Udostępnij teraz w social media:

Nie jest to rodzaj rzeczy, które zwykle omawiamy, ale biorąc pod uwagę okoliczności i niektóre niedokładne wiadomości, które krążą wokół, zamierzamy dziś przejść do bezpieczeństwa i nauczyć Cię, jak zrobić środek dezynfekujący do rąk w domu.

Czego potrzebujesz

Chociaż możesz zrobić środek dezynfekujący do rąk w domu, jego składniki będą musiały zostać zakupione. Jeśli możesz, spróbuj zamówić je online, ale pamiętaj, że wypełnienie zamówień online może zająć więcej czasu. Mając na uwadze własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych, zrób wszystko, co najlepsze, aby kupić następujące produkty;

Alkohol izopropylowy lub do wycierania (91% – 99% objętości alkoholu). To 91% – 99% jest ważne i powinieneś przeczytać etykietę na butelce, aby potwierdzić, że kupujesz właściwy rodzaj. Będzie on dostępny w większości aptek i można go kupić bez recepty. Jest to przezroczysty, ciekły płyn, wyglądający prawie jak woda, ale nieco gęstszy.
Żel aloesowy. Można to kupić w każdej zwykłej aptece i / lub aptece. Możesz również sprawdzić online lub w supermarkecie. Pamiętaj, że potrzebujesz tego w przetworzonej formie, a aloes, który uprawiasz w domu, nie może zostać użyty w jego miejsce. Będzie to przezroczysty żel, który będzie gęsty i będzie trzeba go nabierać łyżką.
Olejek eteryczny. Oto pełna lista olejków eterycznych. Niektóre są łatwiej dostępne niż inne, np. Olejek lawendowy lub olejek z drzewa herbacianego. Jeśli nie możesz znaleźć olejku eterycznego, sok z cytryny też się sprawdzi.

Sprawdź -   Co to jest „skalowanie” w telewizorze i jak to działa?

Ekwipunek

Do wykonania środka odkażającego do rąk należy używać precyzyjnych narzędzi pomiarowych. Zwykłe kuchenne przyrządy pomiarowe wystarczą.

Możesz to zrobić w prawie każdym rodzaju pojemnika, ale dobrym pomysłem jest użycie stali lub szkła. Staraj się unikać ceramiki. Użyj stalowej łyżki, aby wszystko wymieszać.

Upewnij się, że masz coś do przeniesienia środka odkażającego, gdy będzie gotowy. Nie możesz zostawić go na otwartej przestrzeni, bo wyparuje.

Zrób środek dezynfekujący do rąk

Ostrzeżenie: NIE PODKŁADAJ TEGO W POBLIŻU OTWARTEGO PŁOMIENIA.

Aby zrobić środek dezynfekujący do rąk w domu, musisz wymieszać trzy składniki w odpowiednich proporcjach.

Dodaj 3/4 szklanki izopropylu do miski. Dodaj do niego 1/4 szklanki żelu Aloe Vera i dobrze wymieszaj. Dodaj 8-10 kropli olejku eterycznego i ponownie wymieszaj. Olej może zabarwić roztwór na inny kolor, ale nie martw się. Po dokładnym wymieszaniu przekształć go w butelkę do przechowywania i użycia.

Sprawdź -   Jak wyświetlić kartę Przeglądaj kanał na Facebooku

Jeśli potrzebujesz zrobić dużo większą partię, przeczytaj instrukcje które WHO ma do tworzenia odkażaczy do rąk w dużych ilościach.

Czyszczenie ogólnego przeznaczenia

Środek do dezynfekcji rąk należy stosować, gdy mydło i woda nie są dostępne. Kiedy tylko możesz, powinieneś myć ręce i myć je przez 20 sekund.

Środek do dezynfekcji rąk jest dla Ciebie, ale powinieneś również dezynfekować inne powierzchnie, których będziesz często dotykać, np. Klamki / klamki. Lifehacker zaleca stosowanie wybielacza i pisze o tym, jak stworzyć właściwe rozwiązanie i jak z niego korzystać.

NIE MIESZAJ

Metoda tworzenia środka do dezynfekcji rąk w domu jest taka sama, ale jego główny składnik, tj. Izopropyl, również może być trudny do znalezienia. W związku z tym istnieje kilka metod alternatywnych rozwiązań czyszczących, które nie są bezpieczne. Nie mamy ich ostatecznej listy, ale poniższych składników nie należy mieszać bez względu na to.

Sprawdź -   Jak importować e-maile z Evolution do Thunderbirda w systemie Linux

Wybielacz i ocet: ich zmieszanie spowoduje uwolnienie silnie kwaśnego chloru. Będzie się palić.

Nadtlenek wodoru i ocet: spowoduje to powstanie kwasu nadoctowego, który cię poparzy.

Wybielacz i amoniak: ich zmieszanie spowoduje uwolnienie chloraminy, która spowoduje problemy z oddychaniem, a także może spowodować poparzenia.

Alkohol wybielający i do wcierania: To sprawia, że ​​Chloroform, który jest środkiem znieczulającym i uspokajającym, gdy jest wdychany lub połykany. Może cię to nie spalić, ale po co ryzykować?

Powyższe to wszystkie artykuły gospodarstwa domowego, jeden z nich jest faktycznie używany do zrobienia środka odkażającego, ale upewnij się, że postępujesz zgodnie z właściwą metodą. Wybielacza nie należy używać na ludziach. Nie próbuj też robić chusteczek Clorox w domu.