Możesz czuć się zniechęcony potencjalnym ryzykiem związanym z bocznym ładowaniem aplikacji na Androida, ale nie jest tak źle z odpowiednimi wskazówkami. Dzisiaj pokażemy, jak pracować pod maską smartfona lub tabletu, aby zainstalować niestandardowe aplikacje i oprogramowanie układowe. Dowiesz się również, jak zachować bezpieczeństwo dzięki VPN, więc bądź na bieżąco.

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, będziesz wiedział, że w Sklepie Play jest mnóstwo aplikacji, które możesz pobrać i zainstalować, aby dodać do swojego urządzenia wszelkiego rodzaju nowe funkcje. Jednak nie każda aplikacja, której możesz chcieć użyć, jest dostępna w Sklepie Play. W zależności od regionu, w którym się znajdujesz, oraz wersji Androida, na której działa urządzenie, niektóre aplikacje mogą być niedostępne w Sklepie Play. Gdy tak się stanie i chcesz zainstalować aplikację, możesz ręcznie zainstalować aplikację bezpośrednio z pliku instalatora w procesie zwanym ładowaniem bocznym.

W tym artykule nauczymy Cię podstaw tego, czym jest ładowanie witryn i jakie są z tym związane zagrożenia, abyś mógł bezpiecznie kontynuować. Potem pokażemy jak sideload aplikacji na Androida.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co to jest ładowanie boczne?

Sideloading to termin odnoszący się do instalowania aplikacji na urządzeniu z Androidem, które nie pochodzą ze Sklepu Play. Zwykle, gdy chcesz zainstalować aplikację na urządzeniu z Androidem, po prostu przejdź do Sklepu Play, wyszukaj odpowiednią aplikację, a następnie zainstaluj ją ze strony Sklepu Play. Ale czasami będziesz chciał zainstalować aplikację ze źródła innego niż Sklep Play.

Aby to zrobić, musisz zmienić niektóre ustawienia na urządzeniu z Androidem, a następnie znaleźć plik .apk, aby zainstalować żądaną aplikację. Ten proces nazywa się ładowaniem bocznym.

Dlaczego Sideload An App?

Czasami istnieją aplikacje, które nie są dostępne w sklepie Google Play. Może się to zdarzyć, gdy aplikacja koliduje z warunkami korzystania ze Sklepu Play, na przykład uzyskując dostęp do ustawienia, którego nie powinna. Znane jest, że iOS App Store cały czas blokuje lub usuwa aplikacje z bardzo małym wyjaśnieniem, co jest frustrujące zarówno dla programistów, jak i użytkowników. Sklep Google Play zwykle nie jest tak zły jak App Store, ale nadal istnieją legalne aplikacje, które z jakiegoś powodu są niedozwolone w sklepie Play. Jeśli chcesz skorzystać z jednej z tych aplikacji, musisz ją załadować.

Innym powodem, dla którego należy sideload, jest to, że aplikacja może nie być jeszcze dostępna w twoim regionie. Często aplikacje są wydawane tylko w niektórych regionach, a ludzie mieszkający poza tymi regionami będą musieli czekać miesiące lub nawet lata na wypróbowanie aplikacji. Po pobraniu tej aplikacji użytkownicy z innych regionów mogą od razu ją wypróbować. W innych przypadkach aplikacje nie mogą być wydane w niektórych regionach ze względu na ograniczenia regionalne. W takim przypadku jedynym sposobem na użycie aplikacji jest jej sideload. Użytkownicy pobierają również aplikacje poboczne, jeśli uzyskali je z pobranego pliku lub innego źródła legalnego.

Możesz także odłożyć aplikację na bok, jeśli kupiłeś ją z legalnego źródła innego niż Sklep Play. Na przykład, jeśli kupisz gry z promocji Humble Bundle, uzyskasz dostęp do tych gier na platformie Steam, Windows, Android lub innych platformach. Aby skorzystać z gier, możesz uzyskać kod do użytku Steam lub instalator do pobrania dla systemu Windows. Jednak w przypadku Androida nie można uzyskać dostępu do gry za pośrednictwem Sklepu Play. Zamiast tego musisz pobrać plik .apk, a następnie użyć tego pliku do sideload gry na urządzenie.

