Udostępnij teraz w social media:

Facebook Messenger nie jest używany do pracy. To narzędzie do przesyłania wiadomości, którego używamy do swobodnych rozmów. Ponieważ narzędzia do spotkań online zyskują teraz więcej użytkowników, jest to kolejna nisza, do której można wykorzystać aplikację Messenger. Cue Facebook Messenger Rooms.

Pokoje Facebook Messenger

Pokoje Facebook Messenger to w zasadzie pokoje spotkań online; można je utworzyć za pomocą interfejsu internetowego Facebooka, interfejsu internetowego Messenger, aplikacji Facebooka na iOS i Androida oraz aplikacji Messenger na iOS i Androida.

Pokój jest powiązany z osobą i nie jest utworzony dla tematu. Możesz otworzyć pokój dla każdego, kto ma do niego link, lub zaprosić określone osoby. Możesz lepiej kontrolować publiczność w pokoju, jeśli utworzysz go z aplikacji Facebook / Messenger.

Sprawdź -   Jak znaleźć link do pobrania pliku w systemie macOS

1. Stwórz pokój Facebook Messenger – Internet

Możesz utworzyć grupę na Facebooku Messenger z poziomu interfejsu internetowego.

Odwiedź Facebook (upewnij się, że jesteś zalogowany). Kliknij wewnątrz nowej skrzynki pocztowej. Kliknij fioletową ikonę kamery internetowej (możesz zobaczyć sekcję „Pokoje” tuż pod nową skrzynką pocztową z przyciskiem „Utwórz” w prawym górnym rogu. Możesz go kliknąć, aby utworzyć pokój).

Wybierz Aktywność pokoju, ustaw czas, w którym pokój będzie aktywny, i wybierz, kogo chcesz zaprosić. Kliknij „Utwórz pokój”, a każda zaproszona osoba otrzyma zaproszenie do pokoju.

Aby stworzyć pokój bezpośrednio w Messengerze;

Kliknij ikonę komunikatora w prawym górnym rogu. Kliknij ikonę wideo. Otworzy się nowe okno.

Sprawdź -   Jak naprawić rozmyte czcionki w systemie macOS Mojave

Nowe okno poprosi o dostęp do kamery internetowej i mikrofonu. Przyznaj to. Udostępnij link każdemu, kogo chcesz zaprosić, lub kliknij przycisk „Edytuj” i wybierz odbiorców. Jeśli chcesz zmienić ustawienia wideo i audio, kliknij przycisk koła zębatego w prawym górnym rogu.

2. Utwórz pokój Facebook Messenger – Aplikacje

Możesz utworzyć pokój Facebook Messenger zarówno z aplikacji Facebook, jak i aplikacji Messenger.

1. Aplikacja Facebook

Otwórz aplikację Facebook. Kliknij fioletowy przycisk kamery internetowej, aby utworzyć pokój. Wybierz działanie, godzinę, a następnie wybierz, kogo chcesz zaprosić. Kiedy klikniesz Dalej, zaproszenie zostanie wysłane do wszystkich uczestników.

2. Aplikacja Messenger

Otwórz aplikację Messenger. Przejdź do karty Osoby. Kliknij Utwórz pokój. Udostępnij link do pokoju, klikając „Udostępnij link”. Zmień odbiorców w pokoju, klikając „Kto może dołączyć”.

Sprawdź -   Wygeneruj listę wszystkiego, co musisz spakować na podróż

3. Wyjście z pokoju a pokój końcowy

Możesz opuścić pokój, ale pozostanie on aktywny. Gdy ktoś wejdzie do pokoju, otrzymasz ostrzeżenie. Kiedy kończysz pokój, nikt nie może do niego dołączyć.

Wniosek

Pokoje Facebook Messenger nie wymagają, aby uczestnicy byli na Facebooku. Jeśli udostępnisz link do grupy i skonfigurujesz go tak, aby każdy, kto ma link, mógł dołączyć, będziesz mógł zaprosić każdego i wszystkich.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl