Jak skonfigurować i zamontować ecobee SmartCamera

Być może znasz ecobee najlepiej ze swoich niezwykłych inteligentnych termostatów, ale firma wkroczyła teraz w przestrzeń bezpieczeństwa domu z ecobee SmartCamera. Ta kompaktowa kamera do monitoringu zapewnia rozdzielczość 1080p i 180-stopniowe pole widzenia z możliwością cyfrowego przesuwania i powiększania.

Kamera ma wbudowaną Alexę, co oznacza, że ​​możesz jej używać jako echa do włączania świateł, sprawdzania pogody i uzyskiwania dostępu do dowolnych umiejętności Alexa. Ecobee zaprojektował SmartCamera z myślą o łatwej konfiguracji i instalacji, ale po drodze możesz napotkać kilka problemów.

Najpierw upewnij się, że kamera korzysta z domyślnych ustawień fabrycznych

Jeśli próbowałeś już zainstalować SmartCamera, ale nie powiodło się, będziesz musiał zresetować urządzenie przed kolejną próbą. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Wycisz” i przycisk „Mikrofon” na górze SmartCamera. Po kilku sekundach głos ostrzeże Cię, że proces resetowania się rozpoczął.

Asystent przejdzie indywidualnie przez każdą opcję resetowania. Gdy asystent zapyta, czy chcesz zresetować SmartCamera do ustawień fabrycznych, dotknij przycisku „Mikrofon”. Jeśli odebrane zostanie wejście, usłyszysz dzwonek. Może to zająć kilka prób, ponieważ aparat nie odczytał naciśnięcia przycisku za każdym razem podczas testu.

Po zresetowaniu urządzenia do ustawień fabrycznych możesz rozpocząć konfigurację.

Jak skonfigurować ecobee SmartCamera

Aby rozpocząć proces konfiguracji, otwórz aplikację ecobee i dotknij zielonego symbolu „+” w prawym górnym rogu ekranu.

Dodanie urządzenia ecobee

Następny ekran zapyta, jaki produkt dodajesz do swojego domu. Kliknij „Aparat”.

Dodanie kamery ecobee

Zostaniesz poproszony o sprawdzenie, czy kamera jest gotowa do podłączenia. Jeśli kontrolki z przodu ecobee SmartCamera świecą na bursztynowo, to świetnie. Jeśli mają inny kolor, nie martw się. Mimo to aparat prawdopodobnie zakończy proces konfiguracji. Kliknij „Gotowe!” na dnie.

Wyświetlenie urządzenia może zająć kilka sekund. Gdy to nastąpi, wybierz go z listy.

Znalezienie ecobee SmartCamera

Po dotknięciu nazwy aparatu będziesz mieć możliwość skonfigurowania go za pomocą HomeKit lub innej metody. Jeśli skonfigurujesz za pośrednictwem HomeKit, będziesz musiał zeskanować kod z tyłu samej kamery. Jednak podczas testowania konfiguracja HomeKit nie działała. Zamiast tego zastosowano drugą metodę.

Wybór sieci dla Twojego urządzenia ecobee

W takim przypadku wybierz sieć Wi-Fi, której chcesz użyć do skonfigurowania urządzenia. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło Wi-Fi.

Po zakończeniu konfiguracji zostanie wyświetlony monit o nadanie kamerze nazwy z listy. Dzięki temu możesz łatwo go zidentyfikować, a także wydawać polecenia głosowe. Lista obejmuje wszystkie standardowe pokoje i lokalizacje w domu.

Wybór nazwy kamery dla twojego ecobee

Po zakończeniu tego kroku kamera będzie gotowa do pracy – ale zostanie wyświetlony monit o aktywowanie kilku dodatkowych ustawień, aby zapewnić większą funkcjonalność. Pierwszą z nich jest tryb okna, funkcja, która cyfrowo redukuje odblaski i odbicia, dzięki czemu kamera może widzieć wyraźniej przez szkło. Oczywiście ta funkcja jest konieczna tylko wtedy, gdy kamera jest skierowana przez okno.

Monit w trybie okna dla kamer ecobee

Następna jest Autopilot, funkcja, która automatycznie wyłącza nagrywanie, gdy jesteś w domu i reaktywuje je, gdy wychodzisz. Jeśli obawiasz się o prywatność i nie chcesz, aby kamera Cię nagrywała, warto włączyć tę funkcję.

Wybór autopilota dla kamer ecobee

Następnie pojawia się obecność Wi-Fi, co pomaga zwiększyć dokładność funkcji Autopilota. Włączenie obecności Wi-Fi poprawia niezawodność automatyzacji ustawionej za pomocą ecobee SmartCamera.

Zostaniesz również poproszony o włączenie powiadomień. Jeśli używasz SmartCamera jako systemu bezpieczeństwa w domu, aktywuj powiadomienia lub nie będziesz informowany o żadnym ruchu, który wykrywa urządzenie.

W zależności od aparatu możesz zostać poproszony o zaktualizowanie oprogramowania układowego. Ten proces zajmuje tylko kilka minut i pomoże aparatowi lepiej działać.

Jak zamontować kamerę ecobee SmartCamera

Ecobee SmartCamera jest łatwa w montażu i nie wymaga specjalnego wyposażenia. W rzeczywistości możesz zamontować go na ścianie za pomocą tylko śrubokręta, jeśli jesteś dedykowany, ale wiertarka ułatwi pracę. Z tyłu aparatu znajdują się dwa obszary