Mac

Jak tworzyć niestandardowe dynamiczne tapety dla systemu macOS Mojave

Dynamiczne tapety to nowa funkcja kosmetyczna wprowadzona w Mojave. Ma to jakąś użyteczność, ale to zależy od używanej tapety. Dynamiczne tapety to obrazy, które zmieniają się z dnia na noc wraz z upływem dnia. Obraz składa się z kilku obrazów, które różnią się w zależności od pory dnia. Po wyjęciu z pudełka Mojave ma tylko jedną dynamiczną tapetę. Oto, jak możesz tworzyć własne niestandardowe dynamiczne tapety dla systemu macOS Mojave.

Obrazy do dynamicznych tapet

Będziesz potrzebować obrazów do dynamicznej tapety i to naprawdę jest trudna część. Nie musisz koniecznie używać do tego krajobrazów. Jeśli jesteś biegły w tworzeniu grafiki, prawdopodobnie możesz samodzielnie stworzyć taką, która nie wykorzystuje krajobrazu.

Niestandardowe dynamiczne tapety

Tworzenie niestandardowej dynamicznej tapety nie jest łatwe, chyba że używasz do tego aplikacji. Zalecamy Dynamiczna aplikacja Wallpaper Club. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób tworzenia niestandardowych dynamicznych tapet za darmo i bez znaków wodnych.

Aby korzystać z tej aplikacji, musisz utworzyć konto, a do pobrania tapety będziesz potrzebować przeglądarki Safari. Możesz go utworzyć w dowolnej przeglądarce, ale wydaje się, że można go pobrać tylko w Safari.

Przygotowywanie obrazów

Umieść wszystkie swoje obrazy w jednym folderze. Dla ułatwienia nadaj im nazwy numeryczne oraz w kolejności, w jakiej chcesz je zmieniać, np. Obraz wczesnego ranka powinien mieć nazwę 1. Obrazy nie powinny być większe niż 15MB.

Utwórz tapetę

Odwiedź Dynamic Wallpaper Club i kliknij przycisk Utwórz u góry. Przeciągnij i upuść pliki, których chcesz użyć jako tapety. Nadaj mu nazwę i tag, jeśli chcesz. Wybierz tryb po lewej stronie. Warto wybrać tryb czasu. Nie będziesz musiał sam ustawiać czasu.

Po przesłaniu obrazów potwierdź, że masz uprawnienia do ich używania, a następnie kliknij przycisk Utwórz. Zostaniesz przekierowany do swojego profilu podczas przetwarzania tapety. Może to chwilę potrwać, w zależności od liczby przesłanych zdjęć. Po zakończeniu odwiedź tapetę i kliknij przycisk pobierania.

Tapeta zostanie pobrana jako plik HEIC i jest to Twoja dynamiczna tapeta.

Ustaw dynamiczną tapetę

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do preferencji Pulpit i wygaszacz ekranu. Wybierz pobrany plik. Niestety, dynamiczne tapety nie pokazują podglądu, tak jak robią to statyczne obrazy. Będziesz musiał odgadnąć, który obraz jest tym, którego chcesz użyć. Alternatywnie możesz umieścić każdą utworzoną dynamiczną tapetę w osobnym folderze, aby wiedzieć, która jest która.

x