Sprawdź -   Jak dodać link do historii na Instagramie

Jakie są zagrożenia związane z aplikacjami do ładowania bocznego?

Zobaczysz wiele ostrzeżeń o ładowaniu bocznym, zarówno ze stron internetowych, które zawierają informacje na ten temat, jak i ze swojego urządzenia po rozpoczęciu procesu. Wynika to z faktu, że istnieją naprawdę zagrożenia bezpieczeństwa związane z ładowaniem aplikacji bocznych, o których powinieneś wiedzieć. Aplikacja, która została sideload, nie została sprawdzona i zatwierdzona przez Sklep Play, co oznacza, że ​​może zawierać złośliwy kod, który może uszkodzić lub nawet uszkodzić urządzenie.

Aplikacje pobrane nielegalnie często mają ten problem. Pliki .apk, których używasz do instalowania aplikacji, mogą wyglądać na prawidłowe, a nawet mogą faktycznie działać, aby zainstalować aplikację, ale mogą również zawierać dodatkowe ukryte złośliwe oprogramowanie. To złośliwe oprogramowanie może kraść dane, wstawiać dodatkowe reklamy do przeglądarki internetowej i innych aplikacji lub uczynić urządzenie częścią botnetu.

Jest to duży problem dla użytkowników Androida, którzy chcą sideload aplikacji, ponieważ plik .apk może instalować różne rzeczy na twoim urządzeniu. Z tego powodu powinieneś bardzo uważać, aby korzystać z wiarygodnych źródeł tylko podczas bocznego ładowania aplikacji. Pomyśl o tym w ten sposób: nie oddałbyś odblokowanego telefonu nieznajomemu, z którym mogliby się bawić. A instalowanie pliku .apk jest jak zezwolenie programowi na dostęp do odblokowanego telefonu. Dlatego powinieneś instalować .apks tylko z witryn, które znasz i którym ufasz.

Jak sideload aplikacji

Teraz, gdy rozumiesz, na czym polega proces ładowania bocznego i jakie jest ryzyko, możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować. Aby rozpocząć ładowanie boczne, najpierw musisz włączyć korzystanie z nieznanych źródeł w urządzeniu, a następnie przejść do ładowania aplikacji. Nie martw się, to prosty proces. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby rozpocząć pobieranie aplikacji bocznych na urządzenie z Androidem:

Włącz nieznane źródła

Aby rozpocząć ładowanie aplikacji bocznych, musisz najpierw wyłączyć funkcję zapobiegania nieznanym źródłom w menu bezpieczeństwa Androida. Ta opcja ma na celu zapobieganie przypadkowemu instalowaniu oprogramowania na urządzeniach przez osoby niewiarygodne. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Androida i wiesz o bezpieczeństwie, możesz wyłączyć tę opcję i ostrożnie instalować aplikacje tylko z zaufanych witryn.

Oto jak włączyć korzystanie z nieznanych źródeł w celu zainstalowania oprogramowania na Androidzie:

 1. Iść do Ustawienia
 2. Iść do Bezpieczeństwo (ten element menu znajduje się w różnych miejscach na różnych urządzeniach. Na naszym urządzeniu znajduje się pod Zablokuj ekran i bezpieczeństwo Sekcja)
 3. Znaleźć Nieznane źródła pozycja
 4. Ustaw suwak na na pozycja
 5. Zobaczysz ostrzeżenie, że instalacja z nieznanych źródeł może być szkodliwa dla twojego urządzenia. Kliknij dobrze kontynuować
 6. Teraz możesz zainstalować oprogramowanie z lokalizacji innych niż Sklep Play i możesz rozpocząć ładowanie aplikacji bocznych

Jak sideload aplikacji

Przy dozwolonych nieznanych ustawieniach jesteśmy gotowi do rozpoczęcia ładowania bocznego. Ten proces jest w rzeczywistości bardzo łatwy, ale musisz mieć pewność, że plik .apk, którego zamierzasz użyć do zainstalowania aplikacji, jest bezpieczny i że pochodzi z legalnego, wiarygodnego źródła. Zachowaj ostrożność podczas instalowania aplikacji ze źródła, którego nie znasz lub z podejrzanej witryny, takiej jak te, które sprzedają aplikacje tanie lub bezpłatne, ponieważ często te pliki .apk mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, które może uszkodzić urządzenie. Najlepiej jest zachować ostrożność, instalując nowe oprogramowanie na urządzeniu, z którego często korzystasz.

