Jak sprawdzić, które aplikacje spowalniają iPhone’a

Jeśli programiści nie zaktualizują aplikacji, aby były zgodne z najnowszą wersją iOS, aplikacje mogą spowolnić działanie iPhone’a. Jeśli uruchomisz taką aplikację na swoim telefonie, iOS ostrzega, że ​​może to spowolnić Twoje urządzenie. Jest to niefortunny problem, który pojawia się, gdy programiści nie aktualizują regularnie swoich aplikacji. Wraz z rozwojem iOS drobne i duże zmiany w systemie operacyjnym wpływają na działanie aplikacji. Apple regularnie aktualizuje programistów o te zmiany i udostępnia im wersję beta następnego systemu iOS, aby mogli aktualizować swoje aplikacje. Jednak nie wszyscy programiści będą go przestrzegać, a to pozostawi aplikacje, które mogą spowolnić urządzenie. iOS 10.3, obecnie w publicznej wersji beta, pozwala teraz wyświetlić pełną listę aplikacji spowalniających iPhone’a.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Informacje> Aplikacje. W systemie iOS 10.2 i starszym można wyświetlać tylko miejsce zajmowane przez aplikacje. W systemie iOS 10.3 i nowszym możesz stuknąć „Aplikacje”, aby przejść do ekranu Zgodność aplikacji.

Tutaj możesz zobaczyć pełną listę aplikacji, które spowalniają Twój iPhone.

Możesz dotknąć aplikacji, aby przejść do jej strony App Store. Możesz zostawić komentarz do aplikacji, aby poprosić programistę o jej aktualizację, ale to wszystko. Warto wspomnieć, że programiści często mają niewielki lub żaden sposób na śledzenie tych komentarzy. Jeśli jest to aplikacja, którą naprawdę lubisz, znajdź informacje o niej i wyślij jej uprzejmego e-maila.

W niektórych przypadkach aplikacje spowalniające iPhone’a zostały pobrane z App Store. Na przykład aplikacja Stickered firmy Facebook. Ten rodzaj aplikacji nigdy nie będzie aktualizowany. Musisz sobie poradzić z tym spowolnieniem telefonu lub znaleźć alternatywę. W innych przypadkach, takich jak Infinity Blade I, aplikacja jest nadal dostępna i czeka na aktualizację przez programistę.

Lista aplikacji spowalniających iPhone’a nie jest obecnie dostępna dla użytkowników iOS w stabilnej wersji.