Jak sprawdzić, czy ktoś jest aktywny na Facebooku

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli często korzystasz z Facebooka, być może zastanawiałeś się, czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy ktoś jest online. Być może chcesz spotkać się z członkiem rodziny, przyjacielem, współpracownikiem lub po prostu być ciekawym.

Na szczęście Facebook ułatwił ten proces. W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić, czy ktoś jest aktywny zarówno na komputerach PC, jak i urządzeniach mobilnych.

Najlepszy sposób na sprawdzenie, czy ktoś jest aktywny na Facebooku za pomocą komputera PC

Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, czy ktoś jest aktywny na Facebooku za pomocą przeglądarki internetowej:

 • Przejdź do „strony głównej”, klikając ikonę logo Facebooka lub przycisk „Strona główna”.
 • Po prawej stronie zobaczysz zakładkę „Kontakty”, która zawiera listę Twoich znajomych. Jeśli zakładka „Kontakty” nie pojawi się automatycznie, należy kliknąć ikonę „Kontakty”.
 • Aby móc zobaczyć status aktywności znajomych z Facebooka, upewnij się, że opcja „Aktywny status” jest włączona. Kliknij przycisk „Opcje” znajdujący się na karcie „Kontakty” i wybierz opcję „Włącz status aktywny”.
 • Poszukaj zielonej kropki między zdjęciem profilowym a imieniem znajomego. Jeśli go widzisz, oznacza to, że są aktualnie aktywni w aplikacji Facebook lub Messenger.
 • Zwróć uwagę, że zielona kropka obok nazwy użytkownika może mieć dwa znaczenia. Ta osoba korzysta z Facebooka lub Messengera, ponieważ Messenger został niedawno usunięty z Facebooka i jest teraz odrębną aplikacją. Jeśli widzisz zieloną kropkę, niekoniecznie oznacza to, że korzystają z samego Messengera.

    Jak wyłączyć WiFi na Facebooku i dlaczego nie powinieneś go używać

  W rezultacie możesz wysłać wiadomość do kogoś na Facebook Messenger po zobaczeniu zielonej kropki, ale możesz nie otrzymać odpowiedzi. Użytkownik może jedynie przeglądać aplikację Facebook i nie korzystać w tej chwili z Messengera. Na tej podstawie nie powinieneś od razu myśleć, że dana osoba celowo cię ignoruje.

  Innym prostym sposobem jest kliknięcie ikony Messenger obok swojego imienia i nazwiska. Otworzy się lista Twoich znajomych z zieloną kropką obok aktywnych użytkowników. Te bez kropki będą miały zamiast tego status czasu ostatniej aktywności.

  Jeśli nie widzisz żadnego wskaźnika stanu aktywności, może to być spowodowane następującymi przyczynami:

 • Osoba nie korzystała z Facebooka od ponad 24 godzin
 • Osoba wyłączyła opcję „Status aktywny”
 • Ta osoba zablokowała Cię w komunikatorze
 • Jak sprawdzić, czy ktoś jest aktywny na Facebook Messengerze

  Podobnie jak w poprzednim przykładzie, należy zauważyć, że Facebook i Messenger to obecnie dwie oddzielne aplikacje. Zielona kropka wskazująca, że ​​dana osoba jest aktywna, pozostanie zielona, ​​dopóki korzystasz z Facebooka lub Messengera. Zielona kropka zmieni kolor na szary, gdy wylogujesz się z Facebooka i upewnisz się, że oba programy nie działają w tle.

  Po otwarciu aplikacji Facebook Messenger u góry ekranu zostanie wyświetlony poziomy pasek z aktualnie aktywnymi użytkownikami.

  Innym sposobem na to jest wybranie ikony „Ludzie” u dołu ekranu. Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlona lista użytkowników aktualnie korzystających z Messengera lub Facebooka.

