie gestów.

Zresetuj AirPods, aby rozwiązać problemy z łącznością

Czasami Twoje AirPods mogą nie działać zgodnie z reklamą. Być może nie pojawiają się na liście wyjść dźwiękowych lub wielokrotnie się rozłączają, gdy próbujesz słuchać muzyki. W takich przypadkach dobrym pomysłem może być, aby sparowane urządzenie „zapomniało” o urządzeniach AirPods, a następnie ponownie je sparowało.

Wykonaj następujące kroki, aby ponownie sparować AirPods w systemie iOS lub iPadOS:

Przejdź do Ustawienia> Bluetooth i znajdź swoje AirPods.
Stuknij przycisk Informacje (i) obok słuchawek AirPods.
Kliknij „Zapomnij to urządzenie”.
Postępuj zgodnie z automatycznymi instrukcjami, które omówiliśmy powyżej, aby ponownie sparować AirPods.

Kran

Wykonaj następujące kroki, aby ponownie sparować AirPods w systemie macOS:

Przejdź do Preferencji systemowych> Bluetooth.
Znajdź swoje AirPods i kliknij „X” obok nich.
Potwierdź, że chcesz zapomnieć o tym połączeniu Bluetooth.
Postępuj zgodnie z instrukcjami ręcznego parowania, które omówiliśmy powyżej, aby ponownie sparować AirPods.

Uruchom ponownie urządzenie, aby rozwiązać problemy z łącznością

Jednym z powszechnych problemów, który nęka AirPods, jest ich tendencja do wypadania podczas odtwarzania muzyki. Samo wyjęcie słuchawek AirPods z uszu i ich wymiana nie wystarczy, aby rozwiązać problem i będzie się powtarzać.

Nawet nuklearna opcja „Zapomnij o tym urządzeniu” czasami nie rozwiązuje tego problemu. Zwykle jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest ponowne uruchomienie urządzenia z systemem iOS.

Wykonaj następujące kroki, aby ponownie uruchomić telefon iPhone X lub nowszy:

Naciśnij i przytrzymaj przyciski boczne i przyciski zwiększania głośności.
Gdy pojawi się monit, dotknij „Przesuń, aby wyłączyć”.
Po wyłączeniu iPhone’a naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aby go ponownie uruchomić.

Wykonaj następujące kroki, aby ponownie uruchomić iPhone’a 8 lub starszego:

Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk.
Gdy pojawi się monit, dotknij „Przesuń, aby wyłączyć”.
Po wyłączeniu iPhone’a naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk, aby go ponownie uruchomić.

Zmień nazwę i dostosuj gesty AirPods

Możesz łatwo dostosować AirPods, jeśli najpierw sparujesz je z urządzeniem iOS, a następnie umieścisz je w uszach, aby usłyszeć szum połączenia.

Następnie przejdź do Ustawienia> Bluetooth i poszukaj swoich AirPods na liście sparowanych urządzeń. Stuknij przycisk Informacje (i), aby wyświetlić listę opcji. Tutaj możesz nazwać swoje AirPods i przypisać gesty do każdego ucha. Dotknij dwukrotnie ucha, aby zainicjować wybrane gesty.

Menu umożliwiające dostosowanie gestów AirPods dla

Jeśli okaże się, że przypadkowo pomijasz utwory lub aktywujesz Siri, możesz całkowicie wyłączyć te gesty. Jeśli musiałeś zmusić urządzenie do zapomnienia i ponownego sparowania z AirPods z powodu problemu z łącznością, będziesz musiał ponownie skonfigurować te gesty od zera.

Rozwiązywanie problemów z automatycznym wykrywaniem uszu

Automatyczne wykrywanie uszu to jedna z wyróżniających się funkcji AirPods. Nie tylko umożliwia to automatyczne wstrzymywanie i odtwarzanie, ale także automatycznie oszczędza baterię, gdy nie używasz słuchawek AirPods.

Niestety nie zawsze działa poprawnie. Głównym tego powodem jest to, że AirPods przyciągają woskowinę i inne zabrudzenia. Gdy czujniki (małe czarne kropki wewnątrz i na zewnątrz słuchawek) są zasłonięte, automatyczne wykrywanie ucha nie działa.

