Jak skonfigurować spotkania cykliczne w Zoomie

Zoom, jako jedna z wiodących platform do wideokonferencji, od samego początku sprawia, że ​​spotkania online są proste. Aplikacja posiada wiele funkcji, które ułatwiają prowadzenie, uczestnictwo i organizowanie spotkań.

Jedną z wyróżniających się funkcji Zoom jest możliwość planowania spotkań cyklicznych bezpośrednio z aplikacji. Spotkania cykliczne mogą znacząco zmienić zasady gry dla organizatorów i gospodarzy spotkań, ułatwiając im życie.

Czym są spotkania cykliczne w Zoomie?

Spotkania cykliczne, jak sama nazwa wskazuje, to spotkania, które powtarzają się regularnie. Mogą to być cotygodniowe spotkania zespołu, codzienne rozmowy synchronizacyjne, comiesięczne retrospektywy itp., które powtarzają się w określonych odstępach czasu.

Ponieważ wiele organizacji i osób prywatnych korzysta z Zoom na co dzień, aplikacja zawiera kompleksowy moduł rezerwacji spotkań, dzięki któremu planowanie i prowadzenie tych spotkań jest dziecinnie proste.

Każde spotkanie Zoom ma unikalny identyfikator, ale spotkania cykliczne będą miały ten sam identyfikator, aby uniknąć nieporozumień związanych z linkami do spotkań. Pomaga to użytkownikom śledzić spotkania i uzyskiwać do nich bezproblemowy dostęp.

Jak zaplanować spotkanie cykliczne w Zoomie

Twój kalendarz Zoom pokazuje wszystkie nadchodzące spotkania, na które Cię zaproszono, na podstawie kalendarza połączonego z Twoim kontem Zoom. Co więcej, kalendarz w aplikacji Zoom umożliwia tworzenie spotkań cyklicznych i zapraszanie uczestników w kilku prostych krokach. Oto jak:

 • Otwórz klienta Zoom na swoim komputerze i zaloguj się.
 • Na pasku menu kliknij Kalendarz, aby wyświetlić kalendarz Zoom.
 • Kliknij Nowe wydarzenie.
 • Wprowadź szczegóły wydarzenia, w tym adresy e-mail uczestników, datę i godzinę wydarzenia, tytuł wydarzenia oraz opis wydarzenia.
 • Kliknij menu Powtórz i wybierz częstotliwość spotkań.
 • Po dostosowaniu wszystkich szczegółów spotkań kliknij Zapisz.
 • Po kliknięciu Zapisz Zoom zapisze spotkanie i jego nadchodzące powtórzenia w Twoim kalendarzu. Spowoduje to również wysłanie zaproszenia do innych uczestników i dodanie każdego wystąpienia spotkania do ich kalendarzy.

  W przypadku spotkań jednorazowych częstotliwość spotkań jest domyślnie ustawiona na Nigdy. Możesz wybrać codzienne, tygodniowe, miesięczne lub niestandardowe cykle spotkań cyklicznych.

  Jak wyświetlić szczegóły spotkania cyklicznego w Zoomie

  Możesz przejść do menu Spotkania w Zoom, aby uzyskać pełniejszy widok swoich cyklicznych spotkań. To menu zawiera dwie zakładki: jedną dla nadchodzących spotkań i drugą dla nagranych spotkań Zoom.

 • Na pasku menu kliknij Spotkania.
 • Przejdź do karty Nadchodzące spotkania, aby wyświetlić wszystkie nadchodzące wystąpienia spotkania cyklicznego i inne spotkania, które możesz mieć w swoim kalendarzu.
 • Kliknij dowolne wystąpienie spotkania, a następnie kliknij Pokaż zaproszenie na spotkanie.
 • Spowoduje to wyświetlenie wszystkich szczegółów spotkania cyklicznego, takich jak nadchodzące wydarzenia, link do spotkania, identyfikator spotkania i inne.

  Jak edytować wystąpienia spotkań w Zoomie

  Spotkania cykliczne możesz edytować tak samo, jak każde inne spotkanie Zoom. Obejmuje to zmianę godziny i daty spotkania Zoom, jego opisu i innych szczegółów.

 • Na karcie Spotkania wybierz spotkanie, które chcesz edytować.
 • Kliknij Edytuj.
 • Na wyskakującym ekranie wybierz, czy chcesz edytować tylko wybrane wystąpienie spotkania cyklicznego, czy wszystkie nadchodzące wystąpienia.
 • Pojawi się kolejne wyskakujące okienko umożliwiające edycję szczegółów spotkania w oparciu o poprzedni wybór. Wprowadź niezbędne zmiany w spotkaniu, a następnie kliknij Zapisz, aby wysłać aktualizację do pozostałych uczestników.

  Jak usunąć wystąpienia spotkań w Zoomie

  Jeśli chcesz usunąć spotkanie cykliczne ze swojego harmonogramu Zoom, oto jak to zrobić:

 • Na karcie Spotkania wybierz spotkanie, które chcesz usunąć.
 • Kliknij Usuń.
 • Pojawi się wyskakujący ekran, na którym możesz wybrać tylko usunięcie wybranego spotkania lub usunięcie wszystkich nadchodzących wystąpień spotkania.
 • Wybrane wystąpienia zostaną usunięte na podstawie dokonanego wyboru, a pozostali uczestnicy spotkania zostaną odpowiednio powiadomieni.

  Bez wysiłku organizuj cykliczne spotkania dzięki Zoomowi

  Efektywne planowanie spotkań cyklicznych może znacząco zaoszczędzić czas Twojej organizacji. Intuicyjny projekt Zoom do tworzenia spotkań cyklicznych i zarządzania nimi gwarantuje, że wszyscy będą na tej samej stronie.

  W ciągu ostatnich kilku lat Zoom konsekwentnie udostępniał nowe funkcje, dzięki którym aplikacja była bardziej użyteczna dla użytkowników. Pamiętaj, aby skorzystać z tych funkcji, aby usprawnić spotkania online i zwiększyć produktywność.

  x