  Aby zobaczyć aktywnych użytkowników w ten sposób, opcja „Aktywny status” musi być włączona na Twoim koncie. Jeśli ta opcja nie jest włączona automatycznie, wykonaj poniższe czynności:

    Jak sprawdzić swoją etykietę polityczną na Facebooku
 • Otwórz aplikację Facebook Messenger.
 • Wybierz ustawienia konta, klikając zdjęcie profilowe użytkownika w lewym górnym rogu ekranu.
 • W ustawieniach „Profil” wybierz opcję „Aktywny stan”.
 • Zaznacz opcję „Pokaż, kiedy jesteś aktywny”. W ten sposób możesz zobaczyć użytkowników z włączoną opcją Aktywny status.
 • Innym sposobem sprawdzenia, czy ktoś jest aktywny na Facebook Messengerze, jest przeszukanie jego profilu.

 • Kliknij pasek wyszukiwania w Messengerze i wprowadź nazwę użytkownika.
 • Zostanie wyświetlona żądana osoba. Jeśli obok zdjęcia profilowego znajduje się zielona kropka, użytkownik jest aktywny na Messengerze lub Facebooku.
 • Po kliknięciu czyjejś nazwy w Messengerze mogą pojawić się dwie zielone kropki. Pierwszy pojawia się obok ich zdjęcia profilowego, a drugi obok ikony wideo. Gdy zobaczysz zieloną kropkę obok ikony wideo na Messengerze, oznacza to, że dana osoba jest dostępna za pośrednictwem czatu wideo.

  Możesz także użyć przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do samego Messengera i sprawdzić, czy ktoś jest aktualnie aktywny.

 • Zaloguj się i uzyskaj dostęp do swojego konta w Messengerze Strona internetowa.
 • Wybierz opcję „Ustawienia” (przedstawioną trzema kropkami) po lewej stronie ekranu.
 • Otworzy się menu rozwijane, w którym musisz wybrać opcję Aktywne kontakty.
 • Po lewej stronie pod nazwą „Kontakty” zostanie wyświetlona lista aktualnie aktywnych.
 • Jeśli lista jest pusta, opcja Stan aktywny może być wyłączona. Możesz go włączyć, wybierając opcję Ustawienia, a następnie preferencje, w których musisz wybrać i włączyć opcję „Włącz stan aktywny”.

  Czy możesz sprawdzić, czy ktoś jest aktywny na Facebooku, nie będąc przyjaciółmi?

  Niestety Facebook nie pozwala nam sprawdzić stanu aktywności osób spoza naszej listy znajomych. Jest jednak jeden wyjątek.

  Możesz sprawdzić, czy ktoś jest aktywny na Facebooku, nie będąc znajomym, jeśli wcześniej wymieniałeś z nim wiadomości. Jeśli są aktywne, zobaczysz zielony wskaźnik. Jeśli nie, zobaczysz, kiedy ostatnio byli aktywni.

    Jak korzystać z podzielonego ekranu na Facebooku na żywo

  Aby sprawdzić stan aktywności w ten sposób, osoba, której dotyczy wniosek, musi mieć włączoną opcję „Status Aktywny”, tak samo jak Ty. Jeśli nie masz pewności, jak włączyć tę opcję, omówiliśmy to wcześniej w artykule.

  Możesz również wysłać wiadomość do osoby, której obecność w Internecie chcesz odkryć za pośrednictwem Messengera. Jeśli czytelnik zobaczy wysłaną przez Ciebie wiadomość, wyświetli powiadomienie „Wyświetlono” pod nazwą użytkownika, co oznacza, że ​​widział Twoją wiadomość.

  Pamiętaj, że dana osoba może zobaczyć Twoją wiadomość nawet bez informacji zwrotnej w postaci statusu „Wyświetlony”.

  Pokrycie podstaw

  Jak widać, sprawdzanie stanu aktywności użytkowników Facebooka jest dość proste. Tylko upewnij się, że masz włączoną opcję „Stan aktywności”. Dopóki tak jest, będziesz mieć wgląd w aktywnych użytkowników za pomocą wskaźników wizualnych.

  To takie proste, po prostu poszukaj zielonej kropki obok nazwy użytkownika.

  Często sprawdzasz, czy ktoś jest aktywny na Facebooku? Czy wypróbowałeś którąś z wyżej wymienionych sugestii? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x