Jak słuchać podcastów na pulpicie systemu Linux za pomocą CPod

Potrzebujesz dobrego, eleganckiego klienta podcastów na pulpit z Linuksem? Jeśli tak, musisz wypróbować CPod. To przyjazna, mała aplikacja, która umożliwia szybkie i łatwe słuchanie ulubionych programów w systemie Linux. Oto jak z niego korzystać.

Instalowanie CPod w systemie Linux

Cpod to doskonały klient podcastów dla pulpitu Linux. Jest prosty w obsłudze, piękny i bardzo dobrze radzi sobie z podcastami. Jednak domyślnie nie jest preinstalowany w żadnym systemie operacyjnym Linux.

Ponieważ CPod nie jest domyślną aplikacją, musisz ją zainstalować samodzielnie. Aby zainstalować najnowszą wersję CPod w systemie Linux, zacznij od otwarcia okna terminala na pulpicie systemu Linux. Możesz otworzyć okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze lub wyszukując „Terminal” w menu aplikacji. Gdy terminal jest otwarty i gotowy do pracy, postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi poniżej, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Ubuntu

CPod można zainstalować w systemie Ubuntu Linux za pomocą pakietu DEB do pobrania. Aby zdobyć ten pakiet DEB na własny użytek, uruchom następujące czynności wget polecenie pobierania.

wget https://github.com/z-------------/CPod/releases/download/v1.28.0/CPod_1.28.0_amd64.deb

Po pobraniu na komputer najnowszej wersji pakietu DEB będzie można ją zainstalować. Używając trafna instalacja polecenie poniżej, skonfiguruj CPod w systemie Ubuntu.

sudo apt install ./CPod_1.28.0_amd64.deb

Debiana

Osoby korzystające z systemu Debian Linux będą mogły uruchomić CPod, pobierając instalowalny pakiet DEB ze strony deweloperskiej GitHub. Aby rozpocząć pobieranie, skorzystaj z następujących wget pobierz polecenie poniżej.

wget https://github.com/z-------------/CPod/releases/download/v1.28.0/CPod_1.28.0_amd64.deb

Po pobraniu pakietu użyj dpkg -i polecenie, aby zainstalować najnowszy pakiet CPod DEB na komputerze.

sudo dpkg -i CPod_1.28.0_amd64.deb

Po zainstalowaniu CPod w systemie Debian Linux, będziesz musiał poprawić wszelkie problemy z zależnościami, które mogły pojawić się podczas procesu instalacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności apt-get install -f Komenda.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Aplikacja CPod jest dostępna dla wszystkich użytkowników Arch Linux poprzez Arch Linux AUR. Najpierw jednak musisz zainstalować narzędzie pomocnicze Trizen AUR. Aby to zrobić, użyj poniższych poleceń w swoim terminalu.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Po skonfigurowaniu najnowszej wersji Trizen na komputerze użyj trizen -S polecenie, aby skonfigurować aplikację CPod w systemie Arch Linux.

trizen -S cpod

Fedora/OpenSUSE

Jeśli używasz Fedory Linux lub OpenSUSE, nie będziesz w stanie zainstalować CPod na swoim komputerze za pomocą pliku pakietu RPM. Zamiast tego, jeśli chcesz korzystać z tej aplikacji, musisz ją skonfigurować za pośrednictwem Flatpak.

Flatpak

CPod jest dostępny w sklepie z aplikacjami Flathub jako Flatpak. Aby jednak działał, musisz najpierw skonfigurować środowisko wykonawcze Flatpak. Aby uruchomić środowisko wykonawcze, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na ten temat.

Po skonfigurowaniu środowiska wykonawczego Flatpak na komputerze można rozpocząć instalację. Otwórz okno terminala na pulpicie systemu Linux. Następnie, korzystając z dwóch poniższych poleceń, zainstaluj najnowszą wersję Cpod na komputerze z systemem Linux.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.github.z.Cumulonimbus

Słuchaj podcastów na pulpicie systemu Linux za pomocą CPod

Aby słuchać ulubionych podcastów za pomocą CPod w systemie Linux, zacznij od otwarcia aplikacji na pulpicie. Możesz otworzyć CPod na swoim komputerze, wyszukując „CPod” w menu aplikacji. Po otwarciu aplikacji CPod postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Znajdź adres URL RSS swoich ulubionych podcastów. Te łącza URL RSS są zwykle dostępne na stronie internetowej podcastu lub na ich stronie kanału RSS. Alternatywnie, jeśli nie znasz adresu URL RSS do swojego ulubionego podcastu, wpisz jego nazwę w polu wyszukiwania CPod i naciśnij Wejść.

Krok 2: Po naciśnięciu Wejść na klawiaturze, CPod załaduje wyniki wyszukiwania. Przejrzyj wyniki programu, który chcesz dodać do swojej biblioteki podcastów. Następnie kliknij przycisk „Subskrybuj”, aby zasubskrybować program.

Krok 3: Po zasubskrybowaniu podcastu kliknij przycisk „Strona główna” na lewym pasku bocznym. Gdy to zrobisz, zobaczysz listę nieodsłuchiwanych podcastów, których możesz słuchać na Cpod. Przejrzyj listę i wybierz przycisk odtwarzania, aby ją odtworzyć.

Chcesz pobrać podcast na komputer, aby posłuchać go później? Wybierz przycisk pobierania w aplikacji Cpod, a nie przycisk odtwarzania, aby pobrać dowolny odcinek podcastu na komputer z systemem Linux.

x