Sprawdź -   Jak wyszukać plik archiwum bez rozpakowywania go w systemie Windows 10

Gdy znajdziesz plik .apk z wiarygodnego źródła, oto jak go załadować:

 1. Znajdź plik .apk plik, który chcesz sideload. W tym przykładzie użyjemy gry z Pakietu Pokornego. Zaloguj się więc na stronie pakietu Humble i przejdź do swojej biblioteki, a następnie kliknij bezpośredni link do pobrania, aby pobrać plik na urządzenie
 2. W tym momencie Android ostrzeże Cię, że ten typ pliku może uszkodzić urządzenie. Tak długo, jak ufasz źródłu pliku, kliknij dobrze i tak kontynuować
 3. Teraz otworzy się instalator pakietów, a u góry zobaczysz ekran z nazwą aplikacji. Ekran zapyta, czy chcesz zainstalować aplikację, i powie ci, do jakich plików aplikacja będzie mogła uzyskać dostęp. Jeśli jesteś z tego zadowolony, kliknij zainstalować kontynuować
 4. Zobaczysz ekran z napisem Instaluję… Poczekaj cierpliwie na zakończenie instalacji, ponieważ może to chwilę potrwać w przypadku dużych aplikacji, takich jak gry
 5. Gdy wszystko się zakończy, zobaczysz ekran potwierdzenia z napisem Zainstalowana aplikacja. Kliknij otwarty aby otworzyć nową aplikację
 6. Teraz Twoja aplikacja jest gotowa do użycia. Powinno działać tak samo jak każda aplikacja instalowana ze Sklepu Play

Użyj sieci VPN, aby się chronić

Jeśli często korzystasz z urządzenia z Androidem, a zwłaszcza jeśli zamierzasz przeglądać pliki .apk w witrynach, które mogą nie być godne zaufania, powinieneś podjąć kroki w celu ochrony przed zagrożeniami bezpieczeństwa. Jedną z najlepszych metod ochrony użytkowników Androida jest instalacja VPN. Jest to aplikacja instalowana na urządzeniu, która następnie szyfruje wszystkie dane wysyłane przez urządzenie przez Internet. Niezależnie od tego, czy korzystasz z sieci w domu, czy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi gdzie indziej, po podłączeniu sieci VPN szyfruje dane, aby nikt nie mógł ich przechwycić.

To szyfrowanie danych chroni przed zagrożeniami, takimi jak kradzież tożsamości, ponieważ powstrzymuje ludzi przed kradzieżą danych. Jednym z powszechnych problemów w publicznych sieciach Wi-Fi jest to, że użytkownicy są narażeni na ataki hakerskie innych użytkowników podłączonych do tej samej sieci. Użytkownicy w tej samej sieci mają więcej uprawnień do wzajemnego dostępu do swoich urządzeń niż zwykle w Internecie, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z tych sieci publicznych.

Szyfrowanie VPN chroni również twoją prywatność, uniemożliwiając dostawcy usług internetowych sprawdzenie, jakie witryny odwiedzasz na urządzeniu z Androidem lub jakie pliki pobierasz. Jeśli pobierasz oprogramowanie lub media nielegalnie, szczególnie ważne jest korzystanie z VPN, ponieważ twój dostawca usług internetowych może zobaczyć, co robisz w ich sieci, a jeśli zostaniesz przyłapany, możesz zostać ukarany grzywną lub ścigany. Gdy korzystasz z VPN, szyfrowanie oznacza, że ​​nikt nie widzi, co robisz online ani czy pobierasz, więc nie dostaniesz żadnych przykrych niespodzianek od swojego dostawcy usług internetowych.

