Jak szybko przeszukać witrynę za pomocą skrótów na iPhonie i iPadzie

Aplikacja Skróty firmy Apple jest tak potężna, jak chcesz, i może zrobić niesamowite rzeczy, jeśli wiesz, jak z nią walczyć. Możesz go również używać do bardzo prostych rzeczy, takich jak wyszukiwanie tekstu w witrynie.

Jeśli musisz regularnie przeszukiwać witrynę internetową, bez wątpienia znasz operator wyszukiwania w witrynie. Przejdź do Google – lub użyj paska adresu – i wprowadź słowa kluczowe „site: nameofsite.com”, aby przeszukać tę witrynę. Na przykład przeszukanie witryny newsblog.pl pod kątem skrótów wymagałoby „site: newsblog.pl.com shortcuts”, a wyniki zostaną nagrodzone.

Nie jest to skomplikowany proces, ale pisanie za każdym razem jest uciążliwe. To prowadzi nas do Skrótów. I nie martw się, jeśli chcesz przeskoczyć do końca i pobrać skrót, to też jest w porządku.

Jak utworzyć skrót do wyszukiwania w witrynie internetowej

Jak idzie na skróty, ten jest dość prosty. Składa się z dwóch zmiennych i pola tekstowego, a do działania potrzebuje tylko czterech akcji.

Aby rozpocząć, otwórz Skróty i dotknij małej ikony „+” w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie wyszukaj „Zapytaj o wprowadzenie” i dotknij go. Zrób to dwukrotnie, aby utworzyć dwie akcje.

Wyszukaj opcję wprowadzania tekstu i dotknij jej

Wprowadź tekst do dwóch nowych akcji. Będą to wyskakujące okienka z pytaniem o witrynę, którą chcesz przeszukać, a następnie o słowa kluczowe, których chcesz użyć. Zobacz zrzuty ekranu z przykładami.

Wprowadź dwa odpowiednie ciągi tekstu dla dwóch monitów

Następnie wyszukaj czynność „Tekst” i dotknij jej. Wpisz „site:”, a następnie dotknij przycisku magicznej zmiennej.

Wyszukaj plik

Wybierz pierwszą z dwóch akcji wejściowych, które utworzyliśmy wcześniej.

Stuknij pierwszą czynność wprowadzania tekstu

Teraz wpisz spację, a następnie wybierz inną magiczną zmienną. Tym razem wybierz drugie pole tekstowe, które utworzyliśmy wcześniej.

Wpisz spację, a następnie wybierz inną magiczną zmienną.  Tym razem wybierz drugą metodę wprowadzania tekstu

Na koniec wyszukaj akcję „Wyszukaj w sieci” i dotknij jej.

Wyszukaj plik

I to wszystko. Uruchom skrót, a będziesz zdumiony. To jak magia!

Możesz uruchomić skrót z aplikacji Skróty, uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem widżetu lub dodać go do ekranu głównego.

Alternatywnie możesz uzyskać dostęp i pobrać ten sam skrót tutaj. Zrób to, jeśli chcesz porównać utworzony skrót z oryginałem, zwłaszcza jeśli masz jakiekolwiek problemy.

x