Jak sprawdzić, kiedy utworzono Twój identyfikator Apple ID

Nikt tak naprawdę nie zaznacza daty, kiedy tworzy konto e-mail lub konto na Facebooku. To nie jest informacja, której potrzebujesz, dopóki jej nie potrzebujesz. Na przykład data utworzenia konta Gmail pomoże Ci odzyskać utracone hasło. Apple nie zapyta Cię, kiedy utworzyłeś swój Apple ID, jeśli odzyskujesz hasło, ale może pojawić się potrzeba, aby dowiedzieć się, kiedy utworzono Twój Apple ID. Wtedy przekonasz się, jak bardzo nieprzydatne są informacje o Twoim koncie Apple. Oto obejście.

Sprawdź swój email

Twój Apple ID jest powiązany z e-mailem. Jeśli nie zmieniłeś ostatnio adresu e-mail Apple ID, przeszukaj swoją skrzynkę odbiorczą w poszukiwaniu najwcześniejszej wiadomości e-mail od Apple dotyczącej aktywności na Twoim koncie. To długa perspektywa, ale jeśli jest tam e-mail, może dać ci dość dokładne wyobrażenie o tym, kiedy Twoje konto zostało utworzone.

Historia zakupów

Jeśli utworzyłeś Apple ID, możesz bezpiecznie założyć, że zrobiłeś to, aby pobrać aplikację. W takim przypadku historia zakupów prawdopodobnie pokaże Ci, kiedy utworzyłeś swój Apple ID. Jedyną sztuczką jest znalezienie historii zakupów.

W systemie iOS 11 otwórz aplikację App Store. Stuknij swój profil w prawym górnym rogu, a na stronie Konto stuknij swój identyfikator u góry. Przewiń w dół na następnym ekranie i dotknij Historia zakupów.

Domyślnie iOS pokazuje historię zakupów z ostatnich 90 dni. Dotknij opcji „90 dni”, aby wybrać niestandardowy zakres dat. Zaczynasz od wybrania roku. Ponieważ próbujesz dowiedzieć się, kiedy utworzyłeś swój Apple ID, stuknij najwcześniejszy rok, który pojawia się w Zakresie dat.

Następnie wybierz najwcześniejszy miesiąc, który pojawia się pod rokiem i dobrze oszacujesz, kiedy utworzyłeś swój Apple ID. Wszystkie dokonane zakupy, tj. Wszystkie pobrane aplikacje, pojawiają się w historii zakupów. Nie ma znaczenia, czy kupiłeś aplikację, czy pobrałeś darmową.

Kiedyś istniała opcja przeglądania historii zakupów w iTunes, ale ponieważ Apple całkowicie usunęło App Store z iTunes, jest to jedyna obejście.

Informacje bankowe

Jeśli przypadkowo pierwsza aplikacja, którą kiedykolwiek pobrałeś po utworzeniu swojego Apple ID, była płatna, możesz znaleźć informacje o zakupie na swoim koncie bankowym. W takim przypadku lepiej przejrzeć pocztę e-mail pod kątem faktury wysłanej przez Apple po dokonaniu zakupu. Jest to oczywiście rzadki przypadek i najmniej praktyczne rozwiązanie.