Nasze zalecane sieci VPN

Wybraliśmy niektóre konkretne sieci VPN, które zalecamy użytkownikom Androida, które zapewnią bezpieczeństwo podczas przeglądania Internetu na urządzeniu z Androidem:

Sprawdź -   Jak przenieść folder Desktop z OneDrive w systemie Windows 10

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN jest jedną z najpopularniejszych sieci VPN ze względu na swoje zalety na wszystkich kluczowych frontach: szybkość, łatwość użycia i bezpieczeństwo. Funkcje bezpieczeństwa obejmują podstawowe funkcje 256-bitowego szyfrowania, dzięki czemu nikt nie może złamać szyfrowania i wyświetlić danych, a także zasady braku rejestrowania, dzięki czemu masz pewność, że Twoje działania online nie są rejestrowane ani udostępniane inna firma. W oprogramowaniu znajdziesz więcej opcji bezpieczeństwa, takich jak możliwość włączenia ochrony przed wyciekiem DNS, aby powstrzymać ludzi przed śledzeniem cię za pomocą DNS, przełącznik zabicia, aby powstrzymać cię przed przypadkowym wysłaniem danych przez niezabezpieczone połączenie, a także sprawdzanie adresu IP, aby możesz potwierdzić, że Twoja sieć VPN działa i ukrywa Twój prawdziwy adres IP.

Liczba dostępnych serwerów jest ogromna, z ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, a połączenia otrzymywane z tych serwerów są super szybkie i doskonale nadają się do pobierania i przesyłania strumieniowego. Aplikacja na Androida jest naprawdę łatwa w użyciu, z prostym dużym przyciskiem na ekranie głównym, który pozwala połączyć się z VPN i być chronionym jednym dotknięciem. Jeśli masz inne urządzenia, oprogramowanie można również zainstalować w systemach Windows, Mac OS i Linux, a także w niektórych konsolach do gier i telewizorach Smart TV. Dostępne są również rozszerzenia przeglądarki dla przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox i Apple Safari.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje American Netflix, iPlayer, Hulu
 • Fast służy z minimalną utratą prędkości
 • Szyfrowanie OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Dostępna obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Maksymalnie 3 połączenia jednocześnie
 • Nieco droższe niż konkurencja.

2. IPVanish

ipvanish "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_233_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

IPVanish to błyskawiczny VPN, idealny dla użytkowników, którzy nie chcą być spowolnieni. Szybkość nie jest jednak kosztem bezpieczeństwa, ponieważ istnieją podstawowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak silne 256-bitowe szyfrowanie i zasada braku rejestrowania. Możesz także znaleźć więcej opcji bezpieczeństwa w oprogramowaniu, takich jak wyłącznik awaryjny, ochrona przed wyciekiem DNS, okresowa zmiana adresu IP i konfiguracja DNS. Możesz więc używać własnych ustawień DNS, chronić się przed wyciekami i zmieniać adres IP co kilka minut, jeśli chcesz, aby zapewnić sobie jak najlepsze bezpieczeństwo.

Dostępnych jest wiele serwerów, a sieć obejmuje ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach. Aplikacja na Androida ma bardziej zaawansowane funkcje, takie jak wykres na stronie głównej, pokazujący prędkość wchodzącą i wychodzącą oraz adres IP, a także możesz zainstalować oprogramowanie w systemie Windows, Mac OS i Linux.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Wniosek

Jeśli kiedykolwiek chcesz zainstalować aplikację na Androida ze źródła innego niż Sklep Play, musisz wiedzieć, jak ją załadować. Zachowaj ostrożność, wykonując tę ​​czynność, ponieważ instaluj oprogramowanie tylko z zaufanych źródeł, ponieważ zezwolisz oprogramowaniu na dostęp do poufnych danych w telefonie. Jeśli jednak znasz źródło swoich aplikacji i ufasz mu, to proces ładowania bocznego jest prosty i warto go poznać.

Czy próbowałeś sideloading aplikacji na swoim urządzeniu z Androidem? Czy masz jakieś wskazówki dotyczące wykrywania niebezpiecznych plików .apk lub porady, jak znaleźć bezpieczne .apk? Daj nam znać w komentarzach poniżej.