Jak sprawdzić, czy ktoś inny używa Twojego konta na Facebooku?

Czy zauważyłeś jakieś dziwne zachowanie na swoim koncie na Facebooku? Widzisz posty, polubienia lub aktualizacje, które nie są Twoje? Może to oznaczać, że ktoś inny używa Twojego konta na Facebooku i mogłeś zostać zhakowany. Oczywiście możesz nie, więc oto jak się dowiedzieć.

Typowe objawy zhakowania kont na Facebooku to aktualizacje i wpisy, które nie są Twoje, obserwowanie lub polubienie zachowania niezgodne z Twoim, wiadomości wysyłane do osób, do których nie napisałeś, oraz przerażające wiadomości e-mail z Facebooka.

Wiadomość e-mail będzie brzmieć mniej więcej tak:

„Twoje konto na Facebooku zostało niedawno zalogowane z komputera, urządzenia mobilnego lub innej lokalizacji, z której nigdy wcześniej nie korzystałeś. Ze względów bezpieczeństwa tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto, dopóki nie będziesz mógł sprawdzić tej aktywności i upewnić się, że nikt nie używa Twojego konta bez Twojej zgody.

Zalogowałeś się do Facebooka z nowego urządzenia lub z nietypowej lokalizacji?

Wiele razy te e-maile są wysyłane przez pomyłkę, więc jeśli je otrzymasz, nie martw się jeszcze. Jeśli korzystasz z VPN, telefonu komórkowego lub podróży, możesz zobaczyć wiele takich e-maili. Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, czy ktoś korzysta z Twojego konta na Facebooku.

Sprawdź, czy ktoś używa Twojego konta na Facebooku

Jeśli podejrzewasz, że ktoś korzysta z Twojego konta na Facebooku, musisz szybko podjąć działania. Biorąc pod uwagę, jak bardzo sieć społecznościowa jest zintegrowana z naszym życiem, im szybciej możesz powstrzymać jakąkolwiek nikczemną działalność, tym mniej wyrządzasz szkody.

Na szczęście Facebook wyprzedza nas i ma prosty sposób na sprawdzenie, kto i kiedy zalogował się na Twoje konto.

 • Zaloguj się do Facebooka jak normalnie.
 • Wybierz małą strzałkę w dół w górnym menu, aby uzyskać dostęp do ustawień.
 • Kliknij „Ustawienia i prywatność”.
 • Kliknij „Ustawienia”.
 • Po lewej stronie wybierz „Zabezpieczenia i logowanie”.
 • Przewiń do sekcji „Gdzie jesteś zalogowany” i linku tekstowego „Zobacz więcej”.
 • Po kliknięciu opcji „Zobacz więcej” zobaczysz listę wszystkich urządzeń i lokalizacji, w których uzyskano dostęp do Twojego konta na Facebooku. Pamiętaj, że lokalizacja nie jest idealna, więc może zawierać listę najbliższego miasta, a nie rodzinnego.

  Jeśli widzisz urządzenia z lokalizacjami, których nie rozpoznajesz, możesz je łatwo wylogować. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć trzy kropki po prawej stronie urządzenia i wybrać „Wyloguj”.

  Na koniec możesz wylogować się z każdego urządzenia jednocześnie. Przewiń w dół tę samą stronę i wybierz „Wyloguj się ze wszystkich sesji”.

  Uwaga: najlepiej zmienić hasło przed wylogowaniem się z sesji, ponieważ intruz może po prostu ponownie się zalogować. Poniżej pokażemy, jak zmienić hasło.

  Zabezpieczanie konta na Facebooku

  Jeśli podejrzewasz, że ktoś korzysta z Twojego konta na Facebooku, musisz się wylogować, zmienić hasło i zabezpieczyć swoje konto. Jeśli wykonałeś powyższy proces, aby sprawdzić, czy ktoś zalogował się na Twoje konto, możesz je również wylogować, wybierając link tekstowy „Wyloguj się ze wszystkich sesji”. Jednak nie rób tego jeszcze. Przygotujmy się pierwsi.

