Jak zmienić wartość preferencji przeglądarki Firefox

Udostępnij teraz w social media:

Firefox to nowoczesna przeglądarka internetowa z obszerną listą funkcji i kilkoma opcjami dostosowywania. Użytkownicy końcowi mogą dostosować sposób działania przeglądarki w oknie Opcje, jednak Firefox ma inne ustawienia, które użytkownicy mogą zmienić na stronie about: config. Ta strona zawiera listę ustawień, które w innym przypadku byłyby niedostępne z głównego panelu ustawień. Oto, jak możesz zmienić wartość preferencji przeglądarki Firefox.

Strona preferencji przeglądarki Firefox

Otwórz przeglądarkę Firefox i na pasku adresu wprowadź następujące dane;

about:config

Stuknij Enter, a zobaczysz ostrzeżenie informujące, że jeśli zmodyfikujesz ustawienia na następnej stronie, możesz unieważnić swoją „gwarancję”. Zasadniczo oznacza to, że Mozilla nie ponosi odpowiedzialności za awarię przeglądarki lub jeśli zdarzy ci się coś stracić w wyniku awarii. Oznacza to również, że jeśli wyłączysz jakiekolwiek ustawienia zabezpieczeń, w wyniku czego Twoje dane zostaną skradzione, przeglądarka nie ponosi odpowiedzialności. Zaakceptuj ostrzeżenie, a zostaniesz przeniesiony na stronę preferencji przeglądarki Firefox.

  Jak utworzyć schemat blokowy w programie PowerPoint

Zmień wartość preferencji

Strona preferencji, jak zobaczysz, jest długa, a preferencje nie mają przyjaznych dla użytkownika nazw. Oznacza to, że jeśli zamierzasz zmienić preferencje Firefoksa, powinieneś już wiedzieć, jak to się nazywa. Nowe preferencje są dodawane do przeglądarki, ponieważ jest ona aktualizowana w czasie, a niektóre preferencje mogą również zostać usunięte.

Wartość preferencji

Aby zmienić preferencje Firefoksa, musisz najpierw wiedzieć, jakie wartości może on przechowywać. Preferencje zawierają dwa różne typy wartości.

Preferencja może mieć jedną z następujących wartości;

0 = dozwolone

1 = Zablokowany

2 = Monituj

Jeśli ustawisz wartość preferencji na 0, każda funkcja, którą kontroluje, będzie włączona. Jeśli ustawisz jego wartość na 1, funkcja zostanie zablokowana. Jeśli ustawisz wartość na 2, zostaniesz zapytany, czy chcesz uruchomić tę funkcję.

  Co to jest kod Konami i jak go używać?

Drugi typ wartości, jaką może mieć preferencja, to True lub False. Jest to o wiele łatwiejsze do zrozumienia i dotyczy głównie usług, a nie funkcji, np. Czy określona usługa może działać w Twojej przeglądarce.

Zmiana wartości

Kliknij dwukrotnie preferencję. Jeśli otworzy się pole danych wartości, oznacza to, że masz do czynienia z pierwszym typem preferencji, który może zawierać trzy różne wartości. Wpisz ten, który chcesz dla niego ustawić. Jeśli domyślną wartością preferencji jest prawda lub fałsz, dwukrotne kliknięcie spowoduje jej zmianę.

Resetuj wartości

Za każdym razem, gdy chcesz zresetować preferencje przeglądarki Firefox do wartości domyślnych, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Resetuj z menu kontekstowego. Jeśli preferencja jest pogrubiona, oznacza to, że nie jest ustawiona na wartość domyślną. Wszystkie preferencje w zwykłym, niepogrubionym tekście mają domyślne stany.

  Jak wyciszyć adres e-mail w Gmailu

x