Jak sprawdzić, czy witryna wykorzystuje kryptowalutę

Udostępnij teraz w social media:


Wydobywanie kryptowaluty wymaga systemu o dość dobrych specyfikacjach. Jeśli zdecydujesz się wydobywać kryptowalutę, być może będziesz musiał najpierw zainwestować w dobry system stacjonarny. Strony internetowe zaczęły wykorzystywać zasoby systemowe użytkowników, którzy je odwiedzają, do wydobywania waluty. Niektórzy mówią o tym otwarcie i powiedzą Ci, co się dzieje, za pomocą komunikatu wyświetlanego na ekranie. To jak odpowiedź strony internetowej na adblockery. Oczywiście nie wszystkie witryny internetowe informują o tym, co robią. Niektóre kopie kryptowalut przez przeglądarkę bez informowania Cię. Kto zajmuje się wydobyciem? to aplikacja internetowa, która zawiera obszerną listę znanych stron internetowych, które zajmują się wydobyciem kryptowalut. Pozwala również sprawdzić, czy witryna internetowa wydobywa kryptowalutę bez informowania Cię.

  Jak zmienić czcionki w systemie Android

Wizyta Kto jest górnikiem? i wprowadź adres URL witryny, co do której podejrzewasz, że używa Twojej przeglądarki do wydobywania waluty. Aplikacja poinformuje Cię, czy Twoje podejrzenia są prawdziwe. Możesz także przeglądać listę stron internetowych, które używają mojej waluty.

Jeśli chodzi o środki zaradcze, możesz przestać odwiedzać witrynę internetową lub zablokować wydobywanie w przeglądarce za pomocą dodatku lub rozszerzenia. Zwykle możesz sprawdzić witrynę internetową, aby sprawdzić, czy kopie kryptowalutę, sprawdzając kod HTML, ale wymaga to wiedzieć, czego szukać, i zajmuje trochę czasu. To jest łatwiejsze. Jeśli nagle zauważysz gwałtowny wzrost wykorzystania procesora bez wyraźnego powodu podczas przeglądania sieci, dobrym pomysłem może być sprawdzenie, czy witryna wydobywa kryptowalutę bez informowania Cię.

  Jak zmienić przypisanie przycisku Bixby na Samsung Galaxy S8 / S8 + [No Root]

Warto zastanowić się, czy ta praktyka jest etyczna, czy nie, ale rozróżnia się, gdy strony internetowe nie chcą ujawniać tego, co robią. Niektórzy użytkownicy, którzy korzystają ze stron internetowych, nie mają żadnych skrupułów, jeśli chodzi o pozwolenie na wykorzystanie ich systemu do wydobywania kryptowaluty, jednak decyzja o tym, czy chcą wnieść taki wkład, powinna należeć do użytkownika. Ponadto istnieje oczywiste obciążenie procesora, a nawet rachunek za prąd. Nie będziesz spędzać godzin na stronie internetowej, ale jeśli zostawisz ją otwartą w karcie i zapomnisz o niej, twój system może się nagrzać, twój system może zacząć się opóźniać i oczywiście zużywa więcej energii.

Nie masz zbyt wiele możliwości regresu, jeśli okaże się, że witryna rzeczywiście wydobywa kryptowalutę. Wydaje się, że nie ma (jeszcze) prawa przeciwko temu. Możesz zablokować wydobywanie w przeglądarce za pomocą dodatków i rozszerzeń lub możesz przestać odwiedzać witrynę internetową, która angażuje się w tę praktykę.

  Pływający menedżer schowka, który zapisuje wiele fragmentów [Android]

x