 • Wyjdź z okna sesji z powrotem do Bezpieczeństwo i logowanie.
 • Otwórz nową kartę przeglądarki i przejdź do strony Bezpieczeństwo i logowanie.
 • Wybierz „Edytuj” obok opcji Zmień hasło w nowej karcie.
 • Przygotuj nowe hasło w polach, ale nie zapisuj jeszcze zmian. Niech hasło będzie dobre. Następnie kliknij „Zapisz zmiany”.
 • Wróć do oryginalnej karty i wybierz Wyloguj się ze wszystkich sesji. W razie potrzeby potwierdź.
 • Wybierz Zapisz zmiany w zakładce Zmień hasło.
 • Zasadniczo otwierasz kopię strony Bezpieczeństwo i logowanie w dwóch oknach przeglądarki. Jeden służy do kończenia sesji, a drugi do zmiany hasła. Musisz to zrobić szybko, ponieważ nie wiesz, czy to bot, czy osoba korzystająca z konta. Wymuszając zakończenie sesji, wyrzucasz każdego, kto korzysta z Twojego konta. Natychmiastowe naciśnięcie Zapisz zmiany powoduje aktualizację hasła. Miejmy nadzieję, że wystarczająco szybko, aby uniemożliwić hakerowi ponowne zalogowanie się.

  Czasami zmiana hasła spowoduje żądanie zakończenia wszystkich sesji, ale wydaje się to trochę trafione. Chociaż jest tu kilka dodatkowych kroków, działa za każdym razem.

  Następnie skonfiguruj alerty dla nierozpoznanych loginów i skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

 • Przejdź do Zabezpieczenia i zaloguj się, jeśli zamknąłeś okno.
 • Wybierz przycisk Edytuj obok Otrzymuj alerty o nierozpoznanych logowaniach.
 • Dodaj powiadomienia i alerty e-mail. Spowoduje to, że Facebook wyśle ​​Ci powiadomienie o logowaniu, gdy zalogujesz się z nietypowego miejsca.
 • Wybierz opcję Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego.
 • Wybierz Skonfiguruj obok Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Dodaj swój numer telefonu i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 • Po skonfigurowaniu tych dwóch rzeczy Twoje konto na Facebooku jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Jeśli ktoś spróbuje zalogować się na Twoje konto na Facebooku z innego miejsca, otrzymasz powiadomienie e-mail. Kiedy próbują się zalogować, będą musieli uwierzytelnić się za pomocą telefonu, co powinno powstrzymać ich od śledzenia.

  Często Zadawane Pytania

  Czy mimo to mogę wiedzieć, kto loguje się na moje konto?

  Niestety nie. Dopóki nie rozpoznasz urządzenia lub lokalizacji, nie ma możliwości sprawdzenia, kto uzyskuje dostęp do Twojego konta. Nie będziesz też wiedział, czy intruz jest botem, czy inną osobą.

  Czy Facebook oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

  TAk! Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zostało opracowane w celu wysłania kodu na inne urządzenie, numer telefonu lub adres e-mail, który należy zweryfikować, aby uzyskać dostęp do konta.

  Aby włączyć tę funkcję na Facebooku, wykonaj powyższe kroki, aby zmienić hasło. Tuż pod opcją hasła zobaczysz sekcję uwierzytelniania dwuskładnikowego. Włącz przełącznik i funkcja jest włączona.

  Jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do Twojego konta, otrzymasz powiadomienie na inne urządzenie.

  Nikt nie lubi pomysłu bycia zhakowanym, ale dość łatwo jest sprawdzić, czy ktoś inny używa twojego konta na Facebooku. Teraz wiesz, jak sprawdzić, czy nie ma intruzów i co z nimi zrobić, jeśli zostałeś zhakowany. Powodzenia!