Jak sprawdzić, do której wersji systemu Windows służy klucz produktu

Istnieją dwa sposoby legalnego uzyskania systemu Windows 10; możesz kupić laptopa z licencją OEM systemu Windows 10 lub możesz kupić licencję od firmy Microsoft. Jeśli kupujesz licencję od firmy Microsoft, naprawdę nie możesz się pomylić, jednak wiele osób kupuje licencje również od dostawców zewnętrznych. W związku z tym jest tam więcej miejsca na błędy i możesz skończyć z kluczem produktu, który nie pasuje do wersji systemu Windows, którą chcesz kupić. Oto, jak sprawdzić, do której wersji systemu Windows jest przeznaczony klucz produktu.

Aby dowiedzieć się, do której wersji systemu Windows jest przeznaczony klucz produktu, potrzebujesz aplikacji o nazwie ShowKeyPlus. Ta aplikacja może odczytywać klucze produktów, które znajdują się na płycie głównej, tj. Klucze OEM, ale może również umożliwić sprawdzenie, do której wersji systemu Windows jest dany klucz. Nie musi to koniecznie być klucz odczytany z bieżącej instalacji lub ze sprzętu. Każdy klucz, który masz pod ręką, można sprawdzić.

Wersja Windows – klucz produktu

Pobierz i uruchom ShowKeyPlus. Uruchom aplikację, aby odczytać bieżący klucz w systemie i zidentyfikować zainstalowaną wersję systemu Windows. Informuje również o aktualnym numerze kompilacji i czy korzystasz z 32-bitowego, czy 64-bitowego systemu Windows. Jeśli chcesz, możesz zapisać te informacje w pliku tekstowym, klikając przycisk Zapisz.

Ponieważ martwimy się, do której wersji systemu Windows jest przeznaczony klucz produktu, musimy przejść do karty Sprawdź klucz produktu.

Tutaj wprowadź klucz, który masz pod ręką, a sprawdzi, do której edycji jest przeznaczony. Aplikacja automatycznie wprowadzi myślnik między każdymi pięcioma znakami klucza.

ShowKeyPlus informuje, czy klucz produktu jest przeznaczony dla systemu Windows Home, Professional lub Education, a także informuje o typie licencji, tj. Czy jest to licencja OEM czy EULA (niepowiązana z konkretną maszyną) oraz czy jest to licencja zbiorcza, czy nie .

Oczywiście nie możesz sprawdzić klucza, chyba że kupisz go najpierw, więc to narzędzie nie będzie zbyt przydatne, jeśli podejrzewasz, że osoba / dostawca, od którego kupujesz licencję, nie jest wiarygodna. Narzędzie jest przydatne, jeśli kupujesz od wiarygodnego dostawcy i podejrzewasz, że mógł on dostarczyć niewłaściwe klucze. Jest to prosty sposób na sprawdzenie i zakładając dobrą wolę między wszystkimi zaangażowanymi osobami, możesz otrzymać zwrot pieniędzy lub wymienić klucze.