Mac

Jak sprawdzić, czy aplikacja jest podpisana w systemie macOS

Podpisywanie aplikacji to sposób na sprawdzenie, czy aplikacja jest godna zaufania. macOS sprawdza, czy aplikacja ma prawidłowy podpis, a jeśli go nie ma, blokuje uruchamianie i / lub instalowanie aplikacji. Istnieje sposób na obejście przystanku, jeśli chcesz uruchomić niepodpisaną aplikację, ale robisz to na własne ryzyko. Jeśli zainstalowałeś aplikację lub masz zamiar ją uruchomić, nie ma prostego sposobu na sprawdzenie, czy jest podpisana, czy nie. Możesz go uruchomić, a macOS poinformuje Cię, że nie może czegoś zweryfikować, ale dla pewności możesz użyć bezpłatnej aplikacji o nazwie Jaki jest twój znak, aby sprawdzić, czy aplikacja jest podpisana.

Sprawdź podpis aplikacji

Działa to w przypadku aplikacji, które nie zostały zainstalowane, oraz aplikacji znajdujących się w folderze aplikacji użytkownika. Wygląda na to, że jeśli przejdziesz do folderu aplikacji systemu, aplikacja nie będzie działać. Jest to na tyle proste, że można to obejść.

Pierwszy, Ściągnij i zainstaluj Jaki jest twój znak. Aplikacja działa za pośrednictwem menu kontekstowego i po zainstalowaniu uruchomi ponownie Findera.

Przejdź do aplikacji, której podpis chcesz zweryfikować. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i poszukaj opcji „Informacje o podpisie”. Kliknij to.

Otworzy się nowe okno z informacją, czy aplikacja jest podpisana. Możesz również wyświetlić wartości skrótu i ​​zobaczyć, kto jest organem podpisującym.

Jeśli chodzi o aplikacje znajdujące się w folderze aplikacji systemowych, możesz skopiować je do dowolnego innego folderu znajdującego się w Twoim folderze użytkownika. To wystarczy, ponieważ chcesz tylko zweryfikować podpis. Kliknij prawym przyciskiem myszy skopiowany plik i wybierz opcję informacji o podpisie.

Działa to w przypadku aplikacji, które są zainstalowane, a które nie. Jeśli wszystko, co masz, to plik aplikacji, który nadal wymaga przeniesienia do folderu Aplikacje, możesz uruchomić sprawdzanie podpisu na nim.

Podpisywanie nie jest czymś, co użytkownicy mogą kontrolować. Podpisywanie aplikacji zależy od programistów, wielu to robi, niektórzy nie. W przypadku osób, które nie podpisują aplikacji, zwykle wystarczy jeden lub dwa dodatkowe kroki, aby je uruchomić. To powiedziawszy, jeśli pracujesz w środowisku, w którym niepodpisane aplikacje po prostu nie mogą być używane, a aplikacja, której chcesz użyć, jest rzeczywiście niepodpisana, niewiele możesz zrobić. Możesz poprosić programistę o zweryfikowanie aplikacji lub poszukać alternatywy dla niej.

x