Jak dodać ulubione panele preferencji do stacji dokującej Mac

Jeśli często używasz określonego okienka Preferencji systemowych na komputerze Mac, możesz łatwo umieścić łącze do niego w Docku, aby mieć do niego szybki dostęp. W rzeczywistości możesz połączyć tam dowolną liczbę sekcji preferencji. Oto jak.

Na komputerze Mac każda sekcja Preferencji systemowych jest tradycyjnie nazywana „panelem preferencji”. Zachowanie każdego panelu preferencji jest obsługiwane przez plik znajdujący się w folderze Biblioteki systemowej macOS. Zaletą tych plików jest to, że jeśli je otworzysz, działają jak łącza, które bezpośrednio przenoszą Cię do odpowiedniej sekcji w Preferencjach systemowych. Oznacza to, że możesz przeciągać pliki do Docka i używać ich do szybkiego uzyskiwania dostępu do różnych ustawień systemu.

Kilka skrótów panelu preferencji znajdujących się w Mac Dock.

Aby to zrobić, musimy najpierw zlokalizować pliki panelu preferencji za pomocą Findera. Aktywuj Finder i wybierz Idź> Idź do folderu z paska menu.

Kliknij

W wyświetlonym oknie lub suwaku „Idź do folderu” wpisz (lub wklej) / System / Library / PreferencePanes.

W oknie dialogowym Idź do folderu wprowadź ścieżkę i kliknij

Następnie zobaczysz okno Findera wypełnione plikami reprezentującymi różne okienka preferencji. Są to preferencje systemowe, które są domyślnie dostarczane z systemem macOS. (Jeśli szukasz pliku panelu preferencji innej firmy, odwiedź / Library / PreferencePanes). Każdy z nich ma rozszerzenie „.prefPane”.

Pliki okienka preferencji Maca widoczne w Finderze.

Przewiń okno, aż znajdziesz plik reprezentujący panel preferencji, który chcesz dodać do Docka. Na przykład „DateAndTime.prefPane” to plik panelu preferencji „Date & Time”. Kliknij i przeciągnij plik panelu preferencji do obszaru skrótów plików i folderów w Docku, który znajduje się w pobliżu kosza.

Przeciąganie pliku panelu preferencji do Docka na Macu.

Zauważysz, że jeśli spróbujesz przeciągnąć pliki na lewą stronę (lub górną część, w zależności od tego, jak masz ustawiony Dock), nie będziesz w stanie. Ta sekcja jest zarezerwowana tylko dla aplikacji.

Następnie za każdym razem, gdy chcesz zmienić określone ustawienie w jednym z paneli preferencji, po prostu kliknij jego ikonę w Docku, a Preferencje systemowe automatycznie otworzą się w tej sekcji.

Kliknięcie łącza panelu preferencji w Docku na komputerze Mac.

Jeśli chcesz usunąć panel preferencji ze stacji dokującej, po prostu przeciągnij jego ikonę daleko od doku, przytrzymaj przez chwilę, a następnie zwolnij.