Jak sprawdzić, czy witryna obsługuje HTTP/3?

Czy włączyłeś H3 na swojej stronie i nie wiesz, jak to zweryfikować?

HTTP3 lub H3 to najnowszy protokół HTTP opracowany przez IETF. Nadal jest w wersji roboczej i wkrótce będzie obsługiwana przez główne przeglądarki/klientów. H3 opiera się na SZYBKO protokół sieciowy warstwy transportowej, który został pierwotnie zaprojektowany przez Google. Różni się od wcześniejszych wersji, takich jak H2, który wywodzi się z protokołu SPDY.

Cloudflare opublikował świetny wpis na blogu wyjaśniający implementację techniczną. Warto to przeczytać.

W chwili pisania tego tekstu bardzo niewiele aplikacji po stronie serwera/serwera internetowego/urządzeń sieciowych/CDN obsługuje H3. I można się domyślić – Cloudflare to pierwszy CDN oferujący H3.

Porozmawiajmy o wsparciu po stronie klienta.

H3 jest wciąż w fazie roboczej, więc nie każda przeglądarka obsługuje jeszcze H3. W tej chwili możesz go przetestować za pomocą następujących elementów. Jak zwykle, mogę uzyć byłoby odniesieniem do sprawdzenia obsługiwanych przeglądarek.

newsblog.pl HTTP/3 test szybko łączy Twoją witrynę za pomocą cURL i pokazuje, czy obsługuje ona protokół H3/QUIC. Jeśli połączenie się powiedzie, wyświetlane są anonsowane obsługiwane wersje.

Możesz też sprawdzić to samo dla wszystkich swoich usług internetowych za pomocą interfejsu API protokołu HTTP protokołu newsblog.pl. Zapewnia to bardzo potrzebną szybkość, jeśli masz wiele witryn tematycznych do raportowania.

Co ciekawe, bezpłatny poziom to sposób na wypróbowanie tego przy 3000 wywołań API miesięcznie. Istnieją jednak aktualizacje zaczynające się od 5 USD miesięcznie, które obejmują 10 tys. żądań API ze znacznie wyższą stawką 25 żądań na sekundę.

Kontrola HTTP/3

Narzędzie internetowe firmy LightSpeed.

Dostęp Kontrola HTTP/3 i wprowadź testowany adres URL. Wyniki otrzymasz natychmiast.

Firefox

Nocne Firefoksa niedawno ogłosił wsparcie dla H3.

Firefox Nightly ma teraz wczesną obsługę HTTP/3 do publicznych testów!

— Daniel Stenberg (@bagder) 4 listopada 2019 r.

  • Uruchom Firefox Nightly
  • Wpisz about:config w pasku adresu i naciśnij enter
  • Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj
  • Wyszukaj network.http.http3.enabled i kliknij przycisk przełączania, aby go włączyć.

  • Co wieczór zrestartuj Firefoksa i otwórz narzędzia programistyczne
  • Wejdź na stronę i spójrz na kolumnę „Protokół”.

newsblog.pl obsługuje HTTP/3 i widać to.

Google Chrome

Spodziewałeś się, prawda?

Możesz użyć Chrome Kanaryjski testować.

Google Chrome Canary właśnie stał się pierwszą (dostępną) przeglądarką integrującą (bardzo) eksperymentalną #SZYBKO i wsparcie HTTP/3!

Dodaj flagi „–enable-quic –quic-version=h3-23” i powinieneś zobaczyć „http/2+quic/99” w devtools, co w rzeczywistości jest http3 w przebraniu! pic.twitter.com/5Fhui46h3x

— Robin Marks (@programowanieart) 19 września 2019 r.

Uruchom Chrome Canary z flagą „–enable-quic –quic-version=h3-23” i uruchom test. Nie zobaczysz H3 ani HTTP/3 jako protokołu w narzędziach programistycznych, ale „http2+quic/99”.

newsblog.pl API

Chcesz to przetestować programowo? Wypróbuj newsblog.pl HTTP Protocol API. Nie tylko HTTP/3, ale drukuje, jeśli dana witryna obsługuje inne protokoły, takie jak HTTP/1.1 i HTTP/2.

Co ciekawe, bezpłatny poziom to sposób na wypróbowanie tego przy 3000 wywołań API miesięcznie.

kędzior

Nie chcesz wychodzić z terminala?

cURL jest świetny, a najnowsza wersja umożliwia testowanie przy użyciu flagi –http3. Pobierz cURL i skompiluj go ze źródła.

curl --http3 https://yoursite.com -I

Inną opcją byłoby zbudowanie klienta cURL jak poniżej. To działałoby na Linuksie.

curl --proto '=https' --tlsv1.2 -sSf https://sh.rustup.rs | sh
  • Zbuduj quiche, jak wyjaśniono tutaj

To działa!

Wniosek

Mam nadzieję, że to daje pomysł na testowanie witryny, jeśli włączony jest HTTP/3. Jeśli jesteś właścicielem witryny, skorzystaj z najnowszego protokołu, aby uzyskać lepszą wydajność sieci.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x