Jak skonfigurować własny serwer strumieniowego przesyłania muzyki w systemie Linux za pomocą Subsonic

Udostępnij teraz w social media:

Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów usług muzycznych. Nawet w systemie Linux użytkownicy mogą wybierać spośród Amazon Prime Music, Google Music, Spotify i innych. Jednak wszystkie te usługi mają jedną wspólną cechę; Użytkownicy Linuksa nie mają swobody korzystania z odtwarzaczy muzycznych, których chcą, ani swobody modyfikowania sposobu działania usługi muzycznej.

Nie martwić się! Istnieje usługa muzyczna, którą każdy może łatwo uruchomić na swoim komputerze lub serwerze z systemem Linux. Pozwala na nieograniczone przechowywanie muzyki, obsługę radia internetowego, a nawet może zarządzać podcastami. Jak więc to zainstalować?

Instalowanie Java

Subsonic to aplikacja Java. Aby działało w systemie Linux (niezależnie od tego, czy używasz tego na serwerze Linux, czy na komputerze stacjonarnym / laptopie), należy zainstalować środowisko wykonawcze Java. Zacznij od otwarcia okna terminala i wpisania następującego polecenia:

Ubuntu

sudo apt install openjdk-8-jre

Arch Linux

sudo pacman -S jre8-openjdk

Fedora

sudo dnf install java-1.8.0-openjdk.x86_64

OpenSUSE

SUSE oferuje pakiet instalacyjny jednym kliknięciem dla kilku wersji Java for Subsonic. Wersja opisana w tym przewodniku to Open Java Development Kit Runtime Environment, wersja 8.

Idź do tej strony tutaji kliknij go, aby go zainstalować. Należy jednak pamiętać, że w tym systemie operacyjnym istnieje wiele wersji języka Java. Jeśli masz problemy z korzystaniem z wersji 8, rozważ odinstalowanie jej i wypróbowanie niektórych innych wersji oprogramowania Java w pakiecie 1-kliknięciem tutaj.

  Jak grać w GTA: San Andreas w systemie Linux

Debian

sudo apt-get install openjdk-8-jre

Należy pamiętać, że chociaż ten przewodnik koncentruje się na używaniu wersji 8 środowiska wykonawczego Java, nie jest to najnowsza wersja. Powodem tego jest to, że użytkownicy, którzy chcą zainstalować Subsonic, mogą to zrobić z dowolną wersją, nie tylko najnowszą.

Nie chcesz używać wersji 8 ze swoim serwerem muzycznym Subsonic? Zapraszam do przeszukania komputera z systemem Linux w celu znalezienia nowszej wersji. Subsonic nie ma żadnych problemów (o ile wiemy) w korzystaniu z nowszych wersji środowiska Java Runtime Environment. Dodatkowo jest również możliwe idź do Oraclei używaj również oficjalnego środowiska wykonawczego Java dla systemu Linux.

Instalowanie Subsonic

Subsonic jest spakowany na stronie internetowej dewelopera. Osoby korzystające z Open SUSE lub Fedora (i serwerów opartych na Redhat, takich jak CentOS itp.) Powinny przejść do tę stronę pobieraniai pobierz wersję Redhat programu Subsonic.

Osoby korzystające z Ubuntu, Debian, Linux Mint, Elementary OS itp .: udaj się do tę stronę pobieraniai pobierz plik pakietu Debiana dla Subsonic.

Archuj użytkowników Linuksa, pobierz i zbuduj to AUR pakiet, a Subsonic zainstaluje się w systemie.

W przypadku pakietu Redhat i Debian: kliknij dwukrotnie plik pobrany ze strony internetowej Subsonic i uruchom go. Otworzy się za pomocą oprogramowania Gnome, centrum oprogramowania Ubuntu (lub dowolnego instalatora oprogramowania, który działa w Twojej wersji Linuksa). Kliknij przycisk instalacji, wprowadź hasło, a Subsonic zainstaluje się na Twoim komputerze.

Konfigurowanie Subsonic

Subsonic Media Server jest zainstalowany, ale to nie wystarczy. Oprogramowanie serwera ma program działający w tle, który umożliwia mu interakcję z sieciami, urządzeniami i innymi ważnymi komponentami. Otwórz terminal i użyj systemd, aby zarówno uruchomić proces Subsonic w tle, jak i włączyć go również podczas rozruchu.

