Jak sprawdzić, czy Twój smartfon z Androidem ma RCS

Być może słyszałeś o RCS io tym, że jest to ogromna aktualizacja w stosunku do SMS-ów, starego standardu wiadomości tekstowych. Ale skąd wiesz, czy faktycznie możesz używać RCS? Pokażemy Ci, jak łatwo sprawdzić.

Krótko mówiąc, RCS (Rich Communication Service) to przyszłość wiadomości tekstowych. Wprowadza wiele funkcji, których prawdopodobnie używasz w aplikacjach do obsługi wiadomości błyskawicznych, takich jak potwierdzenia odczytu, wskaźniki pisania i obrazy wysokiej jakości, do standardowego wysyłania wiadomości tekstowych.

Wdrażanie RCS na telefony było długie i nieporządne. Na początek iPhone’y w ogóle nie obsługują RCS. Zamiast tego Apple używa własnego standardu iMessage. Przewoźnicy ugrzęzli w wdrażaniu urządzeń z Androidem, ale Google pracuje nad tym.

Tak więc, aby uzyskać RCS, musisz użyć urządzenia z Androidem. Ponadto musisz mieć aplikację do obsługi wiadomości obsługującą RCS. Aplikacja Wiadomości Google obsługuje RCS i jest dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem. Jednak wstępnie zainstalowana aplikacja do przesyłania wiadomości od operatora lub producenta telefonu może również obsługiwać RCS.

Ponieważ każdy może zainstalować Aplikacja Wiadomości Google, użyjemy tego w tym przewodniku. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu z Androidem. Jeśli jeszcze nie jest, zezwól aplikacji Wiadomości na domyślną aplikację do obsługi wiadomości w telefonie. Zostanie wyświetlony wyskakujący komunikat z prośbą o wprowadzenie zmiany, jeśli inna aplikacja jest ustawiona jako opcja domyślna.

Następnie dotknij ikony menu z trzema kropkami znajdującej się w prawym górnym rogu.

otwórz wiadomości i dotknij ikony menu

Następnie wybierz „Ustawienia” z menu rozwijanego.

wybierz ustawienia z menu

Jeśli zobaczysz sekcję zatytułowaną „Funkcje czatu” u góry menu Ustawienia, masz RCS. „Czat” to termin używany przez Google w odniesieniu do funkcji RCS.

wybierz funkcje czatu

W ustawieniach „Funkcje czatu” możesz włączyć lub wyłączyć kilka funkcji RCS lub całkowicie je wyłączyć.

przełączanie funkcji rcs

To wszystko. Jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje jeszcze RCS, prawdopodobnie zobaczysz wyskakujący komunikat w aplikacji Wiadomości, w którym możesz go włączyć.