Jak sterować multimediami w Chrome ze słuchawek Bluetooth

Bluetooth istnieje od dawna. Kiedy telefony z internetem były nadal popularne, Bluetooth był używany jako medium do bezprzewodowego wysyłania / odbierania plików. Teraz Bluetooth jest częściej używany do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatury, mysz, głośniki i słuchawki. Słuchawki Bluetooth, a nawet niektóre głośniki umożliwiają sterowanie odtwarzanymi multimediami. Niestety, te kontrolki nie zawsze działają. Jeśli słuchasz muzyki lub oglądasz Netflix w Chrome, Twoje słuchawki lub głośniki Bluetooth mogą nie być w stanie odtwarzać / wstrzymywać odtwarzacza. Oto, jak możesz sterować multimediami w Chrome ze słuchawek i / lub głośników Bluetooth.

Słuchawki Chrome i Bluetooth

Zanim zaczniemy, pomiń kilka podstawowych rzeczy.

Podstawowe testy

Najpierw upewnij się, że wiesz, który przycisk na urządzeniu Bluetooth będzie odtwarzał / wstrzymywał multimedia, a który będzie zarządzać głośnością.

Po drugie, najpierw podłącz słuchawki Bluetooth do telefonu i sprawdź, czy wszystkie elementy sterujące działają. Smartfony działają wykładniczo lepiej z urządzeniami Bluetooth i podobnie urządzenia Bluetooth zwykle lepiej współpracują ze smartfonami.

Ostatni, i ten jest nieco oczywisty, upewnij się, że twoje urządzenie jest naładowane, Bluetooth jest włączony / włączony w twoim systemie, a urządzenie jest prawidłowo podłączone.

Sterowanie multimediami w Chrome

Po wyjęciu z pudełka Chrome nie będzie działać z elementami sterującymi na słuchawkach Bluetooth. Jeśli oglądasz multimedia w Chrome, dźwięk będzie przesyłany, ale nawet przy tym jakość może nie być taka sama, jak podczas odtwarzania treści lokalnych z odtwarzacza na komputerze.

Aby sterować multimediami w Chrome ze słuchawek lub głośników Bluetooth, zainstaluj rozszerzenie Streamkeys ze sklepu internetowego Chrome. Po zainstalowaniu rozszerzenia otwórz nową kartę i odwiedź YouTube, Netflix, Vimeo lub dowolną inną witrynę internetową, na której oglądasz multimedia. Odtwórz coś i użyj przycisków sterowania multimediami na słuchawkach Bluetooth, aby odtwarzać / wstrzymywać odtwarzacz.

Rozszerzenie nie musi być konfigurowane, wystarczy zainstalować. Nie będziesz w stanie zarządzać głośnością odtwarzacza w Chrome. Przyciski głośności na słuchawkach zmienią głośność systemu i nie ma sposobu, aby to zmienić. W takich sytuacjach system operacyjny ma pierwszeństwo przed aplikacjami.

Streamkeys to bogate w funkcje rozszerzenie. Możesz go użyć do ustawienia priorytetu witryny podczas sterowania odtwarzaniem.

Oprócz sterowania multimediami w Chrome za pomocą słuchawek i głośników Bluetooth, rozszerzenie może również dodać rozbudowaną obsługę skrótów klawiaturowych. Wiele opcji jest ukierunkowanych na YouTube, jednak okaże się, że działają one również z innymi witrynami internetowymi.