Większość osób nie zwraca uwagi na datę zakupu swojego konta e-mail czy konta na Facebooku, ponieważ nie jest to informacja, którą na co dzień się wykorzystuje. Jednak data utworzenia konta Gmail może być kluczowa w sytuacji, gdy potrzebujesz odzyskać utracone hasło. Podobnie, Apple nie zapyta Cię o datę utworzenia Apple ID podczas procesu resetowania hasła, ale może się zdarzyć, że będziesz chciał wiedzieć, kiedy dokładnie założyłeś swoje konto. W takich przypadkach może okazać się, że brak tej informacji jest uciążliwy. Oto kilka sposobów, które mogą Ci w tym pomóc.
Sprawdzenie skrzynki e-mail
Twój Apple ID jest powiązany z adresem e-mail. Jeśli nie zmieniałeś go ostatnio, przeszukaj swoją skrzynkę odbiorczą w poszukiwaniu najstarszej wiadomości od Apple dotyczącej aktywacji konta. Choć może to być czasochłonne, odnalezienie takiego e-maila może dostarczyć informacji o dacie założenia konta.
Analiza historii zakupów
Zakładając Apple ID, można przypuszczać, że zrobiłeś to, aby pobierać aplikacje. W związku z tym historia zakupów może ujawnić datę utworzenia konta. Kluczem jest odnalezienie tej historii.
Aby to zrobić w iOS 11, otwórz aplikację App Store. Kliknij na swój profil w prawym górnym rogu, a następnie na stronie konta stuknij w swój identyfikator. Następnie przewiń w dół i wybierz opcję „Historia zakupów”.
Domyślnie wyświetlana jest historia zakupów z ostatnich 90 dni. Kliknij na „90 dni”, aby ustawić inny zakres dat. Najpierw wybierz rok. Aby dowiedzieć się, kiedy powstał Twój Apple ID, wybierz najwcześniejszy rok, który jest dostępny w tej sekcji.
Następnie wybierz najwcześniejszy miesiąc w wybranym roku, co pozwoli Ci przybliżyć datę utworzenia swojego Apple ID. W historii zakupów znajdą się wszystkie aplikacje, które pobrałeś, niezależnie od tego, czy były płatne, czy darmowe.
W przeszłości można było przeglądać historię zakupów w iTunes, ale ponieważ Apple usunęło App Store z tej aplikacji, obecnie powyższa metoda jest jedyną dostępną opcją.
Sprawdzenie danych bankowych
Jeśli pierwsza aplikacja, którą pobrałeś po utworzeniu Apple ID, była płatna, możesz znaleźć szczegóły dotyczące zakupu na swoim koncie bankowym. W takiej sytuacji warto także sprawdzić swoją skrzynkę e-mail w poszukiwaniu faktury, którą Apple wysłało po dokonaniu zakupu. Choć jest to mało prawdopodobne i mniej praktyczne, może okazać się pomocne w niektórych przypadkach.
newsblog.pl