Plik

Najlepszym sposobem, aby temu zaradzić, jest upewnienie się, że słuchawki AirPod są cały czas nieskazitelnie czyste. Jeśli chcesz wyłączyć wykrywanie uszu, przejdź do Ustawienia> Bluetooth, dotknij przycisku Informacje (i) obok słuchawek AirPods, a następnie wyłącz opcję „Automatyczne wykrywanie uszu”.

Dźwięk niejednolity lub trzaskający

AirPods mogą utrzymywać połączenie, o ile znajdują się w promieniu 100 stóp od urządzenia z systemem iOS. Jeśli słuchasz z urządzenia z Androidem, jest to bardziej jak 30 stóp. Jednak odległości te mogą się różnić w zależności od środowiska.

Jeśli dźwięk zacznie trzeszczać, podejdź bliżej źródła. Solidne ściany i urządzenia elektryczne, takie jak kuchenki mikrofalowe, routery i odkurzacze, również mogą ograniczać efektywny zasięg słuchawek AirPods.

Użyj funkcji Znajdź mój, aby zlokalizować zgubione słuchawki AirPods

Podobnie jak Twój iPhone, Mac lub inne urządzenie Apple, AirPods są zgodne z usługą Find My o zmienionej marce firmy Apple (wcześniej nazywaną Find My iPhone).

Wykonaj następujące kroki, aby znaleźć swoje AirPods za pomocą usługi Znajdź mój w iCloud:

Zaloguj się na iCloud.com.
Kliknij „Znajdź iPhone’a” i poczekaj na załadowanie mapy.
Wybierz swoje AirPods z listy rozwijanej u góry strony.

AirPods oznaczone na

Możesz użyć dowolnej dedykowanej aplikacji Apple Find My, aby znaleźć brakujące słuchawki AirPods. Jeśli są wyłączone, zobaczysz ich ostatnią znaną lokalizację. Jeśli słuchawki AirPod są włączone, ale ich nie ma, możesz odtworzyć dźwięk, który pomoże Ci je znaleźć.

Kiedy Twoje AirPods się nie ładują

Jeśli próbujesz naładować słuchawki AirPods bezprzewodowo, upewnij się, że masz etui do ładowania bezprzewodowego. Jeśli masz słuchawki AirPod pierwszej generacji, ale nie zaktualizowałeś etui do ładowania bezprzewodowego, nie możesz ich ładować bezprzewodowo.

Jeśli masz etui do ładowania bezprzewodowego, zobaczysz na nim diodę LED. Jeśli widzisz tylko diodę LED wewnątrz obudowy, Twoje AirPods nie są kompatybilne z bezprzewodowymi ładowarkami.

Jeśli masz problemy z ładowaniem za pomocą kabla Lightning, port ładowania może być brudny. Wyczyść port Lightning w słuchawkach AirPods i upewnij się, że nie ma w nim żadnych kłaczków ani innych zanieczyszczeń, które mogą powodować problemy z ładowaniem.

Czysty port błyskawicy w etui AirPods.

Wymień pojedyncze słuchawki AirPod lub etui ładujące

Czy złamałeś jeden ze swoich AirPods lub zgubiłeś etui ładujące podczas ich noszenia? Na szczęście Apple pomyślał o tych kłopotach i będzie wymień jeden AirPod za 109 $. Etui ładujące kosztuje 95 USD, a etui do ładowania bezprzewodowego 125 USD.

W przypadku AirPods Pro patrzysz na 139 USD za AirPod i 155 USD za etui ładujące.

Plik

W niektórych przypadkach bardziej sensowny może być zakup nowej pary słuchawek AirPods. Możesz także wykupić polisę AppleCare + na słuchawkach AirPods, która zapewnia ochronę przed przypadkowymi uszkodzeniami za 45 USD opłaty za zdarzenie.

Uzyskaj więcej ze swoich słuchawek AirPods

Jeśli kochasz swoje AirPods, dlaczego nie zainwestuj w niektóre akcesoria i wyciągnąć z nich więcej? Możesz uaktualnić do etui do ładowania bezprzewodowego lub dodaj haczyki, aby zapobiec ich ześlizgiwaniu się podczas treningu.

Jeśli wykonałeś już skok do etui do ładowania bezprzewodowego, możesz sprawdzić, jak możesz tanio ładować swoje urządzenia za pomocą Alternatywy AirPower.