Jak szybko zmienić kraj App Store na iOS

Apple ID jest specyficzne dla kraju. Identyfikator Apple ID utworzony dla sklepu w USA nie będzie działać w sklepie w Kanadzie. To nie jest wada projektowa. Ma to związek z płatnościami. Twoje informacje o płatności są powiązane z Twoim krajem, więc ma sens, aby sklep w kraju, w którym możesz robić zakupy, był objęty ograniczeniami regionalnymi. To powiedziawszy, nic nie powstrzymuje Cię przed przeglądaniem sklepu w innym kraju, ale nie ma łatwego sposobu na zmianę kraju App Store na iOS. Możesz wyszukać w przeglądarce aplikację, o której wiesz, że jest dostępna tylko w określonym kraju, lub możesz utworzyć dedykowany identyfikator Apple ID dla innego kraju i zalogować się do niego. Żadna z tych opcji nie jest prosta, dlatego zamiast tego powinieneś użyć Switchr.

Switchr to aplikacja internetowa, która działa tylko na urządzeniu z systemem iOS. Możesz go używać w dowolnej przeglądarce, ale musi być na iPhonie lub iPadzie.

Zmień kraj App Store

Odwiedź Switchr i zapoznaj się z krótkim wprowadzeniem na pokład. Aplikacja sugeruje dodanie go do ekranu głównego, co powinieneś zrobić, jeśli okaże się, że będziesz go używać bardzo często. Jeśli nie, możesz dodać go do zakładek i używać w przeglądarce bez uszczerbku dla wygody, jaką oferuje.

Wyszukaj kraj, do którego chcesz się przełączyć, za pomocą paska wyszukiwania i dotknij go.

Na ekranie pojawi się monit informujący, że strona internetowa otworzy inną aplikację, np. App Store. Stuknij OK, a App Store otworzy się. Zobaczysz kolejny monit na ekranie z informacją, że aplikacja nie jest dostępna w jakimkolwiek sklepie w kraju, w którym aktualnie jesteś, jednak jest dostępna w sklepie, na który chcesz się przełączyć. Będziesz wtedy mieć możliwość zmiany sklepu lub anulowania i pozostania w bieżącym sklepie.

Dotknij opcji Przełącz sklepy, aby zmienić kraj App Store.

Ograniczenia

To po prostu zmienia kraj App Store. Nie ma to żadnego wpływu na to, w jakim kraju możesz używać swojego Apple ID. Jeśli Twój Apple ID może robić zakupy w sklepie w USA, tak pozostanie. Nie zostaniesz wylogowany z aplikacji App Store, a po zmianie kraju możesz przeglądać w niej aplikacje. Wyświetlane listy najpopularniejszych aplikacji i polecane aplikacje dotyczą tego konkretnego kraju.

Ta aplikacja internetowa jest skierowana do programistów, którzy mogą chcieć sprawdzić ranking ich aplikacji w innych krajach, ale jest świetna dla każdego, kto musi pobierać aplikacje z App Store, pod warunkiem, że chcesz utworzyć nowy identyfikator Apple ID. Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na aplikację, która nie jest dostępna w Twoim sklepie w Twoim kraju, Switchr może ułatwić sprawdzenie dostępności aplikacji w innych krajach.