  Jak grać w Mirror's Edge w systemie Linux

Najpierw rozpocznij proces w tle.

sudo systemctl start subsonic

Następnie włącz proces w tle podczas rozruchu.

sudo systemctl start subsonic

Czy jesteś użytkownikiem Debiana? Niektóre wersje Debiana nie używają systemu startowego systemd. Zamiast tego uruchom usługę za pomocą tego polecenia: sudo service subsonic start

Następnie otwórz ten plik konfiguracyjny za pomocą edytora tekstu Nano, znajdź „root” i zmień go na swoją nazwę użytkownika. Zapisz plik za pomocą Ctrl + O.

Po uruchomieniu programu działającego w tle iw pełni włączonym otwórz przeglądarkę internetową i odwiedź następujący adres URL: https: // localhost: 4040

Osoby korzystające z Subsonic na serwerze powinny zamiast tego odwiedzić adres IP serwera za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Informacje te można łatwo znaleźć za pośrednictwem routera lub za pomocą polecenia ifconfig.

Dodawanie muzyki do Subsonic

Umieść muzykę na komputerze z systemem Linux (lub serwerze) i pamiętaj, gdzie są pliki. Na przykład, jeśli zainstalowałeś serwer mediów Subsonic na laptopie lub komputerze stacjonarnym Ubuntu, umieść swoją muzykę w / home / nazwa_użytkownika / Muzyka lub w podobnym miejscu za pomocą menedżera plików.

Następnie w interfejsie Subsonic kliknij ikonę „Ustawienia” na pasku bocznym i wprowadź miejsce przechowywania muzyki w trybie poddźwiękowym, jak pokazano na poniższym obrazku.

Następnie kliknij „zapisz”, a następnie „Skanuj foldery multimediów teraz”. Spowoduje to zapisanie ustawień, a także wyjście i znalezienie całej muzyki, a następnie dodanie jej do poddźwięku.

  Jak skonfigurować SparkleShare w systemie Linux

Aby posłuchać muzyki, kliknij „Strona główna” i przeglądaj dodaną muzykę.

Uwaga: użytkownicy serwera powinni umieścić swoje pliki muzyczne w / var / music /.

Inne funkcje Subsonic

Subsonic może robić inne rzeczy oprócz przesyłania strumieniowego muzyki przez Internet i sieć lokalną. Możliwe jest dodawanie podcastów lub internetowych stacji radiowych.

Dodaj podcast, klikając kartę „podcast”. Dodaj kanał RSS z podcastów, których chcesz słuchać. Z tego miejsca będzie można pobrać podcasty z serwera Subsonic i odtworzyć je za pośrednictwem aplikacji mobilnej i interfejsu internetowego.

Dodawanie stacji radiowych przebiega mniej więcej w ten sam sposób. Przejdź do paska bocznego i kliknij radio internetowe. Następnie wystarczy dodać adres URL strumienia radia internetowego.

Subsonic Mobile Apps

Twój Subsonic jest dostępny z Android lub iOS. Wystarczy pobrać jedną z wielu poddźwiękowych aplikacji mobilnych. Wielu programistów stworzyło aplikacje Subsonic. Jeśli nie jesteś fanem oficjalnej aplikacji mobilnej dla Subsonic, wypróbuj kilka połączonych z nią alternatywnych aplikacji. Bez wątpienia każdy znajdzie rozwiązanie.

Uwaga: Subsonic może być używany bezpłatnie, ale ma tryb premium, który pozwala użytkownikom uzyskać bardziej zaawansowane funkcje. Kup roczną licencję tutaj.

Wniosek

Strumieniowe przesyłanie muzyki jest bardzo fajne, ale trudno jest wierzyć usługom, które niezawodnie dostarczają pożądane treści. Dzięki Subsonic nie polegasz tylko na mocy swojego komputera z systemem Linux i wielkości dysków twardych. Dla tych, którzy są nieco bardziej obeznani z technologią, jest to znacznie lepsza opcja.

x