Jak szybko i łatwo zrobić kartki świąteczne w serwisie Canva

  • Skorzystaj z szablonów Canva, aby stworzyć niepowtarzalne i spersonalizowane kartki świąteczne. Przejdź na Canva Pro, aby uzyskać więcej opcji projektowania.
  • Dostosuj szablony, dodając własne zdjęcia i zmieniając sformułowania. Zmień obrazy stockowe i zmień kolory, aby nadać im osobisty charakter.
  • Wybierz, czy chcesz wysłać swoją kartę e-mailem, czy skorzystać z usług drukowania Canva. Z łatwością pobierz i dołącz kartę do wiadomości e-mail lub wybierz rodzaj i ilość papieru do drukowania.

Szukasz sposobu na stworzenie wyjątkowych kartek świątecznych, które zachwycą Twoją rodzinę i przyjaciół? Canva może w tym pomóc, niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z szablonu, czy zamieścić na karcie własne zdjęcia i wiadomości. Oto jak zaprojektować idealną kartkę świąteczną w serwisie Canva.

Jak zrobić kartkę świąteczną przy użyciu szablonu Canva

Zaczynamy dalej Strona główna Canvy, wpisz Kartki świąteczne w pasku wyszukiwania, upewnij się, że na karcie podświetlona jest Szablony, i naciśnij Enter. Tam zobaczysz szeroką gamę szablonów, których możesz użyć.

Jeśli szablon ma ikonę korony, projekt jest dostępny tylko dla użytkowników Canva Pro. Jeśli jednak zobaczysz szablon, który Ci się spodoba, być może warto uaktualnić go do Canva Pro lub przynajmniej przetestować go w ramach bezpłatnego okresu próbnego.

Przeglądaj, aż znajdziesz szablon, który Ci się podoba, kliknij go, a następnie kliknij Dostosuj ten szablon. Stamtąd będziesz używać strony Edytor Canva do projektowania swojej karty.

Ponieważ wyszukiwałeś konkretnie karty, większość wybranych przez Ciebie szablonów będzie już je mieć na liście jako funkcja Zaproszenia, co daje karcie dokładne wymiary potrzebne do usług drukowania.

Praca z szablonami jest niezwykle łatwa, ponieważ wystarczy zamienić obrazy stockowe na własne i zmienić ich treść. Możesz także zmienić kolor elementów, aby uczynić go bardziej osobistym. Gdy już skończysz, możesz skorzystać z usług drukowania Canva lub wysłać kartę e-mailem, aby zaoszczędzić pieniądze i papier (więcej na ten temat później).

Jak zrobić kartkę świąteczną od podstaw w serwisie Canva

Tworzenie kartki świątecznej od podstaw w serwisie Canva może być nieco bardziej skomplikowane, ale dzięki temu będziesz mieć spersonalizowaną kartkę, którą będziesz mógł podzielić się ze światem. Na stronie głównej Canva kliknij Utwórz projekt i wpisz Karta. Zobaczysz wiele opcji układu i rozmiaru, więc wybierz tę, której chcesz użyć.

Po otwarciu edytora Canva zobaczysz puste płótno. To od Ciebie zależy, jak chcesz zaprojektować kartę. Możesz otworzyć kartę Elementy na lewym pasku narzędzi i wpisać Boże Narodzenie, aby zobaczyć świąteczne opcje, które możesz dodać do karty. Dodatkowo skorzystaj z zakładek Tekst i Przesłane, aby dodać podpisy i własne zdjęcia.

Możesz także wypróbować niektóre aplikacje Canva — dodanie Bitmoji lub użycie TypeCraft z pewnością wyróżni Twoją kartę.

Jak udostępnić swoją domową kartkę świąteczną

Po utworzeniu karty nadszedł czas, aby zdecydować, czy chcesz wysłać ją do innych osób e-mailem, czy wolisz skorzystać z usług drukowania Canva.

Aby wysłać wiadomość e-mailem, kliknij opcję Udostępnij w prawym górnym rogu Edytora Canva, a następnie wybierz opcję Pobierz. Ustaw specyfikację sposobu zapisywania pliku na komputerze i kliknij Pobierz. Stamtąd załącz plik do wiadomości e-mail i wyślij go.

Aby wydrukować kartkę świąteczną, kliknij przycisk Drukuj zaproszenia, jeśli jest dostępny, lub wybierz Udostępnij, a następnie wybierz opcję Drukuj w serwisie Canva. W tym miejscu wybierz rodzaj papieru, wykończenie i ilość. Podczas kontynuowania zakupu zostaniesz poproszony o podanie adresu i informacji o płatności.

Zobaczysz także informację, że jeśli nie będziesz zadowolony z zamówienia, Canva zrobi wszystko, co w jego mocy, aby to naprawić lub zwrócić pieniądze za zamówienie.

Niezależnie od tego, czy tworzysz kartkę świąteczną od podstaw, czy szukasz wygodnych szablonów, Canva oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do uproszczenia tego procesu. Jeśli chcesz podjąć kolejne przedsięwzięcie projektowe i dodać osobisty akcent swoim Bożym Narodzeniom za pomocą niestandardowych kartek, zapoznaj się z kreatywnymi możliwościami, jakie oferuje serwis Canva.

x