Jak wykonywać czynności, dotykając tylnej części telefonu z Androidem

Gesty i skróty umożliwiają szybki dostęp do elementów bez konieczności przechodzenia przez aplikacje i menu. A co by było, gdybyś mógł po prostu dotknąć tylnej części telefonu, aby wykonać czynność? Pokażemy Ci, jak to zrobić na telefonie z Androidem.

Aby rozpocząć, musisz wykonać kilka czynności. Najpierw musisz mieć urządzenie z systemem Android 7.0 lub nowszym. Następnie musimy załadować aplikację o nazwie „Tap, Tap”. Proces jest bardzo prosty.

Otwórz przeglądarkę internetową na swoim urządzeniu z Androidem i przejdź do ten wątek na forum XDA. Pobierz plik APK dla najnowszej wersji aplikacji. W chwili pisania tego tekstu aplikacja jest nadal w wersji beta, więc wygląd zrzutów ekranu może się nieznacznie zmienić.

pobierz najnowszy plik APK

Plik zostanie pobrany i pojawi się w powiadomieniach. Stuknij powiadomienie, aby zainstalować pakiet APK.

dotknij powiadomienia

Może być konieczne zezwolenie przeglądarce na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. W takim przypadku wyskakujące okienko przeniesie Cię do ustawień aplikacji.

ustawienia nieznanych źródeł

Ustaw przełącznik na „Zezwalaj z tego źródła”. Nie będziesz musiał tego robić przy następnej instalacji APK z przeglądarki.

przełącz zezwalaj z tego źródła

Następnie wróć i wybierz „Zainstaluj” w wyskakującym okienku.

dotknij zainstaluj

Po zakończeniu instalacji aplikacji dotknij „Otwórz”, aby ją uruchomić.

otwórz aplikację dotknij

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić z Tap, Tap, jest włączenie usługi ułatwień dostępu. To ustawienie umożliwia aplikacji rozpoznawanie dotknięć z tyłu urządzenia i wykonywanie różnych czynności. Stuknij wiadomość u góry aplikacji.

dotknij banera usługi ułatwień dostępu

Zostaniesz przeniesiony do ustawień „Ułatwienia dostępu” Androida. Znajdź Stuknij, Stuknij na liście.

wybierz dotknij, dotknij

Przełącz przełącznik na „Użyj dotknij, dotknij”. Komunikat wyjaśni, że daje to aplikacji pełną kontrolę nad urządzeniem. Jeśli się zgadzasz, kliknij „Zezwól”.

pozwalają na pełną kontrolę

Nastąpi powrót do aplikacji Tap, Tap. Następnie musimy wyłączyć optymalizacje baterii, aby upewnić się, że aplikacja nie zostanie zabita w tle.

wyłącz baner optymalizacji baterii

Zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o zezwolenie aplikacji na ciągłe działanie w tle. Wybierz „Zezwól”, aby kontynuować.

pozwalają działać w tle

Aplikacja jest już gotowa! Jest wiele rzeczy, które można zrobić za pomocą Stuknij, Stuknij, więc przyjrzyjmy się wszystkim opcjom.

Po pierwsze, ustawienia „Gest” pozwalają wybrać „Model urządzenia” i dostosować czułość gestu. W chwili pisania tego tekstu „Modele urządzeń” to tylko kilka telefonów Pixel, ale aplikacja działa z wieloma innymi urządzeniami.

ustawienia gestów

Możesz skonfigurować dwa gesty: „Działania dwukrotnego dotknięcia” i „Działania trzykrotnego dotknięcia”. Gest podwójnego dotknięcia jest zawsze włączony, ale potrójne dotknięcie można włączyć lub wyłączyć.

dotknij dwukrotnie i dotknij trzykrotnie

Jeśli otworzymy ustawienia „Działania dwukrotnego dotknięcia”, zobaczymy kilka działań już wykonanych. Akcje przebiegają w kolejności od góry do dołu. W takim przypadku dwukrotne dotknięcie spowoduje uruchomienie Asystenta Google, a drugie dwukrotne dotknięcie spowoduje wykonanie zrzutu ekranu.

akcje dwukrotnego dotknięcia

Aby zmienić kolejność akcji lub usunąć akcję, dotknij i przytrzymaj ikonę „=” w rogu karty akcji. Przeciągnij go do kosza, aby go usunąć.

przeciągnij kartę do kosza

Aby dodać nową akcję, dotknij przycisku „Dodaj akcję” u dołu ekranu.

dotknij dodaj akcję

Do wyboru jest kilka różnych kategorii działań. Zachęcamy do zapoznania się z każdym z nich, aby zobaczyć, co możesz zrobić. Oto kilka przykładów:

Uruchom: uruchamiaj określone aplikacje, skróty, Asystenta Google, wyszukiwanie w Internecie itp.
Czynności: Zrób zrzut ekranu, otwórz obszar powiadomień, zablokuj ekran, szufladę aplikacji, odtwórz / wstrzymaj itp.
Media: latarka, tryb osiągalności.
Zaawansowane: Hamburger Menu / przycisk Wstecz, Tasker.

kategorie działań

Dotknij przycisku „+” obok czynności, aby ją dodać.

dodaj akcję

Akcje mogą również obejmować „Wymagania”. Wymaganie musi zostać spełnione, aby akcja została uruchomiona. Możesz użyć wymagań, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu akcji. Kliknij „Dodaj wymaganie”.

dotknij dodaj wymaganie

Przewiń listę wymagań i naciśnij przycisk „+”, aby je dodać. Do akcji można dodać wiele wymagań.

dodaj wymagania

Konfiguracja „Działania trzykrotnego dotknięcia” działa w ten sam sposób, ale najpierw musisz ją włączyć.

włączyć trzykrotne dotknięcie

Następną rzeczą, którą skonfigurujemy, będzie „Bramy”. Są to sytuacje podobne do wymagań, które uniemożliwiają wykonywanie gestów. Wymagania dotyczą pojedynczych akcji, podczas gdy Bramy dotyczą wszystkich z nich.

bramy

Włącz przełącznik dla dowolnej bramy lub dotknij „Dodaj bramę”, aby dodać więcej.

dodaj bramę

Otóż ​​to! Jak wspomniano, w tej aplikacji jest mnóstwo opcji. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Jeśli poświęcisz trochę czasu na eksplorację, możesz utworzyć bardzo przydatne skróty.