Jak stworzyć prywatną historię w aplikacji Snapchat

Dlaczego historie Snapchata są tak przydatne? Ułożenie historii to jeden z najszybszych sposobów na opublikowanie najważniejszych wydarzeń dnia lub wydarzenia. Jest to również jeden z najszybszych sposobów, dzięki którym ludzie mogą śledzić to, co robiłeś, bez przechodzenia przez całe albumy z setkami zdjęć.

Ale jeśli jesteś osobą towarzyską, w końcu dodasz znajomych Snapchata, z którymi nie jesteś zbyt blisko. Możesz nawet dodać osoby, z którymi nigdy nie rozmawiałeś.

Oznacza to, że gdy chcesz podzielić się osobistymi historiami, bardzo wygodna byłaby opcja bardziej wybiórczego wyboru tego, kto może je zobaczyć. Na szczęście nie jest to problem w Snapchacie.

Zrozumienie historii Snapchata

Snapchat daje Ci możliwość korzystania z „Mojej Historii” i „Naszej Historii”. Każda funkcja jest przeznaczona do bardzo konkretnego celu. Chociaż wszyscy powinni już wiedzieć, co oznacza „Moja historia”, prawdopodobnie wciąż jest kilku użytkowników, którzy nie wypróbowali „Out Story”

Ta funkcja została wprowadzona, aby umożliwić Snapchatterom współtworzenie historii w grupach. Snapchat zaprojektował aplikację do użytku podczas wydarzeń, do omawiania różnych tematów, rejestrowania niesamowitych krajobrazów lub przygód z podróży i tak dalej. Główną ideą jest to, że więcej niż jedna osoba może wnieść swój wkład.

Oba rodzaje historii pozostaną aktywne przez 24 godziny, zanim zostaną automatycznie usunięte, a wszystkie można zasadniczo dostosować. Ale w zależności od tego, kto ma dostęp do przeglądania historii, możesz je również sklasyfikować według następujących oznaczeń:

Prywatna historia

W przeciwieństwie do innych typów Stories na Snapchacie, Prywatne Stories pozwalają wybrać osoby, dla których chcesz przeglądać swoje treści. Oczywiście, w zależności od ustawień prywatności, możesz ustawić swoje konto jako prywatne. Ale oznacza to, że udostępnisz swoją Historię wszystkim, z którymi się przyjaźnisz.

Tworzenie prywatnej historii jest naprawdę proste. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 • Otwórz Snapchat i dotknij ikony swojego profilu w lewym górnym rogu.
 • Znajdź nagłówek „Historie” i dotknij „Historia prywatna”.
 • Wybierz osoby, które będą miały dostęp do Twojej Historii.
 • Kontynuuj nagrywanie, tak jak każdą inną historię Snapchata i publikuj ją.
 • Mimo że interfejs Snapchata w aplikacji może być trudny do przyzwyczajenia, publikowanie prywatnych historii jest naprawdę proste.

  Zwyczaj

  Niestandardowe historie były najnowszym dodatkiem do funkcji Snapchat Story. Jest to bardzo popularna aktualizacja ze względu na poziom kontroli, jaki możesz sprawować. Możesz także tworzyć własne historie ze znajomymi, ponieważ dodano funkcję „Nasza historia”.

  W takim przypadku każdy członek grupy może wnieść swój wkład własnymi zdjęciami i filmami, wzbogacając w ten sposób historię. Historie niestandardowe są domyślnie widoczne tylko dla autorów. Możesz jednak zmienić uprawnienia do oglądania i pozwolić innym znajomym je zobaczyć.

  Geo

  Historie geograficzne, które wykorzystują geofencing, pozwalają tworzyć historie, które wyświetlają również Twoją lokalizację. Snapchat narysuje promień jednej przecznicy wokół Twojej lokalizacji, dzięki czemu możesz zaprosić osoby znajdujące się w pobliżu do współtworzenia historii. Znajomi, znajomi znajomych i inne osoby w promieniu jednej przecznicy mogą dodać do utworzonej przez Ciebie historii, jeśli im na to pozwolisz.

  Przypisywanie uprawnień do oglądania

  Fajne w Snapchacie jest również to, że aplikacja umożliwia zmianę uprawnień do przeglądania historii nawet po ich opublikowaniu. Wymagane kroki są łatwe do naśladowania.

 • Przejdź do strony swojego profilu.
 • Dotknij „Ustawienia”.
 • Przejdź do zakładki „Kto może…”.
 • Wybierz „Wyświetl moją historię”.
 • Otrzymasz trzy opcje: Wszyscy, Tylko przyjaciele i Niestandardowe.
 • Dotknij „Niestandardowy”.
 • Stuknij przycisk „Wstecz”, aby zapisać zmiany.
 • Wybranie opcji „Wszyscy” nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zachować prywatność w przypadku treści, które publikujesz wraz z historią. Wybranie opcji „Tylko znajomi” sprawi, że historia stanie się prywatna dla wszystkich osób spoza Twojej listy kontaktów. Obejmuje to znajomych znajomych i osoby znajdujące się w strefie geofence.

  Opcja „Niestandardowa” pozwoli Ci wybrać znajomych, z którymi chcesz zobaczyć swoją historię. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jednego lub dwóch bliskich przyjaciół, wybraną grupę, czy nawet tylko siebie, to zależy wyłącznie od Ciebie.

  Często Zadawane Pytania

  Czy inni ludzie będą wiedzieć, że stworzyłem prywatną historię na Snapchacie?

  Nie. Jedynymi osobami, które mogą zobaczyć Twoją prywatną historię, są osoby, którym udzieliłeś tego pozwolenia. Ale widzowie widzą, że oglądają prywatne treści.

  Czy mogę zobaczyć, kto może przeglądać prywatną historię?

  Nie. Jeśli ktoś inny opublikował prywatną historię i dodał innych użytkowników, nie będziesz w stanie zobaczyć, kto może ją również zobaczyć. O ile inny użytkownik nie doda do Twojej historii, nikt nie będzie wiedział, kto jeszcze ma uprawnienia do oglądania.

  Czy mogę dodać więcej osób do mojej istniejącej historii prywatnej?

  TAk. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ikony swojego profilu w lewym górnym rogu i dotknąć trzech kropek obok swojej prywatnej historii. Pojawi się lista Twoich znajomych i możesz wybrać znajomych, których chcesz dodać, a następnie kliknąć „Zapisz” na dole.

  Dodatkowe informacje o prywatnych historiach Snapchata

  Nie są wysyłane żadne powiadomienia, gdy pozwolisz komuś zobaczyć swoją prywatną historię – dla nich będzie to wyglądać jak każda inna historia. Nie możesz więc używać tej funkcji jako narzędzia marketingowego, chyba że poinformujesz ludzi, że tylko oni mają dostęp do Twoich treści. Jeśli chcesz tego użyć w ten sposób, ogłoś, że zamierzasz opublikować ekskluzywną historię, do której dostęp uzyskają tylko nieliczni.

  Prywatne lub nie, wszystkie historie na Snapchacie trwają 24 godziny. Nawet historie grupowe tworzone podczas imprez czy wycieczek trwają tylko jeden dzień. Nie zapomnij więc zaznaczyć opcji zapisywania podczas tworzenia nowej prywatnej historii, ponieważ uchroni Cię to przed utratą zdjęć.