Jak sprawdzić baterię pilota Apple TV?

Pilot Apple TV (Siri Remote) jest dostarczany z baterią wielokrotnego ładowania i w większości przypadków nie musisz naprawdę myśleć o ładowaniu pilota, ponieważ po naładowaniu wystarcza na kilka miesięcy. Niezależnie od tego, czy po prostu interesuje Cię żywotność baterii pilota Siri Remote, czy też zastanawiasz się, czy należy go naładować, oto jak łatwo sprawdzić baterię pilota Apple TV.

Jak sprawdzić, naładować i zmienić baterię pilota Apple TV (tvOS 15/16)

Chociaż Apple TV wyświetla powiadomienie, gdy poziom naładowania baterii na pilocie spadnie poniżej 20%, zobaczmy, jak możesz ręcznie śledzić stan baterii w pilocie Apple TV.

Jak sprawdzić procentowy poziom naładowania baterii pilota Apple TV?

Aplikacja ustawień zawiera dedykowaną sekcję „Remote”, która pozwala z łatwością śledzić poziom naładowania baterii Apple TV.

  • Po pierwsze, uruchom aplikację Ustawienia na swoim Apple TV.

  • Teraz wybierz Zdalne i Urządzenia.

Tutaj będziesz mógł zobaczyć procent baterii pilota Apple TV.

Notatka:

  • Należy pamiętać, że jeśli pilot Siri Remote się ładuje, po prawej stronie pilota pojawi się ikona błyskawicy.
  • Jeśli jednak pilot Siri Remote nie ładuje się, pasek wewnątrz ikony baterii wyświetli względny poziom naładowania.

Jak naładować pilota Siri?

Ładowanie pilota Siri Remote jest tak proste, jak to tylko możliwe. W zależności od modelu Apple TV (Apple TV 1. generacji, Apple TV HD, Apple TV 4K itp.) możesz mieć starszy pilot Siri (ten z gigantycznym touchpadem) lub nowy Apple TV Remote (z aluminium). jeden, pokazany po lewej stronie na poniższym obrazku). Jednak niezależnie od posiadanego modelu Apple TV oba te piloty ładują się w ten sam sposób.

1. Aby rozpocząć, podłącz jeden koniec kabla Lightning do portu Lightning znajdującego się na spodzie pilota Siri Remote.

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Apple

2. Teraz podłącz drugi koniec kabla do zasilacza USB lub portu USB komputera, a następnie pozwól, aby zdalne ładowanie było spokojne.

Często zadawane pytania dotyczące baterii pilota Apple TV

  • Jak długo trwa pełne naładowanie Siri Remote?

Zwykle Siri Remote zajmuje około trzech godzin (w niektórych przypadkach dwie i pół godziny), aby w pełni naładować. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość. Dobrą rzeczą jest to, że możesz nadal korzystać z pilota Siri Remote podczas jego ładowania. Możesz też używać iPhone’a do sterowania Apple TV podczas ładowania pilota.

  • Czy możesz ładować pilota Siri za pomocą kabla iPhone’a lub iPada?

Tak, możesz. Ponieważ zarówno pilot Siri 1., jak i 2. generacji jest wyposażony w port Lightning, można go ładować za pomocą tego samego kabla Lightning, którego używasz do ładowania iPhone’a lub iPada.

  • Jak zmienić baterię w pilocie Apple TV?

Oryginalny pilot Apple TV w kolorze białym lub aluminiowym jest dostarczany z wymienną baterią guzikową CR 2032. Dzięki temu możesz łatwo wymienić baterię oryginalnego pilota Apple TV Remote. Bateria guzikowa CR 2032 jest dostępna w większości sprzedawców detalicznych i można ją również kupić online.

Niestety Apple nie pozwala na wymianę baterii w Siri Remotes pierwszej i drugiej generacji. Jeśli pilot Siri Remote nie utrzymuje ładunku dłużej, lepszym rozwiązaniem jest zakup zamiennika.

  • Czy mogę dodać baterię pilota Apple TV do widżetu Bateria na iPhonie?

Nie, nie możesz wyświetlić procentu baterii pilota Apple TV w widżecie baterii iOS. W tej chwili urządzenia wyświetlane w widżecie baterii iOS to urządzenia sparowane z iPhonem, takie jak AirPods, AirPods Pro, Apple Watch itp.

Łatwe sprawdzanie baterii pilota Apple TV

W ten sposób możesz śledzić poziom naładowania baterii pilota Apple TV Remote i ładować go. Wspaniale, że nie musisz kupować baterii do pilota Siri, a raz na kilka miesięcy możesz go po prostu naładować za pomocą kabla Lightning. A teraz, gdy wiesz, jak sprawdzić procent baterii pilota Apple TV, możesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo energii, kiedy tylko chcesz. Pilot Siri jest również bardzo przydatny, obsługuje wiele niesamowitych gier na Apple TV i zawsze możesz podłączyć kontroler do Apple TV i grać w gry tvOS w Apple